İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretsiz SEO Anahtar Kelime Bulma Aracı

C.A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SEO sektörünün gelişmesi ile birlikte blogunuza çok daha fazla ziyaretçi akışını sağlayabilirsiniz. Yeni içerik üretirken hangi konuları yazmalıyım? şeklinde soruların yanıtını bir önceki yazımda vermiştim. Benzersiz içerikten dem vurmuş, özgünlük sıkıntısına işaret etmiş ve ürettiğim içerikler ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışmıştım.

Blogger arkadaşlar sektörleri ile alakalı anahtar kelimeleri tespit etmek ve direkt olarak ziyaretçiye yönelmek için ufak da olsa anahtar kelime analizi yapmak durumunda kalıyorlar. Çevrede SEO uzmanı kartviziti ile kişilerin sayıların artması haliyle bilgi kirliliğine de neden oluyor.

Yine çok uzun bir giriş oldu biliyorum, şimdi Ücretsiz SEO anahtar kelime bulma aracı UberSuggest'i sizlere tanıtmak isterim.

Bloglamaya yeni başlayanlar için İtalyan bir yatırımcı tarafından piyasaya sürülen UberSuggest yazmış olduğunuz kelime ile alakalı sizlere birçok sonucu alfabetik sıraya göre sunuyor. Üstelik bunu yaparken de herkese açık ve ücret sınırlaması yok! Benim en çok hoşuma giden özelliği ise ücretsiz ve herkese açık oluşu diyebilirim.

UberSuggest : Kolay Anahtar kelime bulma aracı
594PEj.jpg

Blog tutanlar için SEO çalışmaları berbat bir his, bunu çok iyi biliyorum. Ancak bir yerden başlamak lazım ki, arama motorlarında çok aratılan konuları blogunuzda yazdığınızda, otomatik olarak arama motorlarından gelen ziyaretçi sayısı artış göstersin. İlk başlarda çok aratılan 40-50 adet konuyu blogunuzda işlediğinizde, sabit bir ziyaretçi akışınız zamanla oturacaktır.

Birçok isim yapmış web sayfası anahtar kelime analiz ve çalışmalarını SEO uzmanlarının gözetiminde yaparken, beyin fırtınası ve niş kelimeler ile hedefe doğrudan ulaşabiliyor.

UberSuggest Anahtar Kelime Aracı nasıl çalışır?
p4jykm.jpg

Ubersuggest.org adresine girdiğinizde, karşınıza bir arama paneli çıkıyor. Sektörünüz ile ilgili anahtar kelimeyi girdiğinizde, ülke dili ve arama motorunu da hemen altındaki seçenekten belirleyebiliyorsunuz. Kendimden yola çıkarak gerçekleştirdiğim örnek şöyle:

Benim bir blogum var ve anahtar kelimem SEO olsun. SEO çalışmaları ile ilgili arama motorlarında en çok insanların neyi araştırdığını öğrenmek istiyorum. Bunun için UberSuggest'i ziyaret edip, arama çubuğuna SEO kelimesini yazmalıyım. Karşıma aşağıdaki görseldeki gibi bir sonuç çıkıyor:
seo anahtar kelime bulma

Görselde görüldüğü üzere, SEO ile ilgili en çok merak edilen konuların listesi alt alta sıralanıyor. Bunun yanında A'dan Z'ye kadar anahtar kelime önerileri de yer alıyor. Sıklıkla olmasa da ben de ara sıra UberSuggest'ten yararlanıyorum, faydası var mı? İnanın çok fazla.

Unutmadan, görselde de gördüğünüz yeşil artıları tıkladığınızda, işinize yarayacak anahtar kelime sağ bölümde bir yerde toplanıyor. Böylece sayfanın çıktısını alırken sadece istediğiniz kelime önerilerini almış oluyorsunuz. Hemen şöyle de gösterelim:
VpAoNr.jpg

Yazacak içerik belirleme konusunda sıkıntı çeken bloggerlar için fikir verme ve beyin fırtınası yaratma anlamında büyük faydası olacağını düşünüyorum.
kaynak​

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Federal, biraz sonra banlanırsın. Her yere aynı şeyi yazma.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5