İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretsiz Scrapebox 1.14.16 Kurulumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Selamlar arkadaşlar, size bu konuda hepinizin bildiği backlink, comment vs. her türlü işi yapmanızı sağlayan Scrapebox programının 1.14.16 sürümünün ücretsiz kurulumunu anlatacağım. Bildiğiniz gibi program 100$ gibi bir fiyatla satılıyor. Maksat milli servet dışarı çıkmasın, webmasterlarımız backlinkbuilder gibi sitelere binlerce dolar yatırmasın. Herkes kendi işini kendi görsün.

Öncelikle gerekli bütün içeriği barındıran bu dosyaları indiriyoruz.
Neler var içinde?

1- Scrapebox 1.14.16
2- ActivePerl
3- VmPlayer
4- Sanal İşletim sistemi

Dosyanın boyutu yaklaşık 4GB. Scrapebox 15mb bir program neden bu 4GB derseniz haklısınız cevabım şudur ki, programı çalıştırmak için bilgisayarımıza sanal bir işletim sistemi kuracağız bu yüzden bu kadar büyük bir dosyamız var.
Gerekli linkler konunun sonunda mevcut.

Rarları açıp içindeki klasörü bilgisayarınıza attığınızı varsayarak devam ediyorum.

1- ActivePerl VmPlayer kurulumu

Öncelikle scrapebox1.14.15-sdcprn klasörünün içindeki ActivePerl ve VmPlayer kurulum dosyalarını çalıştırıp bu iki programı kuruyoruz. ActivPerl, perl programlama dili ile yazılmış kodları bilgisayarınızda çalıştırabilmenizi sağlar.
Ardından VmPlayer'ı kuruyoruz. Bu programda bilgisayarınızda sanal bir işletim sistemi çalıştırmanıza olanak sağlar.

2- İnternet Ayarları

VmPlayer'ı kurup bilgisayarınızı yeniden başlattığınızı varsayıyorum.

Windows 7 için: Denetim Masası>Network ve Internet> Network den sanal işletim sistemimiz için ayarlar yapacağız. Karışık gibi duruyo ama bildiğimiz DNS adresi yazarken girdiğimiz alanın aynısı. Sadece bağlantılardan kendi wireless yada ethernet bağlantımızı değil de "VMware adaptor1" için bağlantı ayarları yapacağız.

Resimde gördüğünüz alana resimde gördüğünüz değerleri yazıyorsunuz:
34ew8qe.jpg

Buraya kadar hallettiyseniz önemli kısmı bitmiş demektir.

3- Scrapebox'ı açmak

scrapebox1.14.16-sdcprn klasörünün içindeki "server" klasöründeki webserver.pl yi çalıştırıyoruz. Dos ekranı açılacak ve öyle açık kalacak. Bunu scrapebox'ı kullandığınız sürece kesinlikle kapatmayın.

Ardından scrapebox.1.14.16.vm klasöründeki BHN-SB dosyasını VmPlayer ile açıyoruz. Ve bilgisayarınızda bir adet scraperbox'a göre ayarlanmız Windows Xp çalışıyor bir pencere içinde.
Programımız bu işletim sisteminde hazır olarak kurulu ve banlanmayan geçerli bir lisansa sahip.
Scrapebox'ı çalıştırmak için sanal işletim sisteminizin masaüstünde bulunan Black Hat Ninjas - SB-1.14.16 kısayoluna tıklıyoruz ve işte scrapebox'ınız hazır.
dynfhc.jpg

---
Linkler moderator tarafından kaldırıldı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yasal olmayan paylaşımlar yapmanız halinde uzaklaştırılırsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5