İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vB Bot önsipariş alınır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smartcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vBulletin Bot için önsiparişler alınır
şu an botu geliştirmekteyim
irtibat: pm

msn:
4255.jpg

karakutu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum bu botu ben sana yaptırıyorum. bana yazdığın botu nasıl olurda başka insanlara pazarlarsın? bu işi ben verdim sana, elimdeki botu verdim ona göre ayarladın bu botu. şimdi benden izin almadan, benim sana verdiğim işi başka insanlara satıyorsun.

smartcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@Karakutu

smartcoder açıklama yapmasını bekliyorum.

arayüz benzer olabilir fakat algoritmalar
tamamen farklı
ve botu geliştirmekteyim
yazılımın tüm eforu, algoritmaları, ve diğer süreçler bana ait

@karakutu hardeşime
botu senin için tasarlıyorum fakat eser hakkını sana vermekte değilim
yani eser tamamen bana ait
bu microsoft ile apple/mac arasındaki olaya benzer
bilenler bilir

bide bu bot çeşitli sitelerde paylaşıma açık bir bot
isteyen oralardan indirip ve kullanabilmekte
yani internet kazan olsa iğneyi bulabilecek teknik birikimi olan birileri her zaman vardır...

ayrıyetten botun kategorileri listelemesinde sorun vardı
düzelttim
eklenti tanıma özelliğini profesyonelleştirdim ki bu konuda antivürüs şirketleri bile bana hak verir
bilen bilir
sistemi spagetti kodlamadan modüler yapıya taşıdım
sadece sorunlu vbulletin 3 desteği varolan bir yazılımdı kendi algoritmalarımı kullanarak 4 desteğinide ekledim
olmayan bir botun
hesabını kimseye vermek zorunda değilim
şu an geliştiriyor olduğum botunda eser sahibi benim
karakutu arkadaşımada bir adet lisans ile bu hizmeti vermekteyim

daha yazacaklarım var...
bide bu işi geldiği için geliştiriyorum, bot bana gelmeseydi bile böyle bir sistemi geliştirbilecek donanıma sahip birisiyim,
bot sadece bu sürecin sıyrılıp diğerlerinden öne çıkmasına sebep oldu,
sadece bu değil piyasada bi sürü bot mevcut
tamamı curl vb. işlevler kull. yapılmış, basit bir kodun/botun bu kadar sorun olacağını tahmin edemdim

son olarak bot bir kopya değildir(kopyala sat) ve algoritmaları tamamen bana aittir
dediğim gibi zaten webcozumleri sunuyorum sanırım anladınız açarsak mevcut sistemleri analiz edip yeni sentezler üretiyorum

@dostum bu botu ben sana yaptırıyorum. bana yazdığın botu nasıl olurda başka insanlara pazarlarsın?
botun telif hakkını satın almadın ve telif hakkını satmadım, eserin sahibi benim bu yüzden(bot piyasada yok zaten tasarım sürecinde)
@bu işi ben verdim sana, elimdeki botu verdim ona göre ayarladın bu botu. şimdi benden izin almadan, benim sana verdiğim işi başka insanlara satıyorsun.
dediğim gibi arşın sendeyse akıl bende...

karakutu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben sana işi vermeden önce yapmak niye aklına gelmedi? ben sana işi verince, baktın iyi gidiyor satayım psikolojisine büründün ve pazarlamasına başladın. ticari ahlaka sığmayan bir hareket . bu eseri sana yaptıran kim? sana bu aklı veren kim? önayak olan kim? ayıptır kardeşim yaptığın.

ben senden lisans hizmeti almadım ki, ben sana bu işi verdim. bana bot yap lisans alayım piyasaya sür demedim. bana şöyle şöyle bot gerekli, yapabiliyorsan yap dedim. sende yaparım tamam dedin şimdi gelip burada bana lisans hizmeti veriyorum falan filan deme. benden önce botu yazmaya başlamışsında ben sana gelip botu istiyorum izlenimi oluşturma.

ben senin bulunduğun donanımına, bilgine laf etmiyorum. yaptığın işe laf ediyorum. hiçbir coderda senin yaptığını görmedim ben. bot yazdırdığım insanlar, bana yazdıkları botu gidip satmadılar, ilk defa sende görüyorum bu olayı.

Abdlsmt!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@karakutu maalesef ticaret ahlâkı denen birşey kalmamış..

secoz21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu biraz fırsatçılığa giriyor. Özel olarak isteğe göre yazılmış bir botu eklemeler yaparak satmak hiç hoş değil. Etik bir davranış olarak bulmuyorum. Özel olarak yazdırılan bir scriptin korunmamasını özellikle satılmasını şiddetle kınıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5