İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vay be Mahir Abime bakın !

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ejderim seni buralarda görmek ne güzel :) ben erkan...

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:
98-99 yılları gibiydi o zamanlar en çok ziyaret ettiğim siteler minicik.com ve yahoo.com du. bi de Microsoft Chat vardı böyle ilginç bi şeyler di.. CuteFtp yi de bu sıralarda keşfedip members.xoom.com dan user açıp site yapmıştım 7-8 tane alt sayfası vardı ama günlerimi almıştı bundan 7 yıl önce... oy oy o zamanlar mis gibi domainler boştu aklımıza gelmemiş almak... neyse böyle eskiyi hatırlamak güzel gerçekten..

evet evet :)

hatta microsoft chat'in sunucusu irc.msn.com'duda ircx kullanıyor idiler, böyle prop ile falan kayıt ediliyordu kanallarda tr-zurna tr-bilmemne gibi kanallardı o zamanlar, birde xoom dan üye olanlar site adreslerini hiç unutmam members.xoom.com/_XMCM/user diye verirlerdi o _XMCM yukardaki minik framei kaldırıyordu. sonra cnbc mi ne satın almıştı herhalde.. ama benim aklıma mis gibi domainler gelmişti hepsinide almıştım :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mis gibi domainler boştu ama 65$ dı ozamanlar domain almak+ daha kredi kartımda yoktu o zamanlar

W

wglinkmanager.com

Misafir
yoktur' Alıntı:
portrecim.com ilk reklam aldıgım site idi yaw.Hatta 11milyona almıştım.çok iyi hatırlıyorum
demek sizin siteydi :D
birde sertac.com vardı sanırım.everyonedan ilk maili o dağıtıyordu

hangi siteydi o yoktur.. su an hatirlayamadim..? portrecim.com iyi bir proje idide ressam arkadasim kaprisleri yüzünden kapatmak zorunda kaldim.. eger benim portre cizmeye kabiliyetim olsa idi devam ettirirdim... o zamanlari dünyanin bircok ülkesinden siparis almistik. o zaman reklam ve link degisimi ile öyle bir icerikle site günlük 2000-3000 civarinda tekil hite ulasmisti... en iyisi diger büyük satis sitelerine ürünümüzü sokmustuk...

neyse simdi yeni projelerle yolumuza devam ediyoruz..

birde Netpa'yı hatirlarsiniz. Mail adresleri listesi satiyordu. Üniversite yillarinda 1999 yilinda yurtdisinda 100 milyonluk mail adresi cdsi almistim. Onu satisi filan yapiyordun. Ama birkac yerden sikayet gelince o isten elimi ayagimi cektim.. O bildiginiz NetPa'yada cdyi ben satmistim.. benden aldiktan sonra onu tutabilene askolsun... hemserim olur uyanik... paraminda tamamini alamistim...

hey gidi günler...

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
mis gibi domainler boştu ama 65$ dı ozamanlar domain almak+ daha kredi kartımda yoktu o zamanlar

Benim hala yok kredi kartım :p yaş oldu 24

BaRaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
sevgiliye.net benimdi o zamanlar ona vermiştin :p

bende o zamanlar yeniydim sevgiliye.net sitesinin sahibininden birseyler ögrenmeye calisirdim oda bana yardim ederdi.. ama birgün ne olduysa askere mi gitti ne oldu yok oldu.. hatta bi sevdigin vardi o zamanlar ana sayfaya resmini koymustun bende onunla 88*31 lik banner yapmistim cok iyi hatirliyom sende super bi dilde uyarmistin beni ehehe demekki o senmisin simdi buldum seni nereye kayboldun be abi :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim finaller başlamıştı 2 hafta nete giremedim, bir arkadaşıma söylemiştim domain düşecek diye kendi üzerine aldı domaini. :mad: unutulan.com da şu an o domain.
O zamanlarda cep telefonu yeni yeni yaygınlaşıyordu ilk "cep mesajı için aşk şiirleri" sitesi benimdi. Heygirl dergisinde çıkmıştım.bir girerdim icq ya onlarca hatun beni listesine eklemiş olurdu :p

Tek rakibim balca.net idi

M

mavidusler

Misafir
Tek rakibim balca.net idi
Şimdi de THY sanırım :)
Burası oldukça nostaljik oldu. Aslında başlık sabitlenmeli. Bir anlamda Türk internetinin gelişimini izliyor gibiyiz. Herkes kendi gelişimini anlatıyor ama sonuçta şahıslarla beraber internet de şekillendi.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
way be, internetten para fısıltısını sertac abimizle tattım, len dedim bende bi gün kazanıcem, aradan yıllar gecti... hala kazanamadım, cunku bi turlu muvaffak olamadım, tam iyiye gidiyoz illa bisey cıkardı, simdi de pek degismedi ya :)
strangermedia.webjump.com, strangermedia.cjb.net(heklendi) :p
vs. vs. derken, freeserversdan ilk domainim icin strangermedia.com a banner yeri kırılmıs host hesabı actım. yürütemedim domain düştü...

buyrun bakınb sizinle de paylaşıyorum www.strangermedia.com su an bi yabancıda ve site flash sitesi

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ick.net
harika.com
harika2.com
girisim.com
kurtadam.com
minicik.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5