İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

USD Yükselmesine Karşı Yayıncı Direniş Yöntemleri

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
USD yükseliyor, Türk reklamveren 100$ reklam vereceğine 80$ reklam veriyor, Türk yayıncı 100$ kazanacağına 80$ kazanıyor. Akla ilk gelen soru : Ne Yapmalıyız.

işletme mantığına göre büyük esnafın da yaptığı gibi yabancı sermaye üzerinden kazanıp bu geliri YTL 'ye dönüştürmek...

Bunu da gayet ve kurallar dahilinde, sitelerinizde sanki yabancı ziyaretçilere hizmet verir gibi eklemeler yaparak sağlayabilirsiniz.

Örneğin sağlık sitenizde terimlerin türk/latin'celerinin yanında İngiliz/latin'celerini ekleyerek yapabilirsiniz.
Kalp Damar* = Kardiyoloji** = Cardiology***

* : Türkçe
** : Türk/Latin'ce
*** : İngiliz/Latin'ce

Bunu çeşitli alanlardaki sitelerinize uygulayarak (movie-music-game) genişletebilirsiniz.

Bu sayede Yabancı içerikli reklamları da sitenize davet etmiş olacaksınız ve USD üzerinden hak ettiğiniz miktarı almış olacaksınız.

Şimdi ,

-Kurallara aykırı değil mi?
Değil.

-Neden değil ?
Oraya Buraya TIKLA yazmadıktan sonra, konu içeriği ile alakalı olan başlığın diğer dildeki karşılığını yazmanın hiçbir negatif kural yönü yoktur.

Hayırlı Kazançlar
- Priapos

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o yüzdenmi imzada kafa sallıyosun :)

ama arkadaşın yaklaşımı güzel fakat Türkçe reklamlara tıklamayan güzide halkımız nasıl olup ta ingilizce olanlara tıklıcak?

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ingilizce kelimeler indexlenince googleda çıkacak şimdi bunun amacı yabancıları mı siteye çekmek, yabancı reklam mı çıkarmak ? yabancı reklam çıkınca vatandaş kendi dilindeki reklama tıklamazken o heçten anlamadığı reklama nasıl tıklayacak ?ilgisini bile çekmeme ihtimali yok mu ? ya da ben çok mu basit düşünüyorum :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ya görende birçoğunun sitesindeki içeriğin tamamen özgün ve bulunmaz olması yanında birde çok ilgi çekici oldugunu sanacak. Tüm bunların yanında ise ziyaretçi kültürü yüksek olacakki adam kalbi için profesyonel makale ararken ingilizce ya da latincesini bulsun ve okusun...
senin bu dediğin gazoz ağacı.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sitenizde,site içeriği ile aynı dilde reklam çıkartmadığınız sürece kar marjınız yüksek olmaz.

Tabi bu sadece metin reklamlar için geçerli.

kozmopolis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben bu forumda yeniyim siz kadar tecrübem de yok ama başıma geldiği için söylüyorum yabancı reklam veya alakasız reklam çıkınca da adense reklamın reklamverene geri dönüşümü yok diye banlıyor sizi

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
arkadaşlar ben bu forumda yeniyim siz kadar tecrübem de yok ama başıma geldiği için söylüyorum yabancı reklam veya alakasız reklam çıkınca da adense reklamın reklamverene geri dönüşümü yok diye banlıyor sizi

Bencede haklısın sonuçta bilmediğiniz bir dilde reklam yayınlarsak bu reklamda alakasız reklamlar kategorisine girer. Çünkü ziyaretçilerimizin büyük bir çoğunluğu o dili bilmediği için reklamda ne yazdığınıda anlayamayacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5