Valve’da Giyilebilir Teknolojiye Adım Atıyor

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Akıllı telefonlar ilk çıktığında şaşkınlıkla karşılanmış, “teknoloji ne kadar da gelişti” denmişti. Ancak şimdi herkes için alışılmış bir şey haline geldiler. Tabletlerde aynı şekilde hayatımızın birer parçası oldular. Ancak yavaş yavaş başka alanlarda da gelişmeler yaşanıyor. Bahsettiğim bu alanlardan şüphesiz en etkileyici ve ön planda olanı giyilebilir teknoloji ve dolayısıyla artırılmış gerçeklik.

valve-logo-1024x682.jpg


Giyilebilir teknoloji için atılan ilk adım Google Glass‘tı. Ancak gizlilik ihlalleri dolayısıyla beklenen başarıyı henüz elde edemedi. Ancak bazı sıkıntılar açıldığı takdirde şüphesiz Google Glass‘ta büyük başarılar elde edecektir. Ardından akıllı saatler ile bu pazarda oldukça genişledi. Akıllı saatlerde yavaş yavaş hayatımızda geniş yer kaplamaya başladı. Hemen her firmanın akıllı saati mevcut.

steamvr.jpg


Bir de henüz alışık olmadığımız artırılmış gerçeklik gözlükleri mevcut. Aslında bir teknoloji sever olarak benim yakından ilgimi çeken cihazlar bunlar. Bu konuda ortaya çıkarılan ilk proje ise Oculus VR şirketinin Oculus Rift adındaki gözlüğü. Şu anda “beta” aşamasıda diyebileceğimiz bu cihaz sadece geliştiricilere özel olarak ulaştırılıyor. Artırılmış gerçeklik gözlüğü olan bir diğer şirket ise Samsung. Onun gözlüğünün adı ise Gear VR.

Ve gelelim asıl bombaya, şimdi ise Steam isimli online oyun platformu ile tanıdığımız Valve bir sanal gerçeklik gözlüğü hazırlıyor. Oyunlarda usta olan Valve tarafından özenle geliştirilen Steam VR adındaki sanal gerçeklik gözlüğü gelecek hafta Game Developers Conference etkinliğinde tanıtılacak.

Kaynak: Valve’da Giyilebilir Teknolojiye Adım Atıyor
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst