İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretsiz kurs kayıtları başlamıştır

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ücretsiz kurs
Ülkemizde eğitim ve öğretime verilen değer her geçen gün hızla artmaktadır. Özellikle son 15 yılda yapılan çalışmalar ile eğitim sadece okullarla sınırlı kalmayıp okul sonrası yetenek ve meslek edindirme uygulamaları hız kazanmıştır. Özellikle ön plana çıkan ücretsiz kurslar imkanları tüm bireyler tarafında ilgiyle karşılanmakta ve takip edilmektedir. Bu alanda faaliyet gösteren kurslar sadece kamu kurumları ile sınırlı kalmayıp özel ve belediyelerin imkanları dahilinde hızla gelişmektedir. Örnek vermek gerekirse ismek 1996 yılında başlamış olduğu meslek edindirme projesinde şuan milyonlarca bireyin ücretsiz kurs almasını sağlamıştır.

ücretsiz kurs veren yerler
www.ucretsizkurslar.net sitesinin başlıca amacı ülke genelinde bu il, ilçe hatta belediye, köy ve kasabalarda dahil olmak üzere sizlere en yakın ücretsiz kurs veren yerleri derleyerek branşları, eğitim kalitesi ve sertifika durumuna göre tavsiyelerde bulunmak olacaktır. ücretsiz kurs imkanı sağlayan ve bunu türkiye geneline yaymış olan iki farklı kurum bulunmaktadır. Kısa adı HEM olan (Halk Eğitim Merkezleri) ve bir diğer önemli kurum olan işkur Ülkemizin çok önemli bir kurumu olup işçi ve işveren arasında köpü vazifesi görmektedir. İşkur sadece iş bulmakla kalmayıp daha nitelikle görevlerde yer alması için bireylere teknik düzeyde ücretsiz kurslar vermektedir. İsmek, Komek, Asmek, Kaymek, Belmek, Osmek, Vs yandaki listede yer alan ücretsiz kurs gibi onlarca eğitim merkezi bulunmaktadır. Amacımız bu ücretsiz ve milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika veren kursları herkesin yakından tanıması ve kullanmasından yanadır.

ücretsiz kurs veren kurumları tanıyalım
Bu sayfada sadece özet olarak tanıtım yapılacak olup ücretsiz kurslar için açılacak olan kategorilerde ücretsiz kurs veren kurumlar, ücretsiz kurs kayıtları, ücretsiz kursların başlangıç ve bitiş tarihleri detaylıca aktarılacak olup ayrıca konu altında yer alan soru ve yorum kısmından kafanıza takılanı iletebileceksiniz.

Halk Eğitim Merkezleri
halk-e%C4%9Fitim-merkezi-150x150.jpg

Milli eğitim müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren halk eğitim merkezi adındanda anlaşılacağı üzere halkın eğitilmesi meslek edindirilmesi ve yeni yetenek kazandırılması eskiden oldukça pasif olan halk eğitim merkezleri son yıllarda adeta avrupa standartlarında branşlar ve eğitim vermeye başlamıştır. Gençliğimde hatırladığım halk eğitim merkezleri bayanlar için işleme dikiş nakış kursundan ibaretti şimdi ise teknik ve ticari ekipmanlardan yönetici düzeyine kadar yüzlerce branşta kurslar sizi bekliyor.

İşkur Kursları

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına bağlı olarak hizmet veren işkur ilk etapta işcilerimizin işci arayan işletmelere yerleştirme yani kısaca iş bulma kurumu olarak başlamış olup eskilerde pek parlak geçmişi olmayan kapı önlerinde iş bulmak için kuyrukların oluştuğu kurumlar olarak hatırlanmaktadır. şimdi ise iş ihtiyacı olan birey özel randevu alarak kurumdan özel görevlendirelen danışmanla bireye en uygun poisyona yerleştirilmektedir. Bu kapsamda sadece işe yerleştirmekle kalmayan işkur çalışanlara yeni meslekler, yeni yetenekler ve alanında uzmanlık kazandırmak için türkiye genelinde eğitim öğretim imkanı sunmaktadır. İşkur kursları öylesine başarılıki kursiyerlere aylık maaş bile vermektedir. Bu konu hakkında detayları size en yakın işkur şubesinden öğrenmelisiniz.

İsmek
ismek-300x300.png

Türkiyenin en kalabalık ili olan istanbul ve istanbullu için kaçırılmayacak bir fırsat olan ismek istanbul büyükşehir belediyesi mslek edindirme kursları olarak 1996 yılında kurulmuştur. Geçen zaman içerisinde milyonlarca kursiyere eğitim veren 200′ün üzerinde branş ve 238 eğitim merkezi ile dünya standartlarında eğitim imkanını istanbulda yaşayan bireyler için sunmaktadır. Yukarda yer alan kurs detaylarını sitemizde detaylıca yer vereceğiz.

Kaynak: Ücretsiz Kurs

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5