İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üye çekimi yaptırmayı düşünenler için bilgilendirme

f9f9f9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar uzun süredir duplicate yöntemiyle üye çekimi yapıyorum. Tanıyanlar bilir az çok, bir çok forumda bu işle ilgili konum vardır.

Çekim yaptırmayı düşünen ve ucuz iş arayıp genellikle dolandırılan kişiler için böyle bir konu açıp iş hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Bundan 1 ay öncesine kadar üye çekiminde hiçbir kısıtlama yoktu, piyasanın en yüksek üye çekimi yapan kişisiyim diyebilirim. Bir günde aynı sayfaya 100k çekim yapıyordum ki bu da facebook un aktarım süresiydi, bana kalsa 500k da atardım rahatlıkla. 1 günde en fazla 800k çekim yaptım farklı sayfalara. Bugüne kadar tek sayfaya aldığım en büyük iş 700k oldu.

Bir de bugüne gelelim; son 1 aydır facebookda üye çekimini doğrudan etkileyen çok büyük güncellemeler yapıldı, ve bu işi doğru şekilde yapan arkadaşlarımı bile ciddi derecede olumsuz etkiledi. Bu tür güncellemelerde aslında işini doğru yapan kişinin suçu yoktur, fakat alıcıya doğru ve gerçek bilgileri vermediği için zor duruma düşer çoğu kişi. Bu yüzden yaptıracağınız iş ile ilgili az da olsa bilgi sahibi olmanız, sizi karşınızdaki kişinin kötü niyetinden koruyacaktır.

Ben bir gün olsun boş durmuyorum, genellikle reklam ajansları olmak üzere, ağırlıklı olarak kurumsal sayfalara çalışıyorum, forumda öyle konular var ki 5TL den çekim yapacağını yazıyorlar. Hatta 2TL yazan var, ve konunun sonuna baktığımda herkes hüsrana uğramış oluyor. Ne yazıkki şu anda piyasanın sıkışıklığından faydalanmak isteyen kötü niyetli kişilerin tuzağına düşüyor bir çok kişi. Ve eminim bu tuzağa düşen çoğu kişi başkasından iş alıyor ve piyasa yükseldiği için böyle ucuz konuları tutunacak bir dal olarak görüyor.

Ben ki bu piyasada böylesine büyük çekimler yapan biriyim ki, halen aynen devam ediyorum, eğer bir kişi çıkıpta 5TL den çekim yapıyorum derse o kişiyi ihya ederim, gelsin 1 saat boş bırakmam. Ama işin içinde olduğum için bu fiyata kimseye kesinlikle güvenmem, işi alır sonra parasını öderim.

Fiyat konusuna özetle şunu söyliyim, 1k fiyatı 10TL nin altında olan konulara şüpheyle yaklaşmanız gerekiyor, tedbirli olmanızı öneririm, karar sizindir.

Bir diğer husus ise zaman konusu, şu an biri bana gelipte 500k çekim yapıcaz deyip 1k için 50TL olarak bütün ödemeyi peşin yapsa ve bana bir teslim tarihi belirleyip imza atmamı istere, o imzayı atmam. Geri ödeme garantisi veririm, ama tarihi kesin olarak veremem. Çünkü artık facebook olur olmaz yerlerde bekleme kriteri koyuyor, örneğin sayfanıza 100k çekim yaptıracaksınız fakat 20k çekim yapılıyor ve facebook sayfanıza birleştirmeyi engelliyor, 3-5 gün sonra açıyor. Bu da zaman kaybı oluyor, iş alanlar bu tür açıklamaları yapamadığı için iyi niyetli olsa bile suçlu duruma düşüyor. Eski sistemde stok yapma şansımız vardı, 20k çekim isteyen kişinin işini 2-3 saatte teslim ediyordum ki zaten bu piyasada hızımla tanınmış biriyim, çünkü bu işe yatırım yapıyorum. Fakat artık stok yapma şansımız da yok, işi aldığımızda başlamak zorundayız.

Eğer biri size 50k üyeyi bir günde 5TL den çekeceğini söylüyorsa %100 dolandırılacaksınız (biraz büyük konuştum af ola)

Biraz uzun oldu, sadece kendi yaşadıklarım, gördüklerim ve tecrübelerimle sizi de bilgilendirmek istedim. Amacım kimseyi kırmak veya rencide etmek değil sadece bilgilendirmektir.

ali46

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
degerli bilgileriniz için teşekkürler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5