İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

verileri sütunlara bölme

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar veri tabanından çektiğim verileri sütunlara ayıramadım. Şuan kullandığım kodlarda table kullanmak istemiyorum tamamen div kullanmak istiyorum. soldan-sağa yada yukardan aşağı sıralıyorum ama sütunlara bölüp sıralayamadım. Tableli kodlar aşağıda. 6 sütunda sıralama yapıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

HTML:
<%
startrw = 0
endrw = HLooper1__index
numberColumns = 6
numrows = -1
while((numrows <> 0) AND (Not rsCat.EOF))
	startrw = endrw + 1
	endrw = endrw + numberColumns
 %>
      <tr valign="top">
        <%
While ((startrw <= endrw) AND (Not rsCat.EOF))
%>
        <td align="left" height="1"><table width="120" height="16" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
            <tr align="left" valign="top">
              <td width="161" height="1" valign="top"><div class="link2"> <a href="catAds.asp?<%= MM_keepNone & MM_joinChar(MM_keepNone) & "cat_id=" & rsCat.Fields.Item("CAT_ID").Value %>" title="Otomobil <%=(rsCat.Fields.Item("CAT_NAME").Value)%>" style="text-decoration: none">  <%=(rsCat.Fields.Item("CAT_NAME").Value)%></a></div>
                (<%=(rsCat.Fields.Item("TOTAL").Value)%>)
                <% While ((rsSub__numRows <> 0) AND (NOT rsSub.EOF)) %>
                                            <%
  rsSub__index=rsSub__index+1
  rsSub__numRows=rsSub__numRows-1
  rsSub.MoveNext()
Wend
%>
             </td>
            </tr>
        </table></td>
        <%
	startrw = startrw + 1
	rsCat.MoveNext()
	Wend
	%>
      </tr>
      <%
 numrows=numrows-1
 Wend
 %>

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aşağıdaki tablo gibi mi sıralamak istiyorsunuz ?

Eğer öyle ise width değerlerini bana sitenizin tablosuna göre değerleri verirseniz size yardımcı olabilirim; veya farklı ise nasıl olamsını istediğinizi anlatırsanız...

Bu arada asp bilmiyorum. Sadece css dosyasını hazırlayabilirim. Diğer düzenlemeler size ait olacaktır.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
verdiğin resim az önce görünmüyordu tarayıcımdan sanırım. Özel mesaj attım konu detayı ile ilgili Teşekkür ederim

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Mesajıızı okudum. Bana width değerlerini belirtirseniz memnun olurum.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Toplam genişlik : 750 piksel 6 sütun olacak her bir sütun 120 piksel yeterli olur sanırım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
css dosyası
HTML:
#tablo {width:750px; margin:0; padding:0; font-family:Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size:11px; color:#000000;}
#tablo .veri {width:120px; float:left;}
#tablo a:link {color:#0000FF; text-decoration:none; }
#tablo a:active {color:#0000FF; text-decoration:none; }
#tablo a:visited {color:#0000FF; text-decoration:none; }
#tablo a:hover {color:#0000FF; text-decoration:underline; }

listeleme şu şekilde olacak.

PHP:
<div id="tablo">
// buradan sonra büyük ihtimalle asp kodları gelecek.
  <div class="veri">
   //Buraya asp ile çekilen veriler.
  <a href="catAds.asp?<%= MM_keepNone & MM_joinChar(MM_keepNone) & "cat_id=" & rsCat.Fields.Item("CAT_ID").Value %>" title="Otomobil <%=(rsCat.Fields.Item("CAT_NAME").Value)%>" style="text-decoration: none">  <%=(rsCat.Fields.Item("CAT_NAME").Value)%></a>
  </div>
</div>

Not: div id="tablo" kısmını her veri içine almayın. Bu dışarda kalsın.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
#tablo'nun uzaması için overflow:hidden girin. float:left kullandığınız için ie6'da problem yaratabilir.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar çok teşekkür ederim, ilk fırsatta uygulamasını yapacağım. ( şuan iş yerindeyim )
Varolun

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Sizin uygulayacağınız tasarımda overflow:hidden'e gerek olduğunu düşünmüyorum. Ama OnurSQL'nin bahsettiği bozukluk oluşursa kullanabilirsiniz.

Font-size, font-family, paddding, margin değerlerini değiştirerek istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5