İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Update çoklu "Where" girişi yapamdım :S

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba arkadaşlar,
PHP:
UPDATE dizi_kategoriler SET yayin = 1 where id = 226, 224, 212, 206, 204, 203, 202, 198, 196, 167, 151, 148, 98, 43, 6

şunun çoklu girişini yapamadım and kullandığımda sadece 2 taneye izin veriyor yanlışım nerde ?

Ekleme: vay arkadaş yokmu şunun doğrusunu yazacak yardımsever türk evladı ?

E

Erturk

Misafir
Anladıgım kadarıyla tek tık ile sectiğin dizilerin YAYIN degerlerini 1 yapmak istiyorsun? Eğer oyleyse checkbox kullanıyorsundur. Checkbox kullandıgını varsayarak;

PHP:
$secililer = $_POST['sec'];
$deger = count($secililer);
     for ($i = 0; $i < $deger; $i++){
     @mysql_query("update dizi_kategoriler set yayin='1' where id='$secililer[$i]'");
}

Yapman kafi olacak. Burada dikkat etmen gereken en onemli 2 sey; dizilerdeki checkboxların name kısımı sec[] , value değerleri ise id degerleri.

Kolay gelsin.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
hayır phpmyadmin de sql kısmında çalıştırdığımda yemiyor,
where id=1 şeklinde olunca sorunsuz çalıştırıyor update yapıyor fakat
where id=1,2,5,9,7 vs.. gibi değerleri yemiyor benim istediğim tek bir sorguyla ben istediğim id numarasının yayın değerini 1 olarak değiştirmek

E

Erturk

Misafir
hayır phpmyadmin de sql kısmında çalıştırdığımda yemiyor,
where id=1 şeklinde olunca sorunsuz çalıştırıyor update yapıyor fakat
where id=1,2,5,9,7 vs.. gibi değerleri yemiyor benim istediğim tek bir sorguyla ben istediğim id numarasının yayın değerini 1 olarak değiştirmek

Update komutunda yanlıs hatırlamıyorsam birden cok id için değiştirme işlemi yapılamıyor.. Aklıma gelen en mantıklı şey her ID için bir sql kodu kullanmak. SQL konusunda Angelo çok bilgili. Müsait oldugunda konuyu incelerse yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
where id=1 and 2 şeklinde sorguyu çalıştırıyor ama çokulu olduğunda hiçbirşey yapmıyor , ve ; şeklinde ayrı ayrı denedim yemedi :S

ilgine teşekkürler erturk inşallah angelo yardımcı olur

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
WHERE id IN (1,2,3,4,7)

iki sayi arasi

WHERE id BETWEEN 12 AND 25

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5