İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Unzip, tar -zxpf metodları ile dosya açmada problem

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Unzip, tar -zxpf metodları ile dosyaları açıp yerleştirdiğim bash scriptlerini ssh üzerinden komut verdiğimizde problemsiz bir şekilde sunucuda kurulumları gerçekleştiriyor. Ancak bu bash scriptlere komutu tarayıcı üzerinden ssh2_exec ile verdiğimizde dosyaları yerleştirmiyor. ssh2_connect'lerde bir problem yok. Diğer işlemleri yapabiliyoruz sorun sadece dosyaları çıkartmalarda oluyor. Acaba sorun ne olabilir bir fikir üretebilecek var mı?

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba, öncelikle absolute pathleri kullanarak denermisiniz. Örnek unzip için;
$Which unzip // şeklinde yolu görürüz;

$ /usr/bin/unzip

Sonra kod içerisinde ona göre çalıştırırız.

fonksiyon("/usr/bin/unzip dosya.zip");

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Sorunla ilgili pek kaynak bulamadım ancak sorun galiba directadmin ile alakalı.
Şöyle açıklama yapayım.

bash içinde eğer wget ile dosyayı çekiyorsak (direk adres olarak veya /home/ şeklinde) ve gene bash içinde chmod, sahiplik ayarı veriyorsak o işlemleri gerçekleştirmiyor. Ancak shell_exec için dosyayı cp /home/dosya.zip olarak çekip ona chmod ayarı verip unzip'i bash içine yerleştirirsek o zaman bash scripti sorunsuz olarak çalıştırıyor.

Acaba göremediğim bir yerde hata mı yapıyorum bilemiyorum. Şimdilik sorunu ancak bu şekilde çözebildim.

Teşekkür ederim.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tabi incelemek gerekebilir ancak directadmin kaynaklı oluşabilecek bir durum değil bilginiz olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5