İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

van haber

sabunkopugu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Van'ın Erciş ilçesindeki kaplıca, her mevsim vatandaşların akınına uğruyor.

İlçeye 34 kilometre uzaklıktaki Taşkapı Mahallesi'nde bulunan ve vatandaşlar tarafından etrafı taşlarla çevrilerek havuza dönüştürülen sıcak su kaynağı, başta çocuklar olmak üzere tüm mahalle halkına hizmet veriyor.

Radikal van habere göre Mahalleliler tarafından ""hamam"" olarak adlandırılan, özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde vatandaşların uğrak yeri olan kaplıca, Kurban Bayramı'nda da çocukların ve gençlerin akınına uğradı. Günün yorgunluğunu kaplıcanın sıcak ve şifalı suyunda yüzerek atan gençler, açık havada söyledikleri türkülerle de eğlenceli vakit geçiriyor.

Yıllardır boşa akan su kaynağının tesise dönüştürülerek turizme kazandırılmasını isteyen Haydar Koçak, suyun sıcaklığının 65-70 derece dolayında olduğunu belirterek, mahalle halkının girişimleri ve Erciş Belediyesinin katkılarıyla kısa süre sonra suyun bulunduğu alana havuz yaptırılacağını söyledi.

Koçak, havuzun ücretsiz olarak halka hizmet edeceğini bildirerek, ""Bayram dolayısıyla gündüzleri çocuklar ve gençler, akşamları da büyüklerimiz buraya gelerek yüzüyor. Biz yaz kış demeden her mevsim kaplıcanın şifalı suyunda yüzüyoruz. Havuzun da yapılmasıyla sudan artık hiç çıkmayız"" dedi. "
"Malatya'da Hayat Boyu Öğrenme 2 Projesi tanıtım toplantısı düzenlendi.
Malatya Ticaret Sanayi Odasının (MTSO) salonundaki toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, hayat boyu öğrenmenin, insanların bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla yaşamı buyunca üslendiği tüm öğrenme faaliyetlerini kapsadığını belirterek, her bir bireyin bu açıdan Halk Eğitim Merkezlerinde desteklenmesi gerektiğini bildirdi.
malatya habere göreÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri ve Uluslararası Projeler Daire Başkanı Cengiz Aydemir de projenin bütçesinin 7 milyon 250 bin avro olduğunu ifade etti.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Uzmanı Güngör Yavuz ve Hayat Boyu Öğrenme Proje uzmanlarından Alparslan Kölmek proje hakkında bilgiler verdi."

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

"Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Uşak İl Koordinatörü Cihan Karataş, 166 projeye toplam 29 milyon lira destek sağladıklarını söyledi.
Karataş, gazetecilere yaptığı açıklamada TKDK'nin destek programlarına ilişkin bilgiler verdi. Kurumun verdiği desteklerin sadece tarım ve hayvancılıkla sınırlı olmadığını belirten Karataş, TKDK Uşak İl Koordinatörlüğü'nün 166 sözleşmeye toplam 29 milyon lira destek verdiğini kaydetti.
Radikal uşak habere göreYeni yapılacak sözleşmelerle destek miktarının 47 milyon liraya yükseleceğini ifade eden Karataş, ""Şu anda proje kabullerimiz sürüyor. Bir sonraki dönem başvuru çağrısını 2015 Ocak'ta başlatacağız. Kurumumuzun kentler için ayırdığı sabit bir bütçe yok. Mantıklı, uygulanabilir ve karlılığı olan bütün projelerin yüzde 50'lik harcama kalemini biz karşılıyoruz. Geri ödemesiz ve hibe olarak verdiğimiz desteklerimizden yararlanmanın bazı şartları var. Temel şart ise yatırımın yapılacağı arsayı temin etmek ve işin en az 5 yıl boyunca devamını sağlamak"" dedi."
"Adana'da Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma proramı yapıldı.
Adana Valiliği tarafından 75. Yıl Sanat Galerisinde gerçekleşen programda Vali Mustafa Büyük, katılımcılarla bayramlaştı.
Büyük, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemine huzur ve mutluluk getirmesini diledi.
Bayramların birlik ve beraberlik duygusunun ön plana çıktığı anlamlı günler olduğunu ifade eden Büyük, şunları söyledi:
''Biraz önce Suriyeli misafirlerimizin bulunduğu kampı ziyaret ettik. Orada da gördük ki, toplumun önemli değerlerini birlik ve beraberlik içinde yaşatıyoruz. Kentimiz de bu mutluluğu hep beraber yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik vurgusu ön plana çıkıyor. Radikal adana habere göre Vatandaşlarımız kestikleri kurbanları yabancı misafirlerimizle paylaşıyor. Ben sevgi ve muhabbetin gelişmesini, bayramların tüm islam alemine huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. İslam dünyasındaki problemleri durumların sona ermesini diliyorum.''
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Kurban Bayramı'nın tüm vatandaşlara sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diledi."
"Denizli'de, şüphelenilen bir araçta yapılan aramalarda değişik dönemlere ait 260 adet tarihi eser ele geçirildi.
Denizli Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Topraklık Mahallesi'nde bir aracı durdurdu.
denizli habere göre Yapılan aramada, 3 ayrı poşet içinde değişik ebatlarda 222 sikke ve 31 metal obje olmak üzere toplam 260 tarihi eser ele geçirildi.
Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5