chat ege.net sohbet

Verisay ve Entranet’in sahibi Fethi Uzun 2 yıldır borcunu ödemiyor!

KaRNeC

Müptela
Katılım
4 Eki 2002
Mesajlar
2,836
Konum
Kahramanmaraş
2016 ve 2017 yıllarını da içine alan 2,5 yıllık süreçte bir çalışmamız oldu ve 2 yıl imamlık yapmış ve 28 yıl da öğretmenlik yapıp emekli olmuş Mustafa Karagöz adlı şahıstan 50 bin TL üzerinde bir alacağım birikti. Ancak kendinin kendi çıkarlarına ve menfaatine göre yaptığı hesaplarla borcunun 34 bin TL (Dolar kuru 2 yılın ortalaması 3,2 TL yani 10.625 dolara tekabül ediyor. Şu anki kur ile alacağım 72 bin TL) olduğunu söyleyince daha fazla muhatap olmamak adına kabul ettim ve paramı istedim. Bir süre ödeme yapacağını söyleyip oyaladı ben de mahkemeye vermeye karar vermiştim. Ancak ortakları da zarar görebilir diye mahkemeye vermekten vazgeçtim.

Güvenimi iyice kaybettiğimden ve bir daha muhatap olmak istemediğimden bu parayı kendisinden değil de bu şahsa borcu olan ve çok güvendiğim Verisayve Entranet’in sahibi Fethullah Uzun şimdiki adıyla Fethi Uzun’dan almak konusunda anlaştık.

2018 yılının haziran ayında Fethi Uzun'dan 20 bin TL aldım. (O günün dolar kuru karşılığı 4444$) Kalan alacağım miktar 14.000 TL ve üzerinden 25 ay geçti. 2018 yılının haziran ayında 3111$ alabiliyorken (şu andaki kurla (6,85 TL) karşılığı 21 bin TL) şu anda 14 bin TL’ye 2,043$ alabiliyorum. Geçtim dolar kurundan oluşan zararımı, kul hakkını vs. Hala 14 bini bile ödememek için kırk takla atıyor arkadaş.

Ve hala telefonlarıma cevap vermiyor. Israrla alacağımı istediğimde de şu gün bile bir ödeme planı yapmaktan bahsediyor. Burada konu açacağımı da kendisine söyledim. Bunu da pek umursamadı.

Kendisi bilir. Amacım artık alacağımı almaktan ziyade karşısındakine saygı göstermesi gerektiğini ve kul hakkının önemli olduğunu bu şahsa öğretmek.
 

makaleyaznet

Onaylı Üye
Katılım
13 Eki 2018
Mesajlar
190
Yaş
34
Konum
İzmir
Günümüz şartlarında ciddi bir meblağ. Bunun için, noter tastikli bir ihtar çekmeniz, süre belirtmenizi tavsiye ederim. Aksi halde, ticaret mahkemesinde zaman kaybetmeden davayı başlatın.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst