İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vadofone mobil modem hakkında.

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar vadafone mobil modem almak istiyorum.
Yazın tatilde kullanmak icin malum siteler aksamasın :p
Sormak istedigim bu mobil modemler her yerde çekermi şimdi yazın dag bayır gezicem..

Bide ne kadar ne kadar net kullanır ve bunun raporlarını nasıl görebilirim.
20 dk da kac mb kota harcar mesela..

Yarı yolda net bitmesin :gül::gül:

X

Xman

Misafir
Aynen yaz tatili için bende bir mobil modem alacağım, acaba hangisini alsam, hangisi en uygun kotalı ve fiyatlı ve tabi Datça da 3g varmı? bende konudan faydalaniyim :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Linux da dahil ne kadar kullandığına dair program yardımı ile vodafone mobil modemleri kullanabiliyoruz.. Telefonun çektiği yerde en azından çok yavaş biçimde wap hızında girebilirsiniz internete.. Nerelerde 3g çektiğini bilmiyorum ama benim ilçe olmayan kasabamda 3g olarak girebiliyorum ama çok deneyemedim. hız büyük şehirler gibi olmuyor..

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Net hızını 2 plana atiyorum valla,Çekmesi benim için önemli.
Boşuna para vermek istemiyorum.
En azindan yavasta olsa nete girmeli :)

T

trgy

Misafir
Turkcell almalısın heryerde çekmesini ve hız istiyorsan. Turkcell bile bazen çekmeyebiliyor. İzmir'in göbeğinde Vodafone ile sitelere gireceğim diye arkadaşım kendini baya bi zorlamıştı. :)

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Turkcell cogu yerde cekiyor biliyorum fakat sacma sapan tarife koymuslar,Ben 1 ay kullanıcam,Gelmisler yok abone olun 12 ay modem bedava felan diyorlar :D
1 AY kullanıcagım seye niye abone olayım :(

T

trgy

Misafir
Sözleşmede 3 adet madde var, o maddeler dahilinde iptal edebilirsin ben de aldıktan sonra okumuştum ama iptal etmen için üründen memnun kalmadığına dair net birşey bulmalısın. Çekmeyen yer en güzel örnek memnun kalınmayan sebep olarak.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Sözleşmede 3 adet madde var, o maddeler dahilinde iptal edebilirsin ben de aldıktan sonra okumuştum ama iptal etmen için üründen memnun kalmadığına dair net birşey bulmalısın. Çekmeyen yer en güzel örnek memnun kalınmayan sebep olarak.

tamam o zaman yapışırım ben 3 aylığına ben bu Türksel emmiye :D
sağolasın admine de rep verilir mi bilmem amma bir de rep verelim :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Öyle gezerken buldugun kör noktada iptal edilmiyor. Fatura adresin ya da ikamet alanını baz alıyorlar. Yoksa çık tekneyle bilmem kaç km açığa çekmiyo de olur mu öyle şey :D...
Geçenlerde avea hattımı iptal ettirdim. Sözleşmem olmasına rağmen ikametimi belirleyip rapor hazırladılar ve servis alamadıgımı kendileri söylediler ve iptali kabul ettiler. Herhangi bir tazminat vs. ödemeyeceğim.
Yani fatura adresin vs gibi bağlı oldugun ikmaetinde servis alamıyorsan bedelsiz iptal ediyorlar ama aksi halde iptal yok. kalan dönem ücretlerini isterler senden.

T

trgy

Misafir
Öyle gezerken buldugun kör noktada iptal edilmiyor. Fatura adresin ya da ikamet alanını baz alıyorlar. Yoksa çık tekneyle bilmem kaç km açığa çekmiyo de olur mu öyle şey :D...
Geçenlerde avea hattımı iptal ettirdim. Sözleşmem olmasına rağmen ikametimi belirleyip rapor hazırladılar ve servis alamadıgımı kendileri söylediler ve iptali kabul ettiler. Herhangi bir tazminat vs. ödemeyeceğim.
Yani fatura adresin vs gibi bağlı oldugun ikmaetinde servis alamıyorsan bedelsiz iptal ediyorlar ama aksi halde iptal yok. kalan dönem ücretlerini isterler senden.

İptal ettirebilirsin benim dediğim yöntem ile de. Sonuçta hizmette çekilen yere gittim çekmedi. Hizmeti kullanamadım. Evde kullanacak olsam 3g anlamsız zaten. Israr edilirse benim dediğim gibi de iptal edilir. :D

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
İptal ettirebilirsin benim dediğim yöntem ile de. Sonuçta hizmette çekilen yere gittim çekmedi. Hizmeti kullanamadım. Evde kullanacak olsam 3g anlamsız zaten. Israr edilirse benim dediğim gibi de iptal edilir. :D

yine replik bir cevap, böyle giderse rep manyağı olacaksın sayemde :D
-----------------------
edit:veremiyorum niye ki?

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27

Alırsın noteri yanına noter tastikli isbat edersin o zaman mecburen iptal ederler :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

Ben senin dediğin fikri tecrübe edeli 3 ay oldu. O yüzden tecrübeyle yazıyorum bunları :D

Satın alırken imzaladıgın hizmet sözleşmesinde bunları yazıyor zaten. Ülkenin her deliğinde 3g hizmeti veriyoruz demiyorlar. Merkezi ve ya bıdı bıdı yerlerde 3g hizmeti var diyorlar. Dolayısıyla ardahan da dağa çıkıp 3g yok demek iptal sebebi değil. İstersen satın al sonrada bir dene :D

Ancak merkezde 3g hizmeti alamıyorsan veya kör nokta bulabiliyorsan o zaman iptal işlemi yapıyorlar. aksi halde sadece fikir üretiliyor ama fayda etmiyor ;)

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Alsammı almasam mı acaba ? Boşuna para vermeyim bide,2 hafta sonra alayım çekerse ordan bu konuya mesaj atarım :D:D

T

trgy

Misafir
Ben senin dediğin fikri tecrübe edeli 3 ay oldu. O yüzden tecrübeyle yazıyorum bunları :D

Satın alırken imzaladıgın hizmet sözleşmesinde bunları yazıyor zaten. Ülkenin her deliğinde 3g hizmeti veriyoruz demiyorlar. Merkezi ve ya bıdı bıdı yerlerde 3g hizmeti var diyorlar. Dolayısıyla ardahan da dağa çıkıp 3g yok demek iptal sebebi değil. İstersen satın al sonrada bir dene :D

Ancak merkezde 3g hizmeti alamıyorsan veya kör nokta bulabiliyorsan o zaman iptal işlemi yapıyorlar. aksi halde sadece fikir üretiliyor ama fayda etmiyor ;)

Ben de var zaten 3g genelde de boşuna ödemiyeyim diye onunla giriyorum. :gül::p Bir yerde görmüştüm bunun iptal yöntemini bulursam paylaşırım. Her zaman şirketler kazanacak değil ya :D

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Merhaba,

Ben de vodafone vodemlerinden alacağımda aklıma birkaç şey takıldı. Cevaplarsanız memnun olurum.

1.si gerçi "alorak" cevaplamış ama şu şekilde sorayım. Eğer bulunduğum yer 3g kapsamasında değilse "çünkü merkez olmayan bir yerde kullanacağım" galiba wap olarak bağlanabiliyorum. Bunun için telefonun çekmesi yeterli midir ?

2.si wap ile bağlanacağı için ücretlendirmeleri nasıl olacak ? Çünkü vodafone'nun günlük,haftalık paketleri şeklinde kullanacağım.

T

trgy

Misafir
Merhaba,

Ben de vodafone vodemlerinden alacağımda aklıma birkaç şey takıldı. Cevaplarsanız memnun olurum.

1.si gerçi "alorak" cevaplamış ama şu şekilde sorayım. Eğer bulunduğum yer 3g kapsamasında değilse "çünkü merkez olmayan bir yerde kullanacağım" galiba wap olarak bağlanabiliyorum. Bunun için telefonun çekmesi yeterli midir ?

2.si wap ile bağlanacağı için ücretlendirmeleri nasıl olacak ? Çünkü vodafone'nun günlük,haftalık paketleri şeklinde kullanacağım.

1. soruna ben cevap vereyim. 3g çekim alanını telefon çekim alanı ile aynı tutabilirsin ama 3g yi biraz daha düşük çekiyor gibi düşün.

2. sorunun cevabını bilmiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5