İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uluslararası video sitesi açmayı düşünüyorum.

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Uluslararası bir video sitesi açmayı düşünüyorum. İlk etapta 1-2 ay sadece Ingilizce ve Türkçe olacak. Sonrasında diğer dilleride eklemeyi düşünüyorum.

Sunucu %80 Türkiye lokasyon olacak, hiç olmadı site tutana kadar Almanya lokasyon düşünüyorum.

Sunucunun 5 aylık masrafını bir köşeye ayırdım, yani siteden 5 ay boyunca sıfır gelir elde etsemde, site 5 ay yayında duracaktır.

3-5 de reklam vermek amaçlı köşeye ayırdım.

Sıra geldi scripte,
Kendi scriptimi yazdırmak istiyorum ama fiyatı biraz fazla çekiyorlar. Bende clipshare scriptini düşünüyorum. Sizce nasıl olur, bu script ile yürür mü ?

İleride firma kurup, devlete vergimizi vereceğimiz için, kapanma vs. davasıda olmayacak.

Konu hakkında yorumlarınızı belirtirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz.

Saygılarımla. :)

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Script işlemide tamam, özgün script yazdırıyorum. :)

Bilindik şeyler dışında, istekleriniz varsa yazabilirsiniz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla elimizi salladığımızda video sitesine çarptığımız için nasıl olur ne olur bilemem :)

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla elimizi salladığımızda video sitesine çarptığımız için nasıl olur ne olur bilemem :)

Şuan için, Türkiye'nin en iyisi izlesene.com
Türkiye'den en iyi çıkan uluslararası bilmiyorum, çünkü hem Türkçe yabancı yayın yapan site yok. :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet yok, çünkü Türkiye'ye yönelik is yapmak riskli. Her gün baska bir site kapanıyor (haklı ya da haksız olarak), ben olsam ben de açmazdım. Ayrıca Türk hiti para kazandırmaz, ben olsam Türkçe koymazdım bile :) Türkçe hariç her dili koyabilirsin :p

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet yok, çünkü Türkiye'ye yönelik is yapmak riskli. Her gün baska bir site kapanıyor (haklı ya da haksız olarak), ben olsam ben de açmazdım. Ayrıca Türk hiti para kazandırmaz, ben olsam Türkçe koymazdım bile :) Türkçe hariç her dili koyabilirsin :p

Amacım Türk'lerden para kazanmak değil ki.

Türkiyedeki sektörü canlandırmak.

Kim bilir 2 yıl sonra. Piyasada söz sahibi olur, basın dediklerimizi 10 katar 20 le çarpar. Yabancılara sunar. :p

Şöyle düşünün, site tutarsa, zamanla kullandığı bant miktarı artacak ve hizmet alınan yer çok yüksek meblalar kazanacak. Bant yükseldikçe mbit/fiyat azalacak. Yani site büyüdükçe hem hizmet sağlayıcı hemde ana servis sağlayıcı hizmetini geliştirip, ucuzlatacak. Türkiye'deki toplam xxxbit artacak. :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok hayali bir düsünce bence, Türkiye'de video sitesi yayınlamak maliyetlerini arttırır; Türkiye'de toplam xxxbir artınca zaten o arttıran seyi yasaklayarak çözüm buluyorlar :)

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok hayali bir düsünce bence, Türkiye'de video sitesi yayınlamak maliyetlerini arttırır; Türkiye'de toplam xxxbir artınca zaten o arttıran seyi yasaklayarak çözüm buluyorlar :)

Youtube vb. yabancı lokasyonlarda barınan siteler bizim xxxbiti etkilemiyor ki ? :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
zor bir iş ve deneyeme değeceğini zannetmiyorum. Bir projenin başarılı olamayacağını diğer örneklerindeki farklılıklarından anlayabilirsiniz. Siz türkiyede iyi bir video sistesi olmadığını söylediniz sizin sitenizin bunlardan farkı ne olacak peki ?

"Devasa bir reklam bütçesi ..
Hiç uygulanmamış kaliteli bir alt yapı ..
Denenmemiş bir içerik türü ..
vs.vs.."

iBiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değişik bir reklam düşüncem var. Gerekli işlemler bitince, anlarsınız. :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi bi gerçek var ki uygun-değilysa her türlü uluslararası tutar onun dışında zor be hocam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5