İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vBSEO Kurulumu

Raqe

1
İyinet Üyesi
Reaction score
8
  1. Öncelikle vbseo ‘yu lisansladıktan sonra vbseo.com dan indirdiğiniz ve dosyaların içinde bulunduğu .zip dosyasını açıyorsunuz.
  2. İçerisinde bulunan upload klasöründe ki dosyaları, forumunuzun ana dizinine atıyorsunuz. (Forum siteadi.com/forum ise, dosyalarda buraya.)
  3. Ardından, includes klasöründe bulunan, “config_vbseo.php” dosyasına chMOD 666 veriyoruz.
  4. İçerisinde ki”.htaccess” dosyasını forumun kurulu olduğu dizine atıyorsunuz. (Dikkat: Daha önceden bir .htaccess dosyası tanımladıysanız, üzerine yazma yapmayın. vbseo htaccess indekileri mevcut dosyanıza ekleyin. Eğer .htaccesss dosyasını hiç oluşturmadıysanız, bu uyarıyı yoksayın.)
  5. Siteniz.com/vbseocp.php adresine giriyor ve vbseo’yu satınalırken aldığınız lisans anahtarını giriyorsunuz.
  6. Product klasörü içerisinde ki, crawlability_vbseo.xml dosyasını vbulletin admincp ‘den Ürün yöneticisine girerek yüklüyorsunuz.
vbseo Kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
teşekkürler anlatım gayet açık olmuş , eğer bu alanda anlatım ile kurulum yapan kişiler linkler ile türkçe karakter sorunu yaşarsa eğer şu adımları takip ediyoruz

vbseocp -> Genel ayarlar -> Karakter Değişken Opsiyonları ->
URLdeki İngilizce olmayan karakterleri değiştirme? seçme yerinde -> " Url ler içerisinde ingilizce olmayan karakterleri Değiştirin " işaretliyoruz ve altta Karakter Değişkenlerini belirleyin alanına şu kodları yapıştırıyoruz.

Kod:
'ç' => 'c'
'Ç' => 'c'
'Ğ' => 'g'
'ğ' => 'g'
'Ş' => 's'
'ş' => 's'
'ı' => 'i'
'İ' => 'i'
'Ç' => 'c'
'ç' => 'c'
'Ü' => 'u'
'ü' => 'u'
'Ö' => 'o'
'ö' => 'o'
'è' => 'e'
'ı' => 'i'
'İ' => 'i'
'é' => 'i'
'â' => 'a'
'Ê' => 'e'
'Â' => 'a'

ayarlarımızı kaydetiyoruz türkçe karakter sorunu linklerden kaldırılmış olarak forum hazır oluyor :) . iyi çalışmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5