İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uygun fiyata Kiralık sunucu, VPS hatta Reseller hesabı öneren?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,

Gerçekten epey çok yerle çalıştım. Şimdi tavsiye ile çalışmak istiyorum.

Reseller paketi de olabilir bu. Barındıracağım kişisel bazda toplam 10-15 site. İngiltere, Almanya, Hollanda, Türkiye lokasyon olabilir.

Uygun fiyatlı, (reseller için) SSH destekli, Directadmin veya cPanel/WHM kontrol panelli.. Var mı tavsiye edeceğiniz yerler?

Kriterler;
/Reseller:
5 GB alan ve buna uygun trafik izni,
SSH izni (Jailshell *değil*),
DA veya cPanel/WHM Kontrol paneli,
15 ad. MySQL - Phpmyadmin ekleme izni,
Lokasyon: TR-Almanya-Hollanda-İngiltere seçenekleri

/VPS:
Debian veya centOs *32bit* İşletim sistemi,
Minimum 512 Mb ram,
DA veya cPanel/WHM Kontrol paneli,
5 GB'den az olmamak şartı ile HDD alanı,
Mümkünse Virtuozzo ile bölümlenmiş..
Lokasyon: TR-Almanya-Hollanda-İngiltere seçenekleri

/Dedicated:
Aylık 60 Doları aşmamak kaydıyla her türlü seçenek (buna P3'ler de dahil)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Teşekkürler peep, artı lisans ücreti eklenince DA'nın 50$+9€ hemen hemen 60$ ın az üstünde oluyor , işimi görüyor gibi..

Teşekkürler tekrar :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
eğer ssh istemezsen türkiye lokasyonlu makine saglıyabilirim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Şu sıralar Hetzner firmasının ciddi kampanyaları var, çoğu türk dedicated aracılığı yapan kişi ve firmalarda buradan alıp, üzerine kar koyup satıyor. Özellikle, kurulum için 140€ gözden çıkartabilirseniz, aylık 49€ gibi komik bir fiyata 8gb ram kapasiteli bir dedicated'a sahip olabilirsiniz.

http://www.hetzner.de/

Size tavsiyem, kesinlikle aracı firma ile almayın datacenter'ın kendisi ile çalışma imkanınız varsa ortaya birilerini sokmanın hiç gereği yok.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Geç cevap için özür dilerim atay.

Hetzner gayet güzel aklıma yattı. Fakat kontrol panel seçenekleri yok ama o kadar mühim değil. Zaten çalışılmaya başlandıktan sonra uzun süreli olacak bu.

Kontrat imzalandığında kurulum ücreti durumunu soracağım. Olsa ya da olmasa da, çalışılabilir firma gözüküyor :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Geç cevap için özür dilerim atay.

Hetzner gayet güzel aklıma yattı. Fakat kontrol panel seçenekleri yok ama o kadar mühim değil. Zaten çalışılmaya başlandıktan sonra uzun süreli olacak bu.

Kontrat imzalandığında kurulum ücreti durumunu soracağım. Olsa ya da olmasa da, çalışılabilir firma gözüküyor :)

Estafurullah :)

Şimdiden hayırlı olsun.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu sıralar Hetzner firmasının ciddi kampanyaları var, çoğu türk dedicated aracılığı yapan kişi ve firmalarda buradan alıp, üzerine kar koyup satıyor. Özellikle, kurulum için 140€ gözden çıkartabilirseniz, aylık 49€ gibi komik bir fiyata 8gb ram kapasiteli bir dedicated'a sahip olabilirsiniz.

http://www.hetzner.de/

Size tavsiyem, kesinlikle aracı firma ile almayın datacenter'ın kendisi ile çalışma imkanınız varsa ortaya birilerini sokmanın hiç gereği yok.

Teşekkürler @atay,

Hetzner.de ile çalışmaya başladım @atay, sağolasın :) Gerçi çalışma usûllerini bilmediğim için ilk ayı bana neredeyse iki server+setup ücreti gibi bir rakama mâloldu ama, aldığım hizmete değiyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Teşekkürler @atay,

Hetzner.de ile çalışmaya başladım @atay, sağolasın :) Gerçi çalışma usûllerini bilmediğim için ilk ayı bana neredeyse iki server+setup ücreti gibi bir rakama mâloldu ama, aldığım hizmete değiyor.

Rica ederim, hayırlı olsun :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bir anda başlığı okuduğumda yine mi GNeRaL - dedim. :p ama eski bir konuymuş istikrarı yakaladığına sevindim. Bu alanda baya bir uğraş verdin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi