İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vB'de yedek db'yi yüklemek

R

reklamsitesi.be

Misafir
yedekteki db(.sql olarak) geri nasıl yüklenir???

bi arkadaşın forumunu heklenmiş, db'yi geri yüklemesi gerekiyor ama nasıl??

C

Cyber Coder

Misafir
kardeş onu phpmyadmin'den yapması lazım diye biliyorum ordan bi denesin. Phpmyadmin için cpanel > mysql databases > phpmyadmin'e girceksin. mysql databases'a gir. o sayfanın altlarına doğru küçük harflerle yazıyor phpmyadmin diye. Ordan zaten yaparsın

R

reklamsitesi.be

Misafir
valla kardeş denemiş onu tahminen dbyi resetlenmiştir diyo...

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
mysql -u kullanıcıadı -p db adı < /home/accountadı/public_html/dbadı.sql

sshdan yükleyebilir...

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sql yüklemede zorlanıyorsa ssh yetkiside olacağını pek sanmıyorum..ama ben biraz açayım senin için..

öncelikle sql dosyasını ftp ye göndersin
bittikten sonra birde bigdump.php dediğimiz dosyayı gönderecek + sql hangi sürüm vbulletinden alındıysa o sürümü upload edecek.

bigdump.php nin ayarları ile config.php nin ayarları aynı olacak zaten bilirsin :)

sonra www.forumismi.com/bigdump.php den çağıracaksın ftp deki yedeğinin ismi hangisiyse ona tıklayıp start import diyecek yedek yüklendikten sonra olay bitecek.

C

Cyber Coder

Misafir
peki db'yi eski bir tarihe alabilir miyiz? yani 2 saat öncesine falan?

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db ne zaman yedeklenmişşe o zamana dönersin..

C

Cyber Coder

Misafir
ok. sitem heklenmişti allahtan hosting firması dün gece yedek almış. Osmanlıhost'tayım. Walla çok güzel çalışıyolar. www.osmanlihost.net reklam olarak algılamayın sadece bir tavsiye...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5