İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritabanı tasarımı hakkında fikir

yklnmyn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir sistem üzerinde çalışıyoruz veri tabanı bilgim yeterli olmadığı için fikrinize başvurmak istedim.
Önce sistemi anlatayım, sistemde 25 tane farklı ülke var ve her ülkede 20 adet ürün var. Kullanıcılar sürekli bu ürünleri alıp satıyorlar bizimde bunun istatistiğini tutmamız lazım.
Örneğin a kullanıcısına tıkladığımda kişisel sayfası açılacak ve bana tüm istatistiğini gösterecek

a kullanıcısı
1. ülkeden = 2.üründe(3 almış 2 satmış)-5.üründe(3 almış 2 satmış)-8.üründe(3 almış 2 satmış)-9.üründe(3 almış 2 satmış)-11.üründe(3 almış 2 satmış)

2. ülkeden = 2.üründe(3 almış 2 satmış)-5.üründe(3 almış 2 satmış)-8.üründe(3 almış 2 satmış)-9.üründe(3 almış 2 satmış)-11.üründe(3 almış 2 satmış)

Bütün kullanıcıların birbirlerine bu şekilde bakabildiği, kullanıcı sayısının ise 50.000 i bulduğu bir sitede.(Bu sorgulamalar çok sık yapılacak) nasıl bir veritabanı tasarlamalıyız mysql le bunun altından kalkabilirmiyiz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5