İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

USB Yığın Depolama Aygıtı - Taşınabilir harddisk sorunu

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar,

Taşınabilir harddisk aldım ama bilgisayarım görmedi. Aslında görecek gibi , ilk taktığımda ''usb aygıtı tanımadı hata oluştu, doğru çalışmayabilir'' diye bir uyarı verdi ve ondan sonra hiç görmedi. kıpırdama bile olmadı defalarca taktım çıkardım, kasanın önündeki ve arkasında usb girişlerini denedim, y kablolarını denedim.

donanım- Aygıt Yöneticisine girdiğimde USB Yığın Depolama Aygıtı kısmında sorun olduğunu gördüm yani yok.( soru işareti var) Sanırım bunu driver olmadığı için görmüyor. kaldırp tekrar donanım ekle yaptım ama başarısız oldu.

http://img243.imageshack.us/my.php?image=capturedyn8.jpg

daha sonra sürücüyü güncellemeye çalıştım fakat yine başarısız oldu.

bende nForce sürücüleri cd var. driverlerin hepsini o cd kendi kuruyor ama güncel değil sanırım.Anakart Asus A7N8X-X ve asusun sitesinde downlad bölümü inceledim ama bu model ile ilgili bir driver bulamadım. ben mi görmüyorum yok mu anlamadım :(

bu güncel driveri bulmam sorunu çözecek diye düşünüyorum.güncel driveri nasıl bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
harddisk'in sitesini incelediniz mi ? Belki güncel sürücüleri oradan bulabilirsiniz.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi taşınabiliri aldınız?
Bazı taşınabilir diskler yanında verilen CD'yi kurmazsanız çalışmayabilir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aldığınız taşınabilir hardiskin tam markası nedir ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şunu bir sorayım
PC OS: Windows 2000, Windows XP
İşlemci: Pentium 4 1 GHz, 128 MB RAM

Bilgisayarınız bu özelliklere uygun mu ?

Birde şu adresteki driverları dener misniz ?
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...5230CC/00&mid=Link_Software&hlt=Link_Software

sistemim uygun( xp sp2)

hatta ordaki dosya win98 olmasına rağmen indirip bakmıştım :( zaten onu kurmayada izin vermiyor.

sorun benim driverlerde diye düşünüyorum. çünkü asusa ait birkaç driver denedim ve philips harddiski gördü. fakat indirdiğim driverin modeli uymamış olacak ki bilgisayar 5 dakikada bir kapanmaya başlamıştı. bende format attım, şimdi yine görmüyor

anakartıma uygun olanı bulamıyorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
O zaman benim aklıma daha başka bir çözüm gelmiyor.

cihazı başka bir bilgisayarda deneme imkanınız varsa bir deneyin. Gerçi başka bir driver denediğinizde hardiski tanımış...

Olmadı mı üretici marka ile görüşün ya da hepsiburada'dan değiştirme talebinde bulunun. 2-3 kere oradan aldığım donanımlar bilgisayarımla uyumlu olmadığından sorun yaşamıştım ve değiştirme taleplerim hiç reddedilmedi.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
teşekkür ederim, benimde denemediğim şey kalmamıştı zaten. son çare o sanırım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Rica ederim. Belki başka bir çözümü vardır da ben bilmiyorum. Varsa zaten yazan mutlaka olur.

Umarım sorununuzu kısa sürede çözersiniz...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın dediği gibi başka bilgisayarda deneyin çalışmazsa hemen değiştirin zira 2.5' diskler biraz narin olur. Bozulmuş olma ihtimali yğksek görünüyor.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aygıt yöneticisinde soru işareti olması beni bu kadar araştırmaya itiyor :) bir ara görmesi, daha sonra görmemesi vs. ,hala hdd yi taktıgımda donanım güvenliğini kaldır çıkıyor ama görmüyor

kendi bilgisayarımda sorun olmadıgı kanaatine varamadıgım için 2 gündür uğraşıyorum.:) sanki benden kaynaklanıyor gibi. akşam başka bir bilgisayarda dener, olmazsa gönderirim

teşekkürler zbahadir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5