İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Umarım yardımcı olursunuz...bir sitem çalışmıyor...

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir şey soracam arkadaşlar- benim bir sitem çalışmıyor bir haftadır. host firmama arıyorum- bizde çalışıyor diyor- o sizin bilgisayardan yada bağlantıdan çalışmıyordur. İyide bende diğer siteler çalışıyor, hatta bir kaç başka bilgisayardan hem türkiyeden hem yurtdışından baktırdım hiç kimsede çalışmıyor, ama onlar- çalışıyor diyor, ve sitedeki bulunan resimleri bile sayabiliyorlar. onun için bana diyorlarki- siteniz çalıştığı için ve bizde açıldığı için size yardımcı olamıyoruz. sinirlenıyorlar artık tabiki. bende onları yalanda suçlamak istemıyorum,niye yalan söylesinlerki.
iyide ben ne yapacam? sitenin çalışmadığı sebebi bilen varsa yardımcı olun-onu nasıl çözeriz? site: http://www.budzdorov.org
acaba sorun hostingde mı sitede mı?

kutver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.budzdorov.org belirtmiş olduğun adres bende açılmaktadır. Siteye proxy aracılığı ile ulaşmayı denermisin erişemediğin zamanlarda.
kolayproxy.com adresi üzerinden misal. eğer problemin devam ediyorsa adsl dnslerini değiştirmeni öneririm.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dns ler doğru- kontrol ettiler...işte firma da diyor sizin adsl de problem olabilir, ama bizim adsl aldığımız bayi bilgisayarda benden daha kötü anlıyor, hatta ben onlara site yaptım bile, ve ben onlara gidersem, dersem adsl kontrol eder mısınız onlar bir şey yapamazlar...ve adsl de sorun ise- neden o zaman yurtdışından baktırdığımda 10 kişinin daha açılmadı? bu domain daha yeni ama günde artık 30 kişi ziyaretçi vardı, ve şimdi ziyaretçi - 1-2 kişi görünyor 1 hafta içinde- tamam ben anlıyorum bazen kesinti olabilir ama 1 hafta çok değil mı? ve bunun sonu ne olacak acaba? yazık siteye, çok güzeldi...
şu adns dnsleri nerden değiştirecem?

gjorfindel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım sitene baktım bende de açılmıyor bir proxy sitesinden girdim (polysolve.com) Ordan açılıyor site de acaip yazılar var hangi dil çözemedim doğru site değil mi :) siten 1 hafta önce açılıyordu. şimdi ben pek anlamam ama şunu söyleye bilirim mesela bazı siteler bazı ülkelerden gelenleri engelleye biliyorlar mesela extremetracking şuan Türkiyeden girişleri kapattı. Bence sen bunu bir kontrol ettir. Belki Host firman bunu kapatmış olabilir.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte ben host firma ile dün var ya sabahtan tam akşam 7e kadar çözmeye çalıştım, artık fatura ne kadar gelicek bilmıyorum. evet site tam 1 hafta dir çalışmıyor, dil bu arada rusça.
Şu host firmam var ya, genede ona bağlı bir şey olduğunu duşunuyorum. çünkü dün ben onları akşama kadar bırakmıyordum, son noktaya geldik artık, adamlar kendileri zor tuttular artık bana bağırmamak için- ve bu sabah site açtım ve çalıştı!! bakalım bir kesinti gene olur mu.
adam bana telefonda diyorki- işe host otomatikalli rusyadan gelen müşteriyi angelleyebilir. ben bu işten pek anlamıyorum ama bence otomatikalli- çok saçma bir şey çünkü ben host alırken bana uyarmadılar işte rusyadan ziyaretçiniz olamaz. ve ikincisi de ben türkiyedeyim ve bende giremıyorum, o zaman rus ziyaretçilerle ne alaka demekki siteyi blok ettiler sırf rusça dil olduğu için

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cogu host firmasında olan dns hatası bazı yerlerde acılır bazı yerlerde acılmaz bu sorundan cok cektim eskiden iş yerimden acılıyor eve geliyordum acılmıyordu. Sorun dns hatası oldugu buda ttnet alt yapısındaki eksiklerden oldugunu öğrendim ve başka bir host denedim suan sorun yok..

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama bir şey daha hatırladım şimdi. dün konuşmamız nasıl bitti biliyor musunuz? ben dedim ki: eee, şimdi yani rusça sitelerim çalışmayacak mı? adam diyorki: o zaman rusyadan bir host alın, herhalde ben türkiyede olduğum için alamayacağımı sandı. ama bende dedim: tamam o zaman sadece bu site için, ben rusyadan host alacam yapacak bir şey yok. ve böylede ayrıldık. ve eşimde şimdi diyor: ben akşam tekrar baktım ve site çalışıyordu o konuşmalardan sonra. bu kadar da tesadüf olamazki!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Siten şimdi bende açılmadı...

İlla Rusya'dan almak zorunda değilsin, Almaya,Hollanda vs de alabilirsin...

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm bende açılıyor ama...
işte bende bir site olsa tamam ama bende 24 tane site var 23 hepsi açılırken 1 tanesi çalışmadığı zaman bana garip geliyor...

samann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TTnet in güzel yanlarından bir tanesi bu. Sorunu bilmiyorum ancak ben 3 gün boyunca google'a proxy ile girebilmiştim bi dönem.

Şu anda bile bazı sitelere sadece proxy ile girebiliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5