İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ufak bir bilgi

M

Metalirik

Misafir
Merhaba,
PIN kodu daha gelmemiş arkadaşlar ve/veya daha hiç çek alamamış arkadaşlar için, arkadaşımın başından geçen bir olayı yazayım. Belki gereksiz ama ilerki günler için size ufak bir ön bilgi olur diye düşündüm.
Ayrıca bazı forumlarda, çeki bozduramadım yırttım attım veya düşündüm gibi şeyler okuyunca bazı arkadaşlarımız ee yani bizim kazancımız boşamı gitcek gibi bir düşünceye girebilir. Bu konu ile aydınlanacaklarını umuyorum;)
26 Ağustos tarihli XXX bir çeki arkadaşım bozamadı. Bu durumda arkadaşım çeki yırtmayı düşündü ve google ile irtibata geçti. Google'ye çeki bozamadığını ve çek ücretinin hesabına eklenmesini isteyen bir e-posta attı.
Ve ertesi gün cevap geldi, gerekli ücret hesabınıza eklenmiştir dendi.
Çeklerinizi bozduramama gibi durumunuz olursa ödeme ücretlerinizi, tekrar hesabınıza eklenmesi yönünde google ile irtibat kurmayı unutmayın.
Gereksiz gibi görülsede ufak bir bilgi olması manasında paylaştım :rolleyes:

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gereksiz değil hayati bir bilgi aslında. Bu tür olaylar ufak yerleşim bölgelerinde oturan ve çek bozduramayanların başına çok geliyodur diye düşünüyorum.

R

rektum

Misafir
Peki hesabına geçen aprayı nasıl kullanmayı düşünüyon kardeş...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
güzel bi bilgi. paylaştığın için sağol.
da, nasıl yapcaz yani hangi maile yazcaz, türkçe yazsak olur mu? mesela

daha detaylı bilgi verirsen çok memnun oluruz..

M

Metalirik

Misafir
rektum' Alıntı:
Peki hesabına geçen aprayı nasıl kullanmayı düşünüyon kardeş...

- İhtimalleri düşünelim, çek miktarı düşüktür örneğin 100 $. Banka seni muhatap bile almamıştır yada sen bozdururken masraflardan dolayı sana kalacak birşey düşündüğün için bozdurmamışsındır.

- Normal yol ile istemişsindir, postada çek eline ulaşmamıştır.

- Çeki USD istemişsindir, bozma ücretlerinden dolayı sorun yaşamışsındır. YTL isteyerek Citibank'tan bozdurmak düşüncesinde olabilirsin.

- Bla bla bla...:rolleyes:

M

Metalirik

Misafir
sempaty' Alıntı:
güzel bi bilgi. paylaştığın için sağol.
da, nasıl yapcaz yani hangi maile yazcaz, türkçe yazsak olur mu? mesela

daha detaylı bilgi verirsen çok memnun oluruz..

- Arkadaşımızın sorunu için adsense-tr e-postası ile hep irtibat kurdu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5