İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Verileri listeleme Hatası

emlak21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar
veritabanımdaki verileri listelerken böyle bir hata alıyorum bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
Saygılar.

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e14'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator) in query expression 'alt_kategori_id= and il_id= and ilce_id= and aktif=True'.

/ilanlar.asp, line 19

--------------------

verileri çekmek için kullandığım kod

--line--
--14-----id=request.QueryString("id")
--15-----il=Request.QueryString("il")
--16-----ilce=Request.QueryString("ilce")
--17-----
--18-----set blog = Server.CreateObject("Adodb.Recordset")
--19-----blog.open "SELECT * FROM ilanlar where alt_kategori_id="&id&" and il_id="&il&" and ilce_id="&ilce&" and aktif=True order by id ASC", Conn, 1, 3

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sorunun çok basit. Request ile çektiğin QueryString'leri sql kodun görmüyor.

Eğer ki bir sayfadan başka bir sayfaya geçerken bu uygulamayı kullanıyorsan hata alman doğal bir şey. Çünkü QueryString'ler sadece adres çubuğunda yazıyorsa işleme tabi olurlar.

emlak21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunun çok basit. Request ile çektiğin QueryString'leri sql kodun görmüyor.

Eğer ki bir sayfadan başka bir sayfaya geçerken bu uygulamayı kullanıyorsan hata alman doğal bir şey. Çünkü QueryString'ler sadece adres çubuğunda yazıyorsa işleme tabi olurlar.
Cevanız için teşekkürler Hocam
Dediğiniz gibi başka bir sayfadan başka sayfaya geçerken kullanıyorum aynı şekilde adres çubuğundada yazıyor, peki hocam nasıl yapmam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisin.
Saygılar.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
en basitinden hidden ile site kullanıcına göstermeden verileri form içine entegre edin ve gönder dediğinizde bu verileri Request.Form ile işleme sunun...

emlak21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en basitinden hidden ile site kullanıcına göstermeden verileri form içine entegre edin ve gönder dediğinizde bu verileri Request.Form ile işleme sunun...
Merhaba Hocam
asp sayfalarımı ve veritabanını özel mesaj olarak atsam bakarmısınız hatayı nerde yaptığımı
saygılar

emlak21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sorunumu çözdüm bu konunun kapanması için yazıyorum yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5