İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

UEFA'nın Beşiktaş kararı

mrfluu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uefa Disiplin Komitesi Beşiktaş ile ilgili 1-3 yıllık men talebini kabul etmedi. Beşiktaş'a ertelenmiş bir ceza verdi.
BEŞİKTAŞ 5 yıl içerisinde 2 sezon Uefa şartlarına göre davranmazsa Avrupaya gidemeyecek.

Orman yaklaşık 2,5 saat süren toplantı sonrası Türk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bizim için iyi bir haber. Biz Beşiktaş açısından, Türk futbolu açısından gerçekten önemli bir virajı döndüğümüze inanıyorum. Alınabilecek en iyi neticeyi aldığımızı düşünüyorum. Bunun en önemli önemli sebebi en üst düzeyde burada temsil edilmemizin büyük katkısı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Toplantının stresli geçtiğini belirten Orman, ''Hep söylüyorum; olumsuzluk üzerine bir şey inşa edilmez. Biz doğrusunu yapacağız. Elimizden geldiği kadarıyla gayret edeceğiz. Genç bir ekibiz. Benle burada sunum yapan hem Emin kardeşime, hem Semih kardeşime... Çok iyi savundular Beşiktaş'ı. İkisine de teşekkür ediyorum. Artık Beşiktaş, bu gibi konularla anılan bir kulüp olmayacak. Beşiktaş, doğru ve düzgün bir şekilde yönetilecek. Bizim görevimiz de o'' diye konuştu.

UEFA tarafından 30.06.2011 ve 30.09.2011 dönemlerine ilişkin gerçekleştirilen denetimde Beşiktaş, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları'nın 65. maddesi futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması ve 66. maddesi çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Beşiktaş Kulübü, UEFA kurallarının ihlali nedeniyle 3 yıl içinde hak kazanacağı ilk seferde bir kereye mahsus olmak üzere herhangi bir Avrupa futbol yarışmasına katılamama ve 300 bin avro para cezası ödeme riskiyle karşı karşıya idi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5