İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzay ve Havacılık Üniversitesi açılıyor!

scki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
..

THK
Genel Başkanı Osman Yıldırım, ülkemizde kurulacak olan Havacılık ve Uzay Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Dünya genelinde havacılıkla ilgili 36 üniversite bulunduğunu ülkemizde ise 37. nin açılacağını açıklayan Yıldırım, THK'nın bu kulvarda da başarıya ulaşacağını ve hedeflerinin ise Türk insanının kendi mekiğiyle 2025'de uzaya gitmesi olduğunu söyledi. Üniversitenin 2011-2012 döneminde eğitime başlayacağını söyleyen Yıldırım, bu üniversiteyi kuracak olmalarının gururunu yaşadıklarını, verecekleri özel eğitimlerle ihtiyaç duyulan personel yetiştireceklerini de sözlerine ekledi.
thkunivorta.jpg

Üniversiteye alınacak öğrenci sayısının 4.000'i geçmeyeceğini bu sayede de mezun olduktan sonra işsizlik diye bir sorunla karşılaşılmayacağını vurgulayan Yıldırım, üniversitenin merkezinin Ankara'da yerleşkelerinin ise Eskişehir, İzmir ve Konya'da olacağını söyledi. Bu girişimle ülkemizin uçak üretimi konusunda da önemli adımlar atacağı düşünülüyor.

Kaynak

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
harika, burda okumayı isterdim

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
4000 Kişiyi geçmicekmiş alıncak kişi... Ben üniversiteye girdiğimde 40 kişi kontenjanı vardı bölümümün, şuan herhalde 150 kişi falan olmuştur. Bunu kaldırcak ne öğretim görevlisi var ne laboratuar ekipmanı vs.. Üniversiteli işsizler ordusu 2-3 kat daha artıcak önümüzdeki bikaç yıl içinde.

Herkes üniversiteyi kazanıyor artık, bakalım bu sözde saadet! Bu göz boyamalar nereye kadar gidecek. Ne zaman insanlar gözünü açıcak...

Düşünsene adama soruyolar ne iş yapıyosun? Astronotum ama şu sıralar serbest meslek abi, iş yok abi...:eek:lmadı:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5