İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usb Hdd ile Ghost Yüklemek

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Aynı özelliklere sahip cd sürücüsü olmayan 10 adet bilgisayara kısa sürede format atmak veya ghost yapmak istiyorum. Yüklemek istediğim veri 20gb civarında.

Elimde usb hdd ve usb cd room var. Anakartın usb ile başlama özellikleri mevcut.

Birçok şey denedim ancak başarısız oldum.

20 gb image dosyasını en zahmetsiz ve hızlı şekilde nasıl diğer bilgisayarlara kurabilirim.

Acronis ve norton ghost programlarını denedim sonuç başarısız. Elimde bulunan usb hdd yi başlangıç disketi yapamıyorum 250 gb dönüştürme başarısız oluyor.

Neler tavsiye edersiniz.

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı özelliklere sahip cd sürücüsü olmayan 10 adet bilgisayara kısa sürede format atmak veya ghost yapmak istiyorum. Yüklemek istediğim veri 20gb civarında.

Elimde usb hdd ve usb cd room var. Anakartın usb ile başlama özellikleri mevcut.

Birçok şey denedim ancak başarısız oldum.

20 gb image dosyasını en zahmetsiz ve hızlı şekilde nasıl diğer bilgisayarlara kurabilirim.

Acronis ve norton ghost programlarını denedim sonuç başarısız. Elimde bulunan usb hdd yi başlangıç disketi yapamıyorum 250 gb dönüştürme başarısız oluyor.

Neler tavsiye edersiniz.

Usb ayarını 1.1 getirme imkanın var? Bir de onu dene. Biraz yavaş data atar ama çalışsa bile sanırım işini görür. Son olarak usb diskten live cd (linux) ile
D sürücüsüne at sonrasında norton ghost ile çağırarak imageını kurmanı tavsiye ederim. Çünkü genel geçer yöntem budur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Peki şuan atamamanın sebebi ne ne gibi bir hata alıyorsun? image attıyorsun ama sistem açılmıyor mu?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Şu anda 10 makine bitti. Norton ghost 15.0 cd boot buldum, cd den başlatıp usb hdd den yüklemeyi başardım. Pc başına 10 dakika aldı.

Daha önce kullandığım programlar yedeğin içinde olduğu usb hdd yi görmüyordu. Görmediği için haliyle yükleyemiyordum.

Ancak hala daha problem olacak muhtemel sorunum var.

Usb hdd boot edip aynı zamanda image yuklemek. Yani hiç cd room kullanmadan bu işi yapabilmek.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Şu anda 10 makine bitti. Norton ghost 15.0 cd boot buldum, cd den başlatıp usb hdd den yüklemeyi başardım. Pc başına 10 dakika aldı.

Daha önce kullandığım programlar yedeğin içinde olduğu usb hdd yi görmüyordu. Görmediği için haliyle yükleyemiyordum.

Ancak hala daha problem olacak muhtemel sorunum var.

Usb hdd boot edip aynı zamanda image yuklemek. Yani hiç cd room kullanmadan bu işi yapabilmek.

SYSLinux adlı yazilim ile, USB diskinizi bootable hale getirebilirsiniz ama oncelikle sizden format atmanızı isteyebilir. Yedeginizi baska bir platforma tasiyip usbdiskinizi bootable hale getirin daha sonra yedegi ve ghostmanager i icine atabilir yedeginizi sorunsuzca acabilirsiniz.

SYSLinux ile hem linuxbootable hemde winbootable disk hazirlayabilmektesiniz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şu an servise gelen makinalar için bende flashdisk kullanıyorum genelde, müşterilerin cd-rom ları ya problemli oluyor yada o cd, bu cd aramak zor geliyor diye işletim sistemlerini ve o sistemlere entegre edilebilecek yardımcı programların kurulumlarını attım ben flash diske, ghost 2003 için bootable yaptığımı hatırlıyorum yarın tekrar dener gerekirse sana iso dosyasını gönderebilirim, ama Loi' nin dediğini uygularsan daha stabil şekilde yapabilirsin, bunun yanında makinalarda ghost yerine true image tarzında daha profesyonel olan programlarla diske bir bölüm ayırırsan bu konuda da bir daha sıkıntı çekmezsin, bilmiyorum yeni ghost sürümlerinde varmı bu özellik ama aynı makina için bunu yapman işini çok kolaylaştırır. Ben yine daimi müşterilerim için bunu yapıyorum tekrar servise geldiklerinde 15 dakikada teslim ediyorum makinaları güzel oluyor :p

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
oSahin cok dogru soylemis, bende ghost yerine acronis öneririm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5