İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ve biRtuRk gider...

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sepulchral al bundan sonra sen kullan nicki. madem o kadar müdehale etmeyi seviyorsun imzayada ne istersen onu yazarsın

Ben size dün size ne pm attım. Benim imzamda hakaret, aşağılayıcı, küfür vb.. bir saldırımı vardı da sen benim imzama müdehale ediyorsun.

Benden buraya kadar. Herkese iyi çalışmalar.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sepulchral rumuzundaki yönetici arkadaşımız bir şekilde bulunduğu yeri haketmiş ki şu an admin sınıfında, kuralları genelde koyan o olacaktır ve biz de uyacağız; uymak istemediğimizde birer ikişer forumu terkedeceğiz veya cezalandırılacağız.

Ancak Sepulchral 3-1 biten maç sonucunda,imalı bir cümleye sarı-kırmızı kart gösterir ya da banlar veya canı ister ana avrat düz gidenin belkide sadece mesajını editler; kendi bileceği iştir.

İşimize gelir foruma bir şeyler yazarız, işimize gelmez, aylarca foruma girmeyiz.

Forum kan kaybettikçe, sorumluluk bizde değil Sepulchral'da olacaktır.
Forum iyiye giderse, başarı yine Sepulchral'da olacaktır.

Biz işimize bakalım, işime geldiği sürece burdayım...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
burası webmaster forumu, ticari bir forum, amacı iş almak ve iş yapabilmek için gerekli bilgileri öğrenmek olan bir forum.

bu tarz duygusal davranışlara gerçekten anlam veremiyorum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
burası webmaster forumu, ticari bir forum, amacı iş almak ve iş yapabilmek için gerekli bilgileri öğrenmek olan bir forum.

ataycığım, burada ticari ahlakı olmayan bir adama dersinin verilmediğini görünce insanlar gitmekten başka çözüm bulamıyor.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Ben özellikle bu foruma iş almak iş yapabilmek için takılmıyorum forumun da tek amacının bu oldugunu zannetmıyorum. adam hakkını arıyor bi şeyleri dile getirmek istiyor neden hemen adamın konusu başka yöne çekmeye çalışıyorsun ki inan bende senin bu davranışına gerçeten anlam veremiyorum.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba ,

Öncelikle herkes eleştirisinde bir nebze haklı olabilir. biRtuRk rumuzlu üyeye yaptığım müdehalenin(imza düzenlenmesi) yerinde olduğu görüşündeyim.

Bunu gerçek yaşamdan örneklersem ; 3 işletme ele alalım yan yana lokasyonu olan. Bu işletmeleri sırasıyla A,B,C olarak adlandıralım.

Bu işletmelerin arasında ticari ilişki olabilir , bu ticari ilişkilerde problemler çıkabilir. Ticarette %100 memnuniyet aramak herkesin en doğal hakkıdır keza her zaman ticari ilişkiler bu şekilde sonuçlanmayabilir.

Arkadaşlarımızın arasında bir takım problemler cereyan etmiştir. Arkadaşlarımızı A,B,C işletmelerinin yöneticileri olarak ele alalım, A işletmesi ile B işletmesi bir anlaşma yapıyor anlaşma sonrasında bir takım aksaklıklar oluyor ve A işletmesi tek taraflı sözleşmeyi fesih ediyor.A işletmesi bu fesih işlemini B işletmesine bir süre sonra belirtiyor. (etik dışı hareket.)

Bunun üzerine B işletmesi A işletmesine olumsuz oy veriyor(-itrader). Bu ticari işletmeler arasında ki sorun bu şekilde bitmesi gerekiyorken B işletmesi bu durumu bir başka işletme olan C işletmesi anlatıyor , sonrasında B,C işletmeleri iş yerinin önüne A işletmesi ile ticaret yapmayın, biz yaptık memnun değiliz yazıyor.

Yukarıda belirtilen ticari işletmeleri(A,B,C) belediye sınırları içerisinde varsayarsak , A işletmesi durumu belediyeye bir dilekçe ile bildiriyor.

"Ben bu kişilerle iş yaptım - tek taraflı fesih ettim. Bu yüzden bu kişiler bana olumsuz bir oy verdiler.(-itrader)

Yalnız şu anda yaptıkları kişiliğimi ve başkaları ile olan ticari ilişkilerimi zedeliyor.

Bunun ile ilgilenmenizi rıca ediyorum."

A işletmesi bu dilekcesi ile haklıdır. Bir işletme ile ticareten memnuniyetsizlik yaşamış olabilirsiniz. Bu durum o işletmeyi karalamak , işlerini baltalamak anlamı taşımamaktadır. Bunu dile getirirken -itrader kullanabilirsiniz.

Bu mesajdan anladığım ve edindiğim tecrübe şudur ; birTurk(B işletmesi) adlı kullanıcı A işletmesine karşı bir eylem içerisindedir.

Bu tür eylemlerden sakınınız. Olaylarla ilgisi olmayan kullanıcıları olaylara dahil ederek basit bir durumun yayılmasını , genişlemesini yaparak geneli huzursuz edecek davranışlardan uzakdurunuz.

Olayları çözümsüzlük içine sokmayınız.

Her konuda esnek olunuz , birbiriniz ile anlamlı diyaloglar kurarak aşamayacağınız problem yoktur. Yeter ki sırasıyla birbirinizi dinleyin isteklerinizi ve arzuladığınız düşüncelerinizi birbirinize aktarın.

Her zaman bir çözüm vardır. IYINET Forumlarından uzaklaşmanız bir çözüm değildir ve bu konuda üzüntü duyarım.

Verdiğimiz kararlara anlayışla yaklaşmanızı bu şekilde kararlar almamanızı rıca eder , iyi çalışmalar diliyorum.

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben anlatamadım galiba senin 3. kişi dediğin " C " firması olarak adlandırdığın Loi nickli üyeniz benim çalışma arkadaşımdır. Tabiri caizse patronumdur. Sen çözüm üretmiyorsun. Adam linkimi kaldırmış.

Biz kaldırsak linkleri bize aynı tavırla yaklaşacagınız kanısında değilim ve olmayacaktır. Mantaliteniz aynıdır. Kendi yandaşlarınızı korumaktan vazgeçin son kez yazıyorum buraya

Adam beni tehdit etsin. Başka yerde karşıma çıkma desin. Caz yapsın bana sonra sen gel ben bu adamı protesto ediyorum diye benim kullanıcı haklarımı kısıtla !

Ben burada bugune kadar kimse ile tartışma yaşamamışken, buradan belirli sebeplerle ayrılan arkadaşlar bizi msn de sırf iyinet uyesi oldugumuz için protesto ederken ! ve biz hala iyinette iken senin yaklaşım tarzını anlamış degilim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben anlatamadım galiba senin 3. kişi dediğin " C " firması olarak adlandırdığın Loi nickli üyeniz benim çalışma arkadaşımdır. Tabiri caizse patronumdur. Sen çözüm üretmiyorsun. Adam linkimi kaldırmış.

Biz kaldırsak linkleri bize aynı tavırla yaklaşacagınız kanısında değilim ve olmayacaktır. Mantaliteniz aynıdır. Kendi yandaşlarınızı korumaktan vazgeçin son kez yazıyorum buraya

Adam beni tehdit etsin. Başka yerde karşıma çıkma desin. Caz yapsın bana sonra sen gel ben bu adamı protesto ediyorum diye benim kullanıcı haklarımı kısıtla !

Ben burada bugune kadar kimse ile tartışma yaşamamışken, buradan belirli sebeplerle ayrılan arkadaşlar bizi msn de sırf iyinet uyesi oldugumuz için protesto ederken ! ve biz hala iyinette iken senin yaklaşım tarzını anlamış degilim.

Yukarıda kalın(bold) olarak işaretlediğim kısmı lütfen bana ispat ediniz.Mevcut olaya duygusal yaklaştığınız gibi asılsız legalparalarda bulunarak kendinizi haklı konumdan haksız konuma getirmeye çalışıyorsunuz.

İnsanları tanımazdan insanlar hakkında yorum yapmaktan sakınınız. Benim bu konuda taraf olduğum asılsız bir legalparadır. Kimseyi koruma gibi bir lüksüm şu ana kadar olmadı,olmayacaktırda.

Ticari ilişkiniz dışında forum içerisinde özel mesajlarda dahil almış olduğunuz tehdit vb. içerik varsa lütfen bunları KENDİNİZ ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK YERİNE bize iletiniz , gerekeni en hassas şekilde yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ben veya başka bir arkadaşımız sizin konuşmalarınıza şahit olmadık. Her iki tarafada aynı eşitlikle yaklaştım ve kendinizi savunmanızı istedim. Bu savunma sonucunda olayı neticelendirdim.

Yukarıda bahsettiğim örnek durum konuya uzaktan bakan kişiler için yazılmıştır. Sonuç itibari ile B,C işletmeleri arasında fark olmadığından bahsedilmektedir. Konunun temasına dikkat çekiniz B,C işletmeleri birer örnektir.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İmza da yazmasaydı da konu açsaydı yine aynısımı olacaktı ?

Bu durum kapanmış bir olaydır. birturk rumuzlu üye kişiye -itrader vermiştir. IYINET Forumlarında üyelerin ticari sicil belgesi itrader değerleridir.

Vermiş olduğu -itrader notundan sonra bu konu ile ilgili bir konu açması , açmış olduğu konunun silinmesine sebep olacaktır.

Burada çözüm mercii üyeler değil , yöneticilerdir. Bu nedenden dolayı lütfen bu şekilde bir problem yaşarsanız yönetici arkadaşlarımız(kategori moderatörleri,moderatörler,admin) ile iletişime geçiniz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Olayların detayları hakkında gerekli açıklamaları biz zaten bir yöneticiye bildirdik. Siz mevzuyu bilmediğiniz, doğru düzgün öğrenmediğiniz halde müdehale etmeye kalktınız mevzu tamamen budur. A,B,C firması yoktur, A kişisi ve B firması vardır. A kişisi bizim IYINET kurallarımıza göre ban sebebi olan bir davranışta bulunmuştur, bizim tepkimiz sonucunda da "özrü kabahatinden daha beter" bir şekilde açıklamada bulunmuştur. Konuya vakıf olan yöneticiler olduğu halde, yapılan aksiyonun ban sebebi olduğu halde şahıs forumda hala cirit atmaktadır. Bizim tepkimiz, protestomuzda bu yüzdendir. Faydalı biriyim görüntüsü veren bu adamın foruma kattığı bişey yoktur ancak bu izlenimi vermeye çalıştığı için eşit yaklaşıyoruz adı altında şahıs korunmaktadır.

Şahıs inatla forumda 2 yüzlü davranmaktadır. Forumda beni tehdit etmiş adresini ve diğer bilgilerini bana ilettiğini söylemiş ancak ne doğru bir adres ne bir telefon nede isim soyisim vermiştir. Burada beni kimse tehdit edemez, burada kimse benim hakkıma tecavüzde edemez. Ne bir kullanıcı nede bir yönetici.

X

Xman

Misafir
Bahsedilen şahış olarak bir kaç açıklamada bulunmak istiyorum.

1- Olay tamamen art niyetsiz olarak benim hatamdan kaynaklanmıştır, ben bunu forumda konu açarak belirttim ilgili üyeyede belirttim birilerinin dediği gibi asla ikiyüzlü davranmadım.

2- Yönetimle aramda hiçbir bağ yoktur aksine profilime bakarsanız konudaki adminlerden spulchral tarafından bir kaç kez cezalandırıldım. Bu konuyla ilglide Gitedib tarafından ceza aldım ama bu cezanın ban olması gerekiyorsa ben onada razıyım gereği neyse yapılsın, bunu yönetimden kendim talep ettim halada ediyorum.

3- İmza konusunda spulchral arkadaşın tespitine tamamen katılıyorum, ben 30 tane maddi değer içeren ticaret yapmışım bu forumda herkes benden memnun kalmış siz tutupta linkiniz 2 gün eksik kaldı diye beni herkese afiş edemezsiniz. 2 gün linkin az kaldı diye - itrader veriyorsun oda yetmiyor 2 kişi birden imzanla beni afişe ediyorsun ve daha önce hiçbir münasebetimiz hukukumuz olmamış nedir bu kin.

4- Son olarak tekrar yazıyorum bu konudan dolayı benimle ilgili alınacak her karara saygım sonsuzdur. İyi forumlar.

X

Xman

Misafir
ataycığım, burada ticari ahlakı olmayan bir adama dersinin verilmediğini görünce insanlar gitmekten başka çözüm bulamıyor.

30 küsür ticari işlem yapmışım herkes itraderimden görüntüleyebilir, 1 yıldır bu forumdayım sadece 1 kez link değişimi yapmışım onuda becerememişim elime yüzüme bulaştırmışım hem adminden ceza hemde karşıdaki üyeden - itrader almışım sen tutup diyorsunki ticari ahlakı yok, şimdi bu forumda aklı selim sahibi herkes benim ticari geçmişimede senin bu sözlerinede bakacak kim ahlaklı kim ahlaksız çok iyi karar verecek eminim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bizim tepkimiz senin davranış şeklin, yazındaki uslubun. Biz kimse madur olmasın diye link değişimi konusunda insanlara önceden kalıcı şekilde link değişimi yaptığımız konusunda bilgilendiriyor, kaldıracaksan hiç ekleme diyoruz ve onay aldıktan sonra işlem yapıyoruz. Sanada bunları söylemediysek çık deki söylemediler. Bahsettiğin 2 gün bizim sayemizde 2 gün olarak kalmıştır, biz söylemesek senin haber vereceğinde yoktu ki bunu kendinde söyledin.. Ben senin ceza almanı bu konununda çözüme kavuşmasını istiyorum. Herkes hakettiğini almalı.

X

Xman

Misafir
Evet siz tespit etmeseydiniz ben farkına bile varmıyacaktım, en baştan beri üzerine basa basa söylüyorum çünkü bilgileri kaybetmişim kime ait olduğunu bulamadım sizin linkle beraber forumda en çok değer verdiğim üyelerden biri olan yağmayok un linkinide kaldırmışım ona böyle birşeyi bilerek asla yapmam. Sen diyorsunki davranış şekli o zaman yanında çalışan Birtürkün forumda yayınladığı msn konuşmasını bi gözden geçir üsluba bi bak sonra deki bana sen %100 haksızsın o zaman banlamaya gerek yok ben bi daha bu foruma girmeyeceğim.

Msn konuşmasına bir bak, kimle konuşuyorsun senden büyükmü küçükmü, bayram günü verdiğin bir selam varmı, sorgulamak yerine tatlı bir dille sıkıntını anlatmak çokmu zor. Evet orda bende tepki verdim ama haklı olduğumu düşünüyorum 10 yaşındaki çocuk gibi sorgulanmak kimsenin hoşuna gitmez, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, arkadaşının yaklaşımı biraz daha hoş olsa belkide ben kusura bakmayın bi hata oldu kodları verin hemen yerine koyiyim diyecektim ve olay buralara asla gelmeyecekti.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkadaşım ben o msn konuşmalarınıda biliyorum kimin uslubu konusunda dikkat etmesi gerektiğinide biliyorum. Sen zeytinyağı misali hala üste çıkmaya çalışıyorsun. Sen sorumluluğunu bilmeyen birisin, seninle daha fazla konuşacak bişeyim yok. Forum kurallarına göre ceza alman gerekiyor bende yönetimden bunu bekliyorum.

X

Xman

Misafir
Ben cezamı aldım dahasıda verilecekse ne olur yapmayın diyecek değilim.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sorunu kendi aranızda çözebilecekmişsiniz gibime geliyor!

İmzayı ticari anlamda tabela gibi görüyorum. İmzan da kendini övebilirsin ama başkasını yeremezsin.

WP haksız (eline yüzüne bulaştırmış), Loi ve birTurk haksız (tabelanızda başkasını kötüleyici şeyler yazmışsınız), Sepulchral'da haksızdır [aceleci davrandığı için biraz]. Sonuçta hepimiz yaşını başını almış adamlarız, aramızda hallederiz, çol-çocuk kavgası şeklinde ortamı kirletmeyiz.

Ayrıca bir ceza istiyorsanız da aranızda halledersiniz, sorun çok büyük değil...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi