İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vbulettin.Org Dan Mail Geliyor Konu: Lisans

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar açılan hiçbir konuma bakıldığı halde cevap gelmiyor. Neyse konuya geçiyim.

HTML:
Hello,

Our records indicate lack of license for this website. Please advise.

Best regards,
Susan
vBulletin Solutions

Bi kaç tane daha gelmişti onlar uzun bayağı ama burada demek istedikleri anlaşılmış. Ne yapmak gerekiyor. Vbullettin i hostçudan host ve domain alırken sistemi de kendi kurdu benim burada yapmam gereken nedir ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Vbulletin lisansınız yok.
En kısa sürede satın almalısınız.

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu lisans'ı forum açan herkes mi alıyor ? bu olay bu kadar tuzlumuydu. Hostçu kurmuştu vbulettin i onun sorunu değilmi bu

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Lisanslı kurmamıştır.
Vbulletin yazılımı lisanslıdır.
Sitesinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamda şimdi adam kalktı dediki ben şu fiyata herşeyi yaparım. Verdim parasını forumu kurdu koydu önüme. Kalanı kendi çabamla yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor ?

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tamamda şimdi adam kalktı dediki ben şu fiyata herşeyi yaparım. Verdim parasını forumu kurdu koydu önüme. Kalanı kendi çabamla yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor ?

Size bu sistemi kurana durumu bildirin. Lisansını almasını söyleyin (almayacaktır), almazsa dava açın. Sonuçta size sistemin lisanslı olduğuna dair bir şey söylenmemiş.

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size bu sistemi kurana durumu bildirin. Lisansını almasını söyleyin (almayacaktır), almazsa dava açın. Sonuçta size sistemin lisanslı olduğuna dair bir şey söylenmemiş.

Evet hiçbişi söylemedi veya ilerde şöyle bir sorunla karşılaşma ihtimalin var gibisinden bişiy de demedi. İstediği parayı hesaba yatırdım, kurdu verdi. Bende pek bilmediğim için sitenin en altına inince coyrıght yazısını görünce orjinaldir falan dedim kendi kendime. sonra vbulletin.org dan üst üste mail gelmeye başladı. Lisansınız yok powered kullanmayın falan demişlerdi. Türkçeye çevirdim o kısmı aklımda kalmış...

Hostcu hostu kapatmazsa birşey yapamazlar.

Suç hostçunun olduğu için sıkıysa kapatsın derim ben :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
İyi güzel de siz lisanslı parasını verdiniz mi ?
Yani 35 liraya forum + hosting paketlerinden alıp bir de forumunuzun lisanslı olmasını mı bekliyordunuz ?

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
yani. hiçbir hostçu vb lisansı almaz müşterisine. tanesi 140 $ dı eskiden şimdi kaç bilmiyorum da. bi çok kişi lisanssız kullanıyor bişey olmaz gibi bir düşünceye kapılmıştır o . ve söylememiştir ondan dolayı size.
onunla irtibata geçip netleştirmelisin

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi güzel de siz lisanslı parasını verdiniz mi ?
Yani 35 liraya forum + hosting paketlerinden alıp bir de forumunuzun lisanslı olmasını mı bekliyordunuz ?

Böyle birşeyden haberim olsaydı hiç açmazdım. Ve lisans olayını bilmiyordum. Umarım açıklayıcı olmuştur.

yani. hiçbir hostçu vb lisansı almaz müşterisine. tanesi 140 $ dı eskiden şimdi kaç bilmiyorum da. bi çok kişi lisanssız kullanıyor bişey olmaz gibi bir düşünceye kapılmıştır o . ve söylememiştir ondan dolayı size.
onunla irtibata geçip netleştirmelisin

İrtibata geçtim, lisans al yoksa mahkemelik olurum diyor. Bende niye bunu başında söylemedin bana deyince, susup kalıyor aynen böyle --> :hönk:

Whed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
susup kalır tabiki. üzerine gidin, peşini bırakmayın. Başında size söylemesi gerekirdi. Siz de ücretsiz alternatifleri değerlendirirdiniz belki. İşin buraya gelmesi tamamen onun suçu.

Tripmaker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
susup kalır tabiki. üzerine gidin, peşini bırakmayın. Başında size söylemesi gerekirdi. Siz de ücretsiz alternatifleri değerlendirirdiniz belki. İşin buraya gelmesi tamamen onun suçu.

Şu anda beni lisans almaya zorluyor ama ben eminimki bu başka bi alternatif yol biliyodur. Mahkemelik olurum falan diyor ama bende 3 aylık sitemin 3250 üyesi var, es geçemem bu durumu. Naparsa yapsın başından bana söyleseydi hiç açmazdım, şimdi iş daha zor oldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5