İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usluer v2 Kişisel Blog Teması

isousluer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
(Kimse bu tema sıfırdan yapılmamış, yaptığın ayıptır, bu kadar fiyat istenmez vs. gibi laflar edip satışı baltalamasın. Aksi takdirde yöneticilere şikayet edilir. İsteyen satın alıp kullanır isteyen kullanmaz.)

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 1 ay önce satışa çıkardığım Usluer v1 temasını çok olmasada alan arkadaşlar olmuştu. Ben bu kadar ilgi göreceğini hiç hesap etmediğim için temayı tamamen kendi kafama göre düzenlemiştim. Bugünlerde baya fazla sorulmaya başlayınca v2'sini çıkarayım dedim ve çıkardım.
smile.gif
İlk temadan görünüş olarak birkaç yer dışında pek bir farkı yok diyebilirim. Peki ya neleri düzelttim.

• Gereksiz kodları silerek kodları düzenli bir biçimde yazdım. Hangi kod nereye ait diye aramaya gerek kalmıyor.
  • Daha önce 6 tane özel alan varken şuan 2 tane özel alan bulunmakta. Bunlardan biri resims diğeri ise youtube. Bunların ne işe yaradığını aşağıda açıklayacağım.
  • İlk versiyonda yazı resimleri özel alan ile eklenirken bu versiyonda yazıya eklediğiniz ilk resim thumbnail oluyor. Bununda nasıl olduğunu aşağıda anlatacağım.
  • İlk versiyonda tamamen olmasada panele bağlıydı. İkinci versiyon yani bu versiyon tamamen tema paneline bağlandı. Gördüğünüz herşeyi panelden ayarlayabiliyorsunuz. Hatta şunun şurası eksik olmuş deyin onu da panele ekleyim.
    smile.gif
  • Reklam yerleşimleri düzgün bir şekilde yapıldı.
    (Yan menüde 4 adet 125x125, yan menüde 1 adet 300x250, anasayfada ilk yazının altında ve sayfa numaralarının üstünde olmak üzere 2 adet 468x60, yazı sayfalarında 1 adet 468x60 olmak üzere 8 adet reklam alanı bulunmakta.)
  • Birkaç arkadaşın isteği üzerine yan menüdeki küçük resimlerle istenilen kategoriye ait yazıları gösteren bölüm panele entegre edildi. (Usluer.net'de dinlediklerim ve videolar diye geçiyor.)
  • İlk versiyonda 100'den fazla kodlamada hata vardı. Bu versiyonda elimden geldiğince W3 standartlarına uygun kodlama yapmaya çalıştım. Ama kalan 4 adet hatayı bir türlü çözemedim.
    smile.gif
  • Kategori ve arama sayfalarındaki bozuklukta bu versiyonda düzeltildi.
Şimdi birazda temadan bahsedelim.

• İki adet özel alan kullandım. Bunlardan biri resims diğeri youtube.
    • Yazı içlerine resim eklemek isterseniz resims özel alanını kullanabilirsiniz.
    • Eğer yazınıza video eklemek isterseniz youtube özel alanını kullanabilirsiniz. Bu özel alana youtube video linkini yazmanız yeterlidir. Jwplayer'in son çıkarmış olduğu html5 playerde videolar oynatılacaktır.
  • Eğer yazılarınıza thumb resmi eklemek isterseniz normal şekilde resimi ekleyip tüm değişiklikleri kaydet demeniz yeterli olacaktır. Öne çıkarılmış görsele falan gerek kalmadan. Yani ilk yüklediğiniz resim yazının resmi olacaktır.
  • Sadece yazı içlerinde olan sosyal paylaşım sitelerini anasayfayada koydum. İstenilen yazı anasayfadayken de paylaşılabilecek.
  • Ayrıca ekstradan bir tane arşiv sayfası bulunuyor. İsteyenler o arşiv sayfasını da kullanabilirler.
Kullanmanız Gereken Eklentiler:

• WP-PageNavi: Sayfalama işlemini yapan eklentidir.
  • Twitter for WordPress: Logonun sağ tarafındaki son twiti göstermeye yarayan eklentidir.
  • WP-RecentComments: Yan menüde son yorumları listelemeye yaran eklentidir.
Yukarıdaki eklentileri temayı satın alan arkadaşa temanın yanında vereceğim. Benim verdiklerimi kullanması daha iyi olur. Çünkü eklentilerin üzerinde bazı değişiklikler yaptım.

Aşağıdaki videodan da tema panelini görebilirsiniz.
http://www.screenr.com/embed/gmhs

Temayı kullanabilmek için hostunuzda ioncube desteği olmak zorundadır. Footer'da ki Usluer linkini kaldırmak kesinlikle yasaktır. Kaldırmak isteyenler benimle iletişime geçebilir.

Fiyat: 25 TL

v1 alanlara: 5 TL

Ödeme: İşbank veya Misli

DEMO

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5