İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

URL Parametreleri??

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Merhaba arkadaşlar sitemde ciddi bir index sorunu var bende biraz webmaster tools u kurcalamak istedim url parametreleri gözüme çarptı.

Örneğin sitede koşulsuz olarak taranmasını ve indexlenmesini istediğim parametre şu videotags

http://siteadi.com/?videotags=etiket_ismi

Şöyle birşey yaptım ama faydası mı olur zararı mı olur onu öğrenmek için konu açtım :)

Googlebot hangilerini taramalı? Bölümüne : Her url
Bu parametre, sayfa içeriğini kullanıcıların görebileceği şekilde değiştiriyor mu?
Seçeneğine : Evet

Bu parametre sayfa içeriğini nasıl etkiliyor?
Seçeneğine : sayfalara ayırır

dedim :):) acaba zararı mı olur yararı mı?

hkn.smsk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler fakat ben birden fazla parametre kullanıyorum. Yani url ler tek değişkenli değil!
örneğin;

index.php?akat=$1
index.php?akat=$1&urun=$2

hem akat hemde akat ile birlikte urun değişkeni kullanıyorum. tanımlamayı nasıl yapıcam hâla kestiremedim yanlış bir şeyde yapmak istemiyorum.

önceki sitede, urun değişkeni yerine uid kullanıyordum. akat altındaki uid yerine(örn: index.php?akat=$1&uid=$2) index.php?uid=$1 url leri gördü yanlışlık var biliyorum nerede acaba bilen var mı? ve $1 yada $2 htacceste. googlede nasıl olucak?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5