İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Upload ' dan Kazanç Elde Etmek ( Makale )

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Merhaba ,

Makaleyi http://udic.co/14TA adresinden indirebilirsiniz.Tarafımda http://forum.iyinet.com/upload-isleri/168451-bir-dosya-icinmi-1000-dowload-yoksa-hepsimi.html konusu için yazılmıştır.Upload ' dan kazanç elde etmek için uploadlanmıştır :)

____________________________________________________________________________________________________________

Upload işinden nasıl daha fazla kazanç elde ederiz ? [ Makale iyinet.com - ata350 ]

Merhaba,

Upload işinden kazanç etme olayı bazı servislerde geçerlidir.Bu servisler wupload , hotfile , uploadic gibi sıralanabilir.Upload işinde asıl amaç en büyük dosyayı çok fazla
indirtmektir.Örneğin tatil fotoğraflarınızın olduğu bir dosya çok büyüktür.Ancak internette kimse kimsenin tatil fotoğrafına merak duymaz.Eşitlemek gerekirse sizin yayın
layacağınız bir ders kitabı , herhangi bir ders videosu bu oranı artıracaktır.Örneğin php ye başlayanlar için 5 tane video çekersiniz.500 mb eder.Bunu webmaster forumlarında
paylaşarak yeni başlayanların ilgisini çekmesini sağlarsınız.Buda indirilmesi demek.Örneğin ben şuan bu yazıda bunu yapıyorum :) Size verdiğim dosya 1 - 2 kb birşey olsada
küçük olduğu için kimse indirmeye üşenmeyecek :) Uploadic ' de bana 1 - 2 kb de bile para veriyor :) Normalde buna taraftar değilimdir , ancak yöntemleri anlattığım bir
yazıda bunu yapmamak kabalık olurdu :).En favorim olan yöntem ise bir metin2 pvp ile anlaşıp onun packini yapmak.Packide kendi hotfile hesabınızdan yükleyip ona koydurtmak.Bu yön-
tem kullanıcıyı zorlamaktır.Kullanıcı pvp ye girmek için dosyayı indirmek zorundadır.Dosya boyutu ne olursa olsun ( makul olduğu sürece ) kullanıcı ancak onu indirip oyuna
girebileceği için bu size çok iyi kazanç getirir.Farklı örnekler vermek gerekirse bir photoshop forumunda style paylaşırsanız ve bunu farklı ( daha önce olmayan ) şekilde
yaparsanız işiniz çok basitleşir.Bir diğer yöntem ise olan birşeyi paylaşmaktır.Peki ne demektir bu.Örneğin her insan bir facebook kurmak istemiştir.Tabiki bu biraz uç bir
örnek oldu.Facebook clon paylaşarak çok fazla indirme sayısına ulaşabiirsiniz :) Ayrıca dosyalarınızın içine gereksiz şeyler ekleyin.Örneğin biz kimiz ? diye bir resim ekleyin.
Dosya boyutunu büyültecektir.Ama gidipde 1 kb dosyanın yanına 15 mb resim eklemeyin , o artık başka birşeye girer :) Örneğin ben dosyama iyinet ' im logosunu koydum :)
Yüklemeniz için rar yapmanız gerekiyor.Rarda en iyi yi değil depolama seçeneğini seçin.Dosya boyutu küçülmeyecektir.
Ama kazanç için değil.Buda önemlidir.Mesela uploadic.com 0 - 10mb arası 10-100mb arası diye gidiyor.Mesela benimki 1 mb bile etmez.O yüzden burayı doldurmam saçma.
Samimi söylemek gerekirse şu ana kadar en sevdiğim kazanç getiren pvp olmuştur.Helede yeni açılan pvp lerle anlaşırsanız kazancınız fazla olacaktır.

Size en uygun yöntemi seçerek kazanç elde etmeniz dileğiyle ...

İyi kazançlar , kolay uploadlar dilerim :) İYİnet.com ata350

Sorular & Cevaplar :

a dosyası 500 kere indirldi
b dosyasıda 500 kere indirildi toplamda bin yapıyor.Ben 10 dolar alabilirmiyim o zaman ?

Hotfilede alırsınız hocam , uploadic ' te oluyormu az sonra yazarım ...

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Teşekkürler yazı için.Gerçekten güzel bir yazı olmuş.Ancak hotfile önermem çoğu arkadaşım hesabında para birikince banlandı

Mehmet5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Paylaşım için teşekkürler. Fakat HotFile kesinlikle tavsiye etmem. Şimdilik TurboBit en mantıklısı gibi geliyor bana. Wupload, UploadStation, FileServe, FileSonic ve Uploadic yedek olarak kullanılabilir.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Fazla smiley var yazı hoş olmuş teşekkürler

Teşekkürler.

Paylaşım için teşekkürler. Fakat HotFile kesinlikle tavsiye etmem. Şimdilik TurboBit en mantıklısı gibi geliyor bana. Wupload, UploadStation, FileServe, FileSonic ve Uploadic yedek olarak kullanılabilir.

Yorumunuz için teşekkürler , hotfileye nedense daha yakınım.Sanırım indirince anlık olarak parayı göstermesinden.Uploadic de göremedim öyle birşey.TurboBit ' i yarın incelerim :)

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Yorumunuz için teşekkürler , hotfileye nedense daha yakınım.Sanırım indirince anlık olarak parayı göstermesinden.Uploadic de göremedim öyle birşey.TurboBit ' i yarın incelerim

Sitede bir iki gündür bakım vardı. Bu süreçte sorun yaşanması gayet normal. Ama şimdi düzeldi.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
turbobit indirmede çok sıkıntı çıkartıyor bende onu tavsiye etmiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5