İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Van yine sarsıldı

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bugün saat 14.31'de merkez üssü Van'ın Özyurt Köyü olan 3,5 büyüklüğünde bir deprem oldu. 7 dakika sonra ise bir deprem daha meydana geldi. Bu kez depremin merkez üssü Van'ın Çolpan Köyü, büyüklüğü de 4.7 idi... Deprem kısa süreli paniğe neden oldu.

Van'da 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde 604, 9 Kasım'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde de 40 kişi hayatını kaybetmişti.

DEPREM FIRTINASI DİNMİYOR

Bugün saat 14.38'de de merkez üssü Çolpan Köyü olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Bu depremden önce saat 13.33’de merkez üssü Errciş İlçesi’ne bağlı Aşağıkozluca Köyü olan Richter ölçeğine göre 3.3 büyüklüğünde, saat 14.31’de ise merkez üssü Özyurt Köyü olan 3.5 büyüklüğünde depremler kaydedildi.

BİR HAFTADA 1400 ARTÇI

7.2 büyüklüğündeki ilk depremden sonra Van'da bir haftada 1400 artçı sarsıntı meydana gelmişti.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19265390.asp

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezinden alınan bilgiye göre, saat 19.39'da merkez üssü Van'ın Özalp ilçesi Bodurağaç köyü olan 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
van depreminin sabotaj olduğu düşünülüyor
haarp ile bağlantısı olabilirmiş, belki de yalan haberlerden birisidir

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Vallahi bilemiyorum başta o düşünce ben de de vardı o kadar şehidimizin üzerine bunu konuşmuştuk. Ancak halen devam etmesi de durdurak bilmemeside ne kadar normal bilinmez. Çünkü bazıları artçı değil normal deprem ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
vanı haritadan silmesinlerde, şehitlerimizin acısını deprem unutturdu ama teorisyenler pek fazla üstünde duramadılar, fazla bilgi yok çünkü kanıt yok, deprem deyip geçiyorlr

H

halilarici

Misafir
vanı haritadan silmesinlerde, şehitlerimizin acısını deprem unutturdu ama teorisyenler pek fazla üstünde duramadılar, fazla bilgi yok çünkü kanıt yok, deprem deyip geçiyorlr

Van diye 29 Ekim Cumhuriyet'imizin İlan'ınıda geçiştirdiler.Milli uyanışa ne zaman geçeceğimizi çok merak ediyorum.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Haarp denilen şeyi sadece biz değil dikkat edilirse herkes merak etmekte. Ve deprem bilimcilerinin depremin olup olmadığından ziyade doğal yollar ile mi oluyor onlara dikkat edilmeli. İllaki bir sistem vardır. Eğer böyle Haarp gibi tehlikeli bir durum söz konusu ise gerçekleri gün yüzeyine çıkartabilecek kim var bilemiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5