İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

verir.com - 1 ytlden

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain adresi: www.verir.com

Hemen al: 100 ytl
En az teklif: 2 ytl

Domain kayıt tarihi: 2007-06-30
Domain kayıt bitiş tarihi: 2009-06-30
Banlı olduğu sponsor varmı: yok
Banlı olduğu arama motoru varmı: yok
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: yok
Satış sonlanma tarihi (opsiyonel): son teklifden 24 saat sonra

Satıcının eklemek istediği notlar: proje için almıştım ve ileriye dönük yatırım, 2 sene sonra çok çok iyi fiyata gidebilecek isim ( kesinlikle! ) ancak kredi kartı son ödeme günüm geldi, zorunlu satıyorum

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
1 ytl ile başlayalım (başlangıç fiyatı), benden sonraki 3 ytl desin en az!

Soru: iyinet'den başka yerlerde satışı var mı?
Soru: "proje için almıştım" demişsin, domaini alana bu projeden bahsedecek misin?

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap: yok
Soru: "proje için almıştım" demişsin, domaini alana bu projeden bahsedecek misin?
Cevap: alan arkadaşla paylaşmaya gerek yok okadar özel değil ama kafamda şu vardı.. "teyzem" nasıl bi zamanlar türkiyede hit bir siteyse veya "kudurdum", "verir" de böyle bir isim olması için çok kaliteli, online video izleme sitesi planlıyordum. alt plandada forum alanı..

hemde 2-3 sene veya daha yakın süreçde domain " hem jeneriğe yakın, hem 5 harf , hem tamamen türkçe kelime olması" ileride çok iyi bir domain ama maalesef satmak zorundayım..

X

Xman

Misafir
3 Lirada benden olsun absürt için subdomainlerle baya bişey çıkar bu domainden.

Abraxas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar kaantukek;

kaantukek' Alıntı:
Cevap: yok

emin misiniz kaan bey,

10-10-2008 tarihinde r10 'da açmış olduğunuz konunuz bu tarihe en yakın tarih ve orada "fistikTUBE" nickli üye en son 40 ytl lik telif verdi benim teklifimin üzerine, ödemeyi pazartesi yapacak demişsiniz konuya bugün size pm attım r10 üzerinden domainin satış durumu nedir ? teklifim halen geçerli diye ama kâle alıp cevap bile atmadınız birde gelmiş burada domain başka bir yerde satışta değil diyorsunuz, sizce bu etik mi ? Eğer teklif veren biri var ve o almıyorsa normalde bir önce teklif verende kalır domain ama siz domain düşük fiyata gidiyor diye gelip burada yeni konu açıyorsunuz ve birde "hayır, başka bir yerde açık değil bu domianin konusu diyorsunuz."

ilgili r10 linki : http://www.r10.net/domain-satis/245809-verir-com-1-ytl.html
r10 daki teklifim : http://www.r10.net/2601318-post11.html

sizden mantıklı bir açıklama bekliyorum,

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar kaantukek;

emin misiniz kaan bey,

10-10-2008 tarihinde r10 'da açmış olduğunuz konunuz bu tarihe en yakın tarih ve orada "fistikTUBE" nickli üye en son 40 ytl lik telif verdi benim teklifimin üzerine, ödemeyi pazartesi yapacak demişsiniz konuya bugün size pm attım r10 üzerinden domainin satış durumu nedir ? teklifim halen geçerli diye ama kâle alıp cevap bile atmadınız birde gelmiş burada domain başka bir yerde satışta değil diyorsunuz, sizce bu etik mi ? Eğer teklif veren biri var ve o almıyorsa normalde bir önce teklif verende kalır domain ama siz domain düşük fiyata gidiyor diye gelip burada yeni konu açıyorsunuz ve birde "hayır, başka bir yerde açık değil bu domianin konusu diyorsunuz."

ilgili r10 linki : http://www.r10.net/domain-satis/245809-verir-com-1-ytl.html
r10 daki teklifim : http://www.r10.net/2601318-post11.html

sizden mantıklı bir açıklama bekliyorum,

1. evet, konu başka yerde aktif değil.. domain satılmıştı ancak alıcı arkadaş ödeme yapmadı ve ne r10'da nede msnde bulamıyorum.. şuandada r10 kapalı ve girip konuya yazı yazamadım, satışıda devam ettiremedeğim için konuyu buraya açmak zorunda kaldım, çünkü 11inde son ödeme tarihli kredi kartı ödemem vardı..

2. sizi kalé alıp almadığım konusuna gelince, konuya girip okuyabilirsiniz, konuya eğer satış yapılmazsa buraya yazacağım dedim, çünkü r10'daki sorundan ötürü, ne davetiye sistemimi, ne pm kutumu kullanamıyorum. hiçbir ayarım çalışmıyor, düzeltmiyorlarda : r10'da açtığım FORUM bölümümdeki konularımı tek tek inceleyebilirsiniz..

3. yazacaktım buraya ancak yönetici arkadaşlar lütfen yanlış anlamasın, r10'da bi konuda okuşumtum, r10 ile ilgili bi yazı yazıldığı için buradan banlandığını legalpara etmişti arkadaş, bende konuyu r10'a açtığımı ancak ödemeyi alamadığımı, buradan devam edeceğimi belirtecektim.. yönetici arkadaşların tepkisini alabilirim tarzındaki düşüncemden ötürü yazmadım..

özür mesajını bekliyorum ve daha sonra mesajını silerek konumdan çıkmanı rica ediyorum.

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Abraxas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sondan başlayayım cevaplamaya..

mesajı ben size r10 üzerinden attım saat 17 sularında ve r10 yaklaşık 30dk dır sorunlu saat 17 de 22 ye çok zaman var, o arada aktif oldunuz mu sizi takip etmediğimden emin değilim o nedenle yazdım.

3. yazacaktım buraya ancak yönetici arkadaşlar lütfen yanlış anlamasın, r10'da bi konuda okuşumtum, r10 ile ilgili bi yazı yazıldığı için buradan banlandığını legalpara etmişti arkadaş, bende konuyu r10'a açtığımı ancak ödemeyi alamadığımı, buradan devam edeceğimi belirtecektim.. yönetici arkadaşların tepkisini alabilirim tarzındaki düşüncemden ötürü yazmadım..

burada yanlış anlaşılacak bir durum göremiyorum kaan bey, sonuçta r10, iyinet veya zone yada dp bunlar wm siteleri birbirine düşman siteler değil (rakip siteler) sonuçta ortada bir satış varsa bu dile getirilmeli "hayır başka konu yok." diyerek direk alıcıyı etkiliyorsunuz, en azından üstü kapalı dile getirebilirdiniz multi topic olarak...

2. sizi kalé alıp almadığım konusuna gelince, konuya girip okuyabilirsiniz, konuya eğer satış yapılmazsa buraya yazacağım dedim, çünkü r10'daki sorundan ötürü, ne davetiye sistemimi, ne pm kutumu kullanamıyorum. hiçbir ayarım çalışmıyor, düzeltmiyorlarda : r10'da açtığım FORUM bölümümdeki konularımı tek tek inceleyebilirsiniz..

bu bir teknik sorundur, forum profilimden mesaj atarak yada msn adresim üzerinden yada nickimle bağlantılı olan site üzerinden iletişime geçebilirdiniz, kusura bakmayın ama bunları bahane olarak kabul ediyorum ve es geçiyorum..

1. evet, konu başka yerde aktif değil.. domain satılmıştı ancak alıcı arkadaş ödeme yapmadı ve ne r10'da nede msnde bulamıyorum.. şuandada r10 kapalı ve girip konuya yazı yazamadım, satışıda devam ettiremedeğim için konuyu buraya açmak zorunda kaldım, çünkü 11inde son ödeme tarihli kredi kartı ödemem vardı..

yukarıda dediğim gibi r10 son 30 dkdır sorunlu, ilgili konuda şöyle demiştiniz.
arkadaş ile görüştük, haftasonu olduğu için pazartesi günü ödeme yapacak.. %99 anlaştık ancak sorun çıkarsa buraya yazacağım..

aradan 24 saat den fazla bir zaman geçmesine rağmen herhangi bir bilgilendirme alamadım/alamadık ilgili konuda.. p.tesi günü en geç cevap verebilirdiniz gece ama salı gecesi oldu bilgilendirme göremedim... ve eğer teklifi veren eleman almadı ise ilgili konuda teklifi veren son kişi domaini almaya hak kazanır (eğer son tekliften 24 saat yada bilmemkaç saat geçmeden siz satışı iptal etmemişseniz)

altını çizerek belirteyim amacım burada sizinle tartışmak vs değil, sadece "bilgi" nickli arkadaşın sorusuna istinaden vermiş olduğunuz cevabı görünce şaşırdım ve forum iyinet halkınıda uyarmak istedim, normal şartlarda domainin bende kalması gerekli.

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya kardeşim ne kadar saçma bir düşünce, ben öyle çalışmıyorum ÇALIŞMAMDA! eğer birisi teklif veripde almazsa tekrar satışa çıkartırım, çünkü satış sonlanmış olur..

neyse boş konuşuyorsun, yönetici arkadaşlar konudaki gereksiz mesajları temizlerse sevinirim, bu zamanda HEMEN SUÇ ATMAYA meğilli insanlar.. sorun değil domaini sana 10 liraya değil 5 lirayada bırakırdım ama insan olman lazım.

Abraxas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyse boş konuşuyorsun, yönetici arkadaşlar konudaki gereksiz mesajları temizlerse sevinirim, bu zamanda HEMEN SUÇ ATMAYA meğilli insanlar.. sorun değil domaini sana 10 liraya değil 5 lirayada bırakırdım ama insan olman lazım.

kestirip atmak kolay kaan bey, ancak İNSANLIĞI sizden öğrenecek değilim... Ayrıca bu bir hakaret olarak algılıyorum...

Hayırlı satışlar..

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arkadaşın satışı baltalamasını yöneticilere 50 kere bildirmeme rağmen işlem yapmaması yüzünden satışı iptal ediyorum..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu arkadaşın satışı baltalamasını yöneticilere 50 kere bildirmeme rağmen işlem yapmaması yüzünden satışı iptal ediyorum..

Öncelikle önceki mesajlarda belirttiğiniz,bir üye iyinette, r10 hakkında konu açtığı için banlanmış gibi bir yorum yapmanız, buna inanmanız, bunun söylenmesi gerçekten komik bir durumdur.

Buradan üstüne basa basa söylüyorum ki;iyinet webmaster forumları,diğer forumlarda verilmiş kararları (ispat,kanıt,delil) olmadıktan sonra önemsemez.Çünkü diğer forumlardaki yöneticilerin vermiş oldukları banlanma kararları onların insiyatifindedir.

İyinet forumlarında bırakın diğer forumlar hakkında açılan bir konu nedeniyle banlanmayı,iyinette yönelik yapılan asılsız suçlamalarda dahi banlanma yerine uyarmayı tercih etmişizdir.

Sizin konunuza gelince yöneticiler tarafından tabi ki inceleniyor.Fakat diğer üyemiz sizin yanlış bilgi verdiğinizi fark etmiş ve düzeltme yapmıştır.Bunu engellememiz söz konusu değildir.Siz eğer diğer forumda da satış var demiş olsaydınız,gereksiz tüm mesajları silecektik...Ayrıca diğer üye arkadaşın bahsettiği açık artırma gerçekleşmezse,son teklife bakılır diye bir kural yoktur.Bu sürekli olarak bu şekilde gerçekleştiği için size öyle gelmiş olabilir,üye alışveriş gerçekleşmezse ne yapacağına kendi karar verir.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
... ve eğer teklifi veren eleman almadı ise ilgili konuda teklifi veren son kişi domaini almaya hak kazanır (eğer son tekliften 24 saat yada bilmemkaç saat geçmeden siz satışı iptal etmemişseniz)

Şunu mu kastettiniz acaba?
Domain 1 YTL'den satışa çıktı
1. kişi 1 ytl dedi
2. kişi 2 ytl dedi
3. kişi 5000 ytl

3. kişi o domaini almazsa, mevcut domain 2. kişiye 2 ytlye mi satılmak zorunda? Bunun düzenlemesi nasıldır?

bykaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle önceki mesajlarda belirttiğiniz,bir üye iyinette, r10 hakkında konu açtığı için banlanmış gibi bir yorum yapmanız, buna inanmanız, bunun söylenmesi gerçekten komik bir durumdur.

Buradan üstüne basa basa söylüyorum ki;iyinet webmaster forumları,diğer forumlarda verilmiş kararları (ispat,kanıt,delil) olmadıktan sonra önemsemez.Çünkü diğer forumlardaki yöneticilerin vermiş oldukları banlanma kararları onların insiyatifindedir.

İyinet forumlarında bırakın diğer forumlar hakkında açılan bir konu nedeniyle banlanmayı,iyinette yönelik yapılan asılsız suçlamalarda dahi banlanma yerine uyarmayı tercih etmişizdir.

Sizin konunuza gelince yöneticiler tarafından tabi ki inceleniyor.Fakat diğer üyemiz sizin yanlış bilgi verdiğinizi fark etmiş ve düzeltme yapmıştır.Bunu engellememiz söz konusu değildir.Siz eğer diğer forumda da satış var demiş olsaydınız,gereksiz tüm mesajları silecektik...Ayrıca diğer üye arkadaşın bahsettiği açık artırma gerçekleşmezse,son teklife bakılır diye bir kural yoktur.Bu sürekli olarak bu şekilde gerçekleştiği için size öyle gelmiş olabilir,üye alışveriş gerçekleşmezse ne yapacağına kendi karar verir.

kalın yazdığım bölüm haric diğer bölümleriniz beni iyinet forum alanında tutmak için güven sağladı.. ancak bende açıklamamı yaptım, bahsettiğim forumda bir üye tarafından bu sitede, o site ile ilgili mesaj yazdığı için banlandığını legalpara ediyor. ( bunu yapmış demiyorum demedim de legalpara ediyor dedim ve yine öyle söylüyorum ) o konuyu okudukdan sonra burada bunu belirtmek benim için psikolojik sorun oldu.

buarada tekrar söylüyorum, satış YOKTU.. çünkü ödeme yapılmamıştı.. ve delilde koydum, r10 kapalıydı, giriş zaten yapamazdım çünkü saat akşam 20 sularında ( tam bilmiyorum ) uyandım.. işlerim vardı, r10'a girmedim bile, daha sonra aklıma domain geldi, arkadaşa ulaşamadım, r10'ada giremedim ve belirttiğim gibi 11'inde ödemem gereken kredi kart borcunu odeyemediğim için acil olarak buradan satışa çıkarttım..

çok üzülüyorsa arkadaş, kendisinede belirttim sözüm sözdür, gelsin konu altına istiyorum yazsın, domaini kendisine ücretsiz transfer edeceğim.

Şunu mu kastettiniz acaba?
Domain 1 YTL'den satışa çıktı
1. kişi 1 ytl dedi
2. kişi 2 ytl dedi
3. kişi 5000 ytl

3. kişi o domaini almazsa, mevcut domain 2. kişiye 2 ytlye mi satılmak zorunda? Bunun düzenlemesi nasıldır?

satıcının kararıdır bu.. eğer 2. teklifi beğenirse satabilir, beğenmezse yeni konu açabilir.. bu böyledir. sonuçta örneğin

1. kişi 10 ytl dedi
2. kişi 50 ytl dedi
3. kişi 500 ytl dedi

3. kişi almadı, belki domain 1000 ytl değerinde ve arttırma devam ediyor, 50 ytl'yemi satmak zorunda.. böyle birşey mi var?

bu arkadaşında amacı benim r10'dan önceden banlı olduğumu anladığı için tekrar uzaklaştırmak ve satışları sonlandırmakdı sanırım ve başardı.

çok komik ama teklif yüzünden 25 gün civarında ban yedim. ki nick'de bana ait değil, arkadaşımın..

önemi yok, konudaki gereksiz mesajları yönetici arkadaşlar silerse satışa kaldığı yerden devam edeceğim..

iyi çalışmalar.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
12 ytl ile devam edelim ve domainin satışında bir alt limit yok dimi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5