İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

veri post edince otomatik sayfa açmak

reflex073

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba bir veri post ettiğimizi var sayalım fatura mesela . mysql işlemleri tamamlanınca nasıl bir sayfayı otomatik yeni pencerede açarım acaba?

MuendizZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yeni bir pencerede açmak istiyorsan javascript kullanmalısın.

İşlemler tamamlandıktan sonra php ile
HTML:
<script type="text/javascript">
    var Yeni_Pencere = window.open("www[.]google[.]com", // Açılacak URL  --  Köşeli parantezler olmicak - Engel var ondan böyle yazdım.
                                                     "YeniPencere", // Pencerenin Javascriptte bulunmasına yardımcı olacak olan adı
                                                     "width=100, height=100, resizable=yes" // pencerenin diğer özelliklerinin atmasını burada yaparız.
                                                    ); //
</script>
yazdırırsan istediğin gibi bir sayfa açılıcaktır.
Bu arada pencerenin diğer özelliklerini google js new window yazarak bulabilirsin. ( Link veremiyorum şuan)

2.) Diğer bir konu veri güvenliği & güvenilirliği, javascript ile pencereyi görüntüledikten sonra, muhasebe veya faturalandırma gibi işlemlerin yapıldığı ve verilerin post edildiği pencere sabit kalmamalıdır. Herhangi bir şekilde sayfa refresh ediliğinde aynı bilgi bir daha işlenecektir ve aynı kayıt tekrarlanacaktır.
Bunu engellemek için Captcha kullanılmalı veya sayfa
<?php

header("location:index.php");

?>

veya

<meta http-equiv="refresh" content="2;url=gidilecekyer">

gibi bir HTML koduyla aynı sayfa veya başka bir sayfaya yönelendirilerek gönderilen ilk verilerden arındırılmalı. buradaki '2' rakamı sayfada beklenilecek süredir.

Umarım fazla karışmamıştır :)

yahyats

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veri kayıt işleminden sonra
header("location:index.php"); ekle oldu bitti !

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5