URL Suffix- Ctrl, shift ve enter tuşlarıyla daha kolay adres yazın!

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Temmuz 2011
Mesajlar
2,401
Reaction score
21
Konum
Türkiye
URL Suffix Version: 0.3.3. Mozilla Firefox 2.0 sürümü ile uyumlu. 13 KB URL Suffix eklentisi, Ctrl, shift ve enter tuşlarını kullanarak, adres çubuğunuza daha kolay URL girebilmenizi sağlayan bir eklenti! Örnek olarak, küçük bir ayarla adres çubuğuna websitesi yazıp Ctrl + enter tuşuna tıklarsanız, http://www.websitesi.com adresine gitmiş olursunuz.
URL Suffix eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
Şimdi ayar yapmak için; Araçlar -> Eklentiler -> URL Suffix’ten ->Seçenekler düğmesine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılır:
url1.jpg

Bu pencerede default olarak, ctrl + enter tuşu .com, shift + enter tuşu .net ve ctrl + shift + enter tuşu ise .org uzantılarını yazmaya yarar. Örnek olarak adres çubuğuna google yazıp, ctrl + enter tuşuna basarsanız, tarayıcı http://www.google.com adresini, ctrl shift + enter tuşuna tıklarsanız http://www.google.org adresini otomatik olarak açar. Kendi isteğinize göre, bu tuş kombinasyonlarını değiştirebilirsiniz.
Buradaki tuş kombinaslarında hangi domain uzantısını kullanmak istiyorsanız, onları belirleyin. com.tr, .co.uk veya .biz gibi diğer domain uzantılarını da kullanabilirsiniz.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst