İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üyeler Forumda Youtube videoların paylaşıyorlar.Ban olurmu ?

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar benim bitane smf forum sitem var ve sitede Videolar diye bir bölüm var.Üyeler burada youtube deki beğendiği videoları paylaşıyorlar.Video paylaşılırken link verilmiyor direk sitede videolar gözüküyor.

Acaba bu durum adsense den banlanmama neden olurmu ?

Not : Site bir bot yardımıyla youtube videolarını çekmiyor.Sadece üyeler youtube de beğendiği videoları paylaşıyor ve videolar direk forum sitemde gözüküyor.Yani videonun linki verilmiyor..

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her türlü türkçe mp3 ve klibin yasak olduğunu biliyorum
yabancı hiç bir mp3 yada klip yasak değil

müyap ın hukuk bölümünü arayabilrsin ayrıntılı bilgi için
neden? başka siteler koyuyor dersen

bize şikayet et ilgilenelim derler
ilgilenmezler

yabancıyı neden koyabiliyoruz dersen
youtube un yabancı klip vs vs ile telif hakkı var derler

bu mantık böyle gelmiş böyle gidio malesef...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla benim de video siteme mail atmışlardı uygunsuz içerik var diye. Bende onlara sitedeki uygunsuz içerikler youtube sitesinden alınmaktadır youtube sitesindeki uygunsuz içerikler kalktığında sitedende otomatik olarak kalkar ve youtube da tüm videoların yanında reklam görüntülenmesine izin veriyorsa bizimde reklamlarımızın görüntülenmesinde bir sorun yoktur yazmıştım ve adamlar bir hafta geçmeden siteyi sandbox a aldılar :D.

hergunkampanya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
valla benim de video siteme mail atmışlardı uygunsuz içerik var diye. Bende onlara sitedeki uygunsuz içerikler youtube sitesinden alınmaktadır youtube sitesindeki uygunsuz içerikler kalktığında sitedende otomatik olarak kalkar ve youtube da tüm videoların yanında reklam görüntülenmesine izin veriyorsa bizimde reklamlarımızın görüntülenmesinde bir sorun yoktur yazmıştım ve adamlar bir hafta geçmeden siteyi sandbox a aldılar :D.

sandbox ne ?

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tür sitelerin banlanma nedeni bildiğim kadarıyla Youtube sitesinden bir bot yardımıyla video çeken siteler.Ama forum sitesinde üyeler istedikleri videoları paylaşınca ban oluyormu olmuyormu tam emin değilim.

Bu durum hakkında bilen bir arkadaş net bir bilgi verirse daha iyi olur...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Valla artık forumlara bile bot yazıyorlar otomatik video eklesin diye sanırım siteni kontrol eden kimse bu videoların bot ile mi yoksa elle mi eklendiğini bilecek.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bu bot kullanan siteler kolaylıkla belli oluyor zaten.Bir bakıyorsunuz adam 4000 tane mesaj atmış hepsi youtube videoları.Ee doğal olarak bunun bot olduğu anlaşılıyo...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5