İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ürün inceleme sayfası hakkında.

FOX Bilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

E-ticaret sistemde ürün inceleme sayfası hakkında takıldığım bir yer var.

Kod;
PHP:
<td colspan="3">
            <table border="0" cellpadding="5" cellspacing="0">
                <td bgcolor="#f2f2f2"><table width="100" border="0" cellpadding="5" cellspacing="5">
                <tr class="Black" id="kdv_dahil_cevrilmis_fiyat">                    
                      <td valign="top"><strong>{kdv_dahil_tanim}:</strong><br>{kdv_dahil_cevrilmis_fiyat} 
						{puan_degeri}
                </table></td>
                <td bgcolor="#EBEBEB"><table width="100" border="0" cellpadding="5" cellspacing="5">
                <tr class="Orange" id="indirimli_cevrilmis_fiyat">
                      <td valign="top"><strong>{indirimli_fiyat_tanim}{indirimli_fiyat:}</strong><br />
                          {indirimli_cevrilmis_fiyat}
                </table></td>
                <td bgcolor="#F2F2F2"><table width="100" border="0" cellpadding="5" cellspacing="5">
                   <tr class="Red" id="havale_indirimli_fiyat">

<td valign="top">
                      <strong>{havale_indirimi_tanim}{havale_indirimi:} 
						{havale_indirim_mesaj}</strong><b><br>
						{havale_indirimli_fiyat}</b> </td>

</table></td>

</tr>
            </table>
            </td>

Şimdi bu kodla ben yanyana kutucuk yaptım ve her kutucuğa işlem kodunu verdim.
1. kdv dahil fiyat
2. indirimli fiyat
3. havale indirimli fiyat

ben bu üçünüde yan yana dizilmesini ve kutucukların görevleri yoksa arka plan renklerininde çıkmamasını istiyorum..
Yani kdv dahil fiyatın zemin rengi #aaaaaa indirimli fiyatın zemin rengi #bbbbbb , indirim girmediğim zaman indirim fiyatının arka plan rengi çıkmasın.
<tr class="Black" id="kdv_dahil_cevrilmis_fiyat">
Bu kodun satırını bir üste alırsam, çağırmış olduğum php kodu çıkıyor arka plan rengide çıkıyor ama kutucuklar alt alta çıkıyor. Bir alt satıra alınca da istediğim gibi yanyana gösteriyor fakat görevi olmayan fonksiyona ait arka plan renkleri gizlenmiyor.

Sorunum bu. Umarım anlatabilmişimdir.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba, gayet iyi anlatmışsınız, tablo yapısını paylaşırmısınız yardımcı olayım.

İsterseniz mantığı anlatayım siz yapın.

Basit bir if döngüsü

PHP:
<html>
<head></head>
<?php
if(!empty($indirimli_fiyat)) { //indirimli fiyat değişkeni boş değilse
$indirimli_bg="bg-color='#aaaaaa' "; 
}

?>
<tr <?=$indirimli_bg; ?>> İçerik </tr>

Yapamazsanız dediğim gibi tablo yapısını paylaşın, bu arada <table> ile kodlama yapan bi siz birde ben kaldık galiba:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5