İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzaktan forum yönetilebilir mi?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar geçen bir konu açıldı ve askerden yeni dönen bir arkadaşımız ne bu sessizlik yaprak dahi kımıldamıyor dedi....
bu mesajın akabinden bolca yorum geldi....

Daha sonra hayaletimsi arkadaşımız hayaletimsi kişileri tespit etmiş ve bunların yönetici olduğunu farketmiş (forumda yönetimde olduklarını) ve nasıl iştir diye bir konu açmış...

Uzaktan şirket yönetmekle foruma (arkadaşın tespitlerini gözden geçirmedim) 1 ay uğramadan forum yönetmek aynı şey mi sizce?

uzaktan şirket yönetene ihtiyaç duyduğu bilgiler gelir ve uzaktan yöneten kendi karar ve reylerini yine bir aracı ile şirkete iletir ...
sanırım uzaktan forum yöneten birileri var ve bu yöneticilere burada neyin nasıl yapılacağını birileri (belki bu yorum yazan zattır) bilgi götürüyor ve kararlarını gelip burada uyguluyor.... uygularken de onların hesaplarından girip uygulama gereği dahi duymuyor...

hayaletimsi arkadaşımızın tespitleri doğruysa bu forumda bazı yönetici kadroları online olamayan kişiler tarafından dolduruluyor

forumun gidişatından şikayetçi olan arkadaşların dikkatine bu noktayı sunuyorum. Eğer bölümdeki yönetici etkin değilse o bölüm nasıl etkin olabilir...

Yöneticilerin özellik ve yetenekleri değil tartışmaya açtığım şey (forumda yönetici olunmakla ilgili durumu tartışmaya açıyorum)

lütfen ama lütfen yazacak birşeyiniz yoksa konuyu kilitlemeyin belki birileri birşeyler yazar belki paylaşım olur da ...

ilgili bölümlerde gündelik bir işim olur da yöneticisine ulaşamassam inanın size ulaşırım emin olabilirsiniz.

Saygılarımla

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Haklısın ama iyinet forumlarının çok fazla ziyaretçi çekmek gibi bir derdi olmasa gerek diye düşünüyorum, yani oturup forum başında durulacak bir durumu yok gibi geliyor bana.
Paylaşımlar, sorunlar ve projeler konuşulmalı, bunlarda ha deyince olmadığı için forumdaki kullanıcılar sanırım geri planda duruyor birazda araştırmayı öğrendik sanırım.
Birazda artık buradaki herkes birbirini az çok tanımaya başladı buda olabilirmi diye soruyorum kendime bunun sebebi...
Nasıl olmalıydı, asıl soru bu olsa gerek...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
... yani oturup forum başında durulacak bir durumu yok gibi geliyor bana.
..

Şu ikisini ayırmak gerekmez mi?

<> saatlerce forumda vakit geçirmek ile
<> günlerce foruma uğramamak (oturum açmamak)

Sizce bu ikisi farklı şeyler değil mi?

bir de nasıl olmalıydı diyorsunuz (doğru bir yaklaşım) ama ben forum yöneticiliği nasıl olmalı inanın bunu bilmiyorum. Fakat hayaletimsi arkadaşımızın dikkat çektiği konu ile 1 gün öncesinde açılan ve neden forum sessiz konusunu birlikte düşündüğümde acaba diyorum bölümlerin yöneticilerinin uğramamasının bu sessizlikteki payı nedir?

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23

burda başka bir olayda var. girseler bile üye olmayan biri gibi bakıp çıkıyorlar...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

burda başka bir olayda var. girseler bile üye olmayan biri gibi bakıp çıkıyorlar...

İyi noktaları yakalıyorsun @hayaletimsi

(samimi olarak soruyorum)
Peki o şekilde bakıp gerek görürlerse kullanıcı adı ve şifre giriyor olabilirler mi? yani sıkı güvenlik nedeniyle kullanıcı adı ve şifre tutturmuyor ve foruma da login olmayı gerek görmüyor olabilirler mi?

sizden rica etsem o tespit ettiğiniz kişilere özel mesaj gönderir misiniz (her birinie) bu konunun linkini yollayabilirsiniz mesela

böylece email ile özel mesaj bildirimi aldıklarında ne kadar sürede okuduklarını da anlamış oluruz...

Teşekkür ederim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
O yorumu ben yaptığım için bana cevap verilmiş heralde, ben yönetici örneğini verirken, uzaktan yönetir filan anlamında söylemedim. Kapıdaki adam 12 saat bekliyor olabilir, ama yönetici 1 saat uğrar yapılması gerekenleri yapar icabında bir kaç gün uğramaz dedim, çünkü o insanın orada 1 saat de yaptığı, diğerinin yaptığından çok daha stratejiktir, ve de ona göre vasıfları vardır. Bu çok basit bir örnek, çok boyutlu bilinmeyen bir denklem değil. Kararları sürekli orada duruyor diye daha alt kademe bir insan vermez.

O zat benim, yönetimle bir ilgim alakam bulunmuyor, kimseye bir bilgi alıp gönderme gibi bir fonksiyonum da yok. Bu ve bunun gibi konuların sürekli olarak farklı kişiler tarafından ortaya atılmasından rahatsız olan sıradan bir kullanıcıyım. Yönetici, forumu ayakta tutması gereken kişi midir, yoksa sadece kuralların uygulanıp uygulanmadığını kontrol eden kişi midir tartışması 150 kere daha önce burada yapıldı, belki siz kaçırdınız, belki de tekrar konuşmak istiyorsunuz bilemiyorum. Burada kim girdi kim girmedi hafiyeliğinin kime ne faydası olduğunu da anlamış değilim, eğer yöneticilik yapmak istiyorsanız, ben daha iyi hakkıyla yaparım diyorsanız, başvurun özel mesajla, daha önce de söylendi, bunda anlaşılmayacak güç bir durum yok.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@angelo
bir ayrımı (yol ayrımı) kaçırıyorsunuz ve bu kaçırma ile olay başka tarafa kayıyor
bu kaymanın yanında bir de olayı yönetici olmak isteyip istememem gibi alaksız bir yere getiriyorsunzu.

şunu lütfen dikkatle okuyun:
bahsi geçen kilitli konuyu açan arkadaş forumda 1 saat vakit geçiriyorlar sonra da kayboluyorlar neden hep forumdalar gibi birşey söylememiş.
PEKİ NE DEMİŞ?
foruma son giriş tarihi vermiş

size şunu soruyorum son aktivitem aralık 2008 olsaydı ve yönetici olsaydım benim son yaptığım yöneticilik günlük 1 saat miydi yoksa en son aralık 2008 miydi?

lütfen doğru şeyler söylüyor olabilirsiniz ama inanın ne o konu ile alaklıydı söyledikleriniz ne de bu konu ile alakalı.

tamam sizi sıkan konular defaaten konuşulmuş olabilir ama bu konu farklı bir konu

Saygılarımla

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Iyi de orada herkes öyle Aralık 2008 gibi bir durum yoktu ki, bir çoğunun olmadığını direkt olarak konuştuğum için biliyorum. Yönetici olmak konusunda da direkt bir kişiyi hedef almadım, ama konuyla göbekten ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bir eleştiri varsa, defalarca yapılan, bir çözüm önerisi/alternatif de sunulmalı. Ben daha iyi yaparım diye biri ortaya atılmalı, o zaman incelenir kimin daha iyi yaptığı. Ortaya atılan kişi daha iyi olur/olmaz bunun yorumunu yapmadan, olması gerekenin bu olduğu benim söylediğim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@angelo
bir ayrımı (yol ayrımı) kaçırıyorsunuz ve bu kaçırma ile olay başka tarafa kayıyor
bu kaymanın yanında bir de olayı yönetici olmak isteyip istememem gibi alaksız bir yere getiriyorsunzu.

şunu lütfen dikkatle okuyun:
bahsi geçen kilitli konuyu açan arkadaş forumda 1 saat vakit geçiriyorlar sonra da kayboluyorlar neden hep forumdalar gibi birşey söylememiş.
PEKİ NE DEMİŞ?
foruma son giriş tarihi vermiş

size şunu soruyorum son aktivitem aralık 2008 olsaydı ve yönetici olsaydım benim son yaptığım yöneticilik günlük 1 saat miydi yoksa en son aralık 2008 miydi?

lütfen doğru şeyler söylüyor olabilirsiniz ama inanın ne o konu ile alaklıydı söyledikleriniz ne de bu konu ile alakalı.

tamam sizi sıkan konular defaaten konuşulmuş olabilir ama bu konu farklı bir konu

Saygılarımla

Zanza rumuzlu kişi askerdedir. Ve bizim buna saygı göstermemiz gerekiyor. Zanza rumuzlu kişi genel moderatördür. Bu kişiyi görevden alma gibi bir durumumuz söz konusu değildir. Yani herhangi bir görev alanı yoktur.

Ayrıca IYINET Forumlarına giriş yapıp görevini yapmayan kişilere gerekli işlemi biz zaten yapıyoruz. Sürekli aynı cevapları vererek zaman kaybına uğradığımızı , sürekli aynı konuları tartışarak gereksiz polemikler yarattığımızı düşünüyorum.

Bir önce ki konuyu kilitlemem bu yüzdendir.

Sizin yönetime karşı bir güvensizliğiniz var ise bunu bana özel mesaj ile veya iyinet rumuzuna özel mesaj ile bunlarada gönderemiyorsanız [email protected] adresine iletiniz. Biz bu şekilde size daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bu tür sonu nereye varacak bilinmeyen polemiklere girerek , gereksiz tartışmalar yaratmanın forumun yararına bir davranış olduğunu düşünmüyorum.

Post_Sikayet rumuzu bir bottur. IYINET Forum genelinde ki şikayetleri bize iletmesi için tasarlanmıştır.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani son aktivite tarihi verilmemiş şu anda online olmayanlar var kısmına takıldınız olayın
tamam her dakka online olunması beklendiyse hata edilmiş bu noktada size hak veriyorum.
fakat son aktivite tarihi verilmiş yönetici bir tane bile olsa (ki bir tane değildi) neden çözüm önerisine o detaydan gitmiyoruz?

yani şu işini yapamıyor o konuda falanı yönetici yapalım gibi bir yaklaşım bana ters.
önce alt limitler belirlenir ve bu limite uymayan yöneticiden emanet alınır
sonra da boşalan yönetime en uygun birisi aranır

birisi için bu yapamıyor ben daha iyi yaparım yaklaşımını ben ne kendime ne de başkasına yakıştıramıyorum.

çözüm önerisi sunacak kadar konuya hayat tanınmamışken siz diyorsunuz ki çözüm önerisi sunulmalı

çözüm önerisi şudur:
bir yönetici en fazla kaç gün yada kaç hafta yada kaç ay foruma giriş yapmassa yöneticilik ondan alınmalı (kararı verilmesi gereken soru bu ve çözümün tamamı olmasa da başlangıcı da bu)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zanza rumuzlu kişi askerdedir. Ve bizim buna saygı göstermemiz gerekiyor. Zanza rumuzlu kişi genel moderatördür. Bu kişiyi görevden alma gibi bir durumumuz söz konusu değildir. Yani herhangi bir görev alanı yoktur.

Bu cevabı oraya da yazıp öyle kilitleseydiniz aklıma bir sürü birşey gelmeyecekti.
Polemik yapan üye ile derdi polemik olmayan üyeyi ayırt etme konusunda biraz daha dikkatli davranmanızı rica ediyorum

eğer polemikten kasıt önceki kilitlenen konu ise; defalarca açıkladığınızı konuştuğunuzu söylediğiniz konunun linkini verseydeniz şahsen gider o konuları okurdum ve aydınlanırdım (tekrar yazılması çizilmesi durumuna düşmezdik)

edit: Konu tarafımdan anlaşılmıştır bunun için @sepulchral teşekkür ederim

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tarz kişiler gelmeden tespit edilip yolları ayırmalı adminler aslında.Yani adam 2 haftadır sebep belirtmeden kayıpsa 1. hafta sonunda bu farkedilip yöneticiliği alınması gerekirse yerine biri getirilmesi gerekmekte.Tabi bunun içinde forumda olup bitenin iyi takibi yapılması gerekiyor.Yönetimde çok çatlaklar olduğu düşüncesindeyim.Kopukluk var gibi..Bazı yöneticilerin foruma hiç ama hiç yazmadığınıda görüyorum.illa yazmak zorunda değil ama en azından hiçmi cevap vereceği bir konu yok?... Fazla yöneticiler çıkarılıp yerine çalışkan aktif kişiler alınmalı veya aktif kişiler kalmalı diye düşünüyorum..Kalanlarlada forumun yükselmesi için planlar yapılıp organize olunmalı.Daha sonra zamanla göze çarpan hevesli ve bilgili kişilere yetki verebilir yetkisi olanların yetkisi arttırılabilir.Herşey bir sistemden ibaret olmalı.20 tane yönetici olacağına 5 tane olsun sağlam olsun.O zaman kopuklukda olmaz.Yönetim ve denetim işleride tıkır tıkır işler.Zamanlada aralarına kendileri gibi yeni kişiler katılır.Hatır gönül için yönetici kalanlar varsada o kişilerin foruma zarar verdiğini hem kendileri hem adminler bilmesi gerekir diye düşünüyorum.Forum yönetmek böyle gönül vermiş kişiler varken hiçte zor değildir aslında.. Forum kuralları başlığındada denildiği gibi iyinete gönül vermiş kendini borçlu hisseden kişiler tarafından yönetilmeli iyinet..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5