İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

upload hız limiti verebilirmiyim

scroolbar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
linux işletim sitemi ve cpanel kullanıyorum web sayfası üzerinden dosya upload edilirken,upload edenin internet hızına göre maximum oranda kullanılabiliyor.Bunu bir şekilde limitleyebilir miyim?

örneğin tüm ziyareçiler upload ederken en fazla 2 mbit ile upload edebilsin gibi.

Saygılar.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba,

İşletim sistemi bildirmemişsiniz...

Server 2003'de iis'de böyle bir özellik yoktur, sadece sitenin kendisine limit koyabilirsiniz. 3. parti yazılımlala limitlenebiliyormu bilmiyorum.

Server 2008'de bir çok yeni özellik var bu işletim sisteminde araştırabilirsiniz fakat yine bu işletim sistemindede bu özelliğin olduğunu sanmıyorum.

Linux işletim sistemleri hakkında bilgim yok.

Yapan nasıl yapıyor dersenız; kendi web sunucularını hazırlıyorlardır yada 3.parti yazılımlarla yapıyorlardır.

iyi geçeler.

scroolbar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PutTLD teşekkür ederim ilgin için.konuyu düzenledim ve linux kullanıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Nasıl yapıldıgını bende bilmiyorum ama işletim sistemiyle alakası olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen sitede açılan session lar kontrol edilip ona göre limit belirleniyordur. Nasıl ki upload/download siteleri ücretli ve ücretsiz üyelere ayrı hız tanımı yapabiliyorlarsa bunun tam tersinide uygulamak mümkündür diye düşünüyorum.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Nasıl yapıldıgını bende bilmiyorum ama işletim sistemiyle alakası olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen sitede açılan session lar kontrol edilip ona göre limit belirleniyordur. Nasıl ki upload/download siteleri ücretli ve ücretsiz üyelere ayrı hız tanımı yapabiliyorlarsa bunun tam tersinide uygulamak mümkündür diye düşünüyorum.

Merhaba,

İşletim sistemini sormamın sebebi hangi web sunucusu kullanıldığını öğrenmekti,

Büyük upload siteleri kendi web sunucularını kullanıyor diye biliyorum.

Sadece session ile upload yada domain hızını kontrol edemezsiniz.

Hotfile.com sitesini örnek alalım ücretli üye olarak giriş yaptıysanız indirilecek dosya için 1.1.1.1 ip adresine yönlendiriyor bu ip adresinden hızlı indiriyorsunuz, üye değilseniz 1.1.1.2 ip adresine yönlendiriyor yavaş indiriyorsunuz.

Bu yönelndirmeyi Session ile yapıyorlar, ek olarak sessionı aradan kaçak olursa diyede kullanıyorlar :) ...

iyi günler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5