İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.us hakkında

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
selam arkdaslar bi projem icin ****.us domainini almak üzereyim .us domainin googlede + sı - si olurmu? bölgesel aramada beni amerika olarak kaydedermi die korkularm var aydınlatrmısnız?

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
bölgesel aramada beni amerika olarak kaydedermi die korkularm var aydınlatrmısnız?

Mesela http://yakala.co ülkemizde oldukça popüler bir site. co = Colombia

Buna benzer bir çok örnek verilebilir. Coğrafi hedefleme Google webmaster araçlarında seçenek olarak sunuluyor. Bunu sorarsan haliyle etkiler. Onun dışında sorun olmaz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
SEO kuralları değişkendir ve kural koyucular insanlardır. Ezberci olmayın bu kadar.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ezbercilikle ne alakası var .us domain bölgesel bir alan adı olduğu için sordum

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ezbercilikle ne alakası var .us domain bölgesel bir alan adı olduğu için sordum

Alakası cevaplarla ilgilidir.

"Google" uzantılara önem vermez (di)...

Algoritma ilk oluşturulduğu yıllarda hepimizin 8k cx uzantılı sitelerimiz vardı. O zaman uzantılar önemli değildi. Geçen yıllarda çok şey değişti. Google bunu açık açık söyler. Senin 4x4 lük siten SEO suz bir üniversite sitesinden önce çıkmayacaktır. .edu. .gov uzantılarına verdiği değer... (artı burada manuel mudahele olduğunu da saklamaz)

Senin .co.cc uzantılı spam siteni silerim. .tk .info uzantılarında da spam phishing bol onları da silmeyeceği ne malum... zaten api konusunda sıkıntı var şu anda...

Kısaca, "Google uzantılara önem vermez" konusu zaman içinde değişmiştir. özellikle 2010 sonundan itibaren bu çok belirgin olarak hissedilmektedir... Daha fazla değişiklik olabilir.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Alakası cevaplarla ilgilidir.

"Google" uzantılara önem vermez (di)...

Algoritma ilk oluşturulduğu yıllarda hepimizin 8k cx uzantılı sitelerimiz vardı. O zaman uzantılar önemli değildi. Geçen yıllarda çok şey değişti. Google bunu açık açık söyler. Senin 4x4 lük siten SEO suz bir üniversite sitesinden önce çıkmayacaktır. .edu. .gov uzantılarına verdiği değer... (artı burada manuel mudahele olduğunu da saklamaz)

Senin .co.cc uzantılı spam siteni silerim. .tk .info uzantılarında da spam phishing bol onları da silmeyeceği ne malum... zaten api konusunda sıkıntı var şu anda...

Kısaca, "Google uzantılara önem vermez" konusu zaman içinde değişmiştir. özellikle 2010 sonundan itibaren bu çok belirgin olarak hissedilmektedir... Daha fazla değişiklik olabilir.

Süper , geri kafalı kalmışım daha dün önem vermez demiştim :)

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
com.net.org.us.in.me.info vs vs uzantılı domainler google tarafından ayrım gösterilmeksizin eşit bulunur

eif sen seo konusuna girmişsin elbette seo ne kadar güçlüyse o kadar iyi googlede bulunur site fakat burda arkadaşın demek istediği benim anladıgım uzantı farklılıkları varmıdır diyor

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ticari uzantılar eşit devlet temelli olanlara kıyak var ama biz hiç bi zmn bi üniv de rektör olamayacaz yada ssk genel müdürü :D o ndn le o kısım bizi ilgilendirmez .us un senin alabileceğin diğer uzantılardan bi farkı yok olanlarada zaten sen yaklaşamassın..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
com.net.org.us.in.me.info vs vs uzantılı domainler google tarafından ayrım gösterilmeksizin eşit bulunur

eif sen seo konusuna girmişsin elbette seo ne kadar güçlüyse o kadar iyi googlede bulunur site fakat burda arkadaşın demek istediği benim anladıgım uzantı farklılıkları varmıdır diyor

Google (adına Matt Cutts) yerel aramalar için mümkünse yerel tld kullanınız diyor. Fransız pazarına yönelik .fr domain kullanmak gibi. (Us pazarına .us domain)

http://www.youtube.com/watch?v=GyWx31GeQWY

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
ozaman tr bazında web.tr com.tr gen.tr .tk .tc kullanmak gerekli com,net,org kullanmaya gerek yok :)

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
konyaspor İçin Fan Sitesi Açıcam .com .net .org .biz .info dolu bende .us açıcam bütün olay bu bütün pazarım konyaspor taraftarı :D .us uzantısı güzel duracak konyaspor.us Ölümüne Seviyor Us Gibi Sloganlara Müsait :D

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
proje sadece tr içinse tr uzantılı domainler kullanmak yararlı olur o zaman genel bir site için tabiki com net org kullanılır yapacağım projeleri buna göre şekillendirme yapacağım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5