İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritabanina ayni adresi 2. kez eklememe

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP Manual:

For SELECT, SHOW, DESCRIBE or EXPLAIN statements, mysql_query() returns a resource on success or FALSE on error.

mysql_query() sorguda bir yanlislik olmadigi takdirde FALSE dondurmeyecektir. Oyle bir satirin bulunmamasi bir sql yanlisligi degil, etkilenen satir sayisinin sifir oldugunun gostergesidir. mysql_num_rows ile kontrol edilmelidir.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aw arkadaşlar iyi güzelde şu rar dosyasındaki php dosyasına nasıl ekleyeceğim bu kodları bi gösteriverinde işimi göreyim :(

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kodu bendeki scripte monte edecek arkadaşa 50 ytl vereceğim. Çünkü çok lazım bu kod...

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para kazanmak isteyen yok sanırım :) Bu kod çokmu zor bu kadar ya.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
PHP:
$sql = mysql_query("SELECT * FROM {$prefix}pages WHERE url = '$url'");
	if (mysql_num_rows($sql) > 0){
		$error_duplication = true;
	}else{
		if (strlen($title) < 5 || strlen($title) > 100) { $error_variables = true; $errors["title"] = true; };
		if (strlen($description) < 50 || strlen($description) > 200) { $error_variables = true; $errors["description"] = true; };
		if (strlen($keywords) < 20 || strlen($keywords) > 200) { $error_variables = true; $errors["keywords"] = true; };
		if (strlen($url) < 10) { $error_variables = true; $errors["url"] = true; };
		if (!$error_variables){
			mysql_query("INSERT INTO {$prefix}pages (url,title,description,keywords,accepted,ip,category) VALUES ('$url','$title','$description','$keywords','n','".getenv("REMOTE_ADDR")."',$c)");
		}

zaten burada kontrol var.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama ben deneme yaptim 2 tane ayni siteyi ekledi script. Varsa hata vermesi lazimdi

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
niye EXISTS kullanmıyorsunuz?

IF (EXISTS(SELECT * from siteler where adres='$adres')){
echo " war bu site " ;
else {
mysql_query........

kod calisiyor olmali denemedim ama kod kalabaligi demisken exists ile true false dondurmek daha dogru gibi geldi.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çok değişik yollar olabilir. Aklima gelen
Mükerrer kayıtlara izin verirsin.

ID - name
1 - elma
2 - armut
3 - seftali
4 - armut
5 - armut
6 - elma

Birisi elma-2 diye cagirdi mi yapacagin
SELECT id FROM tablo WHERE name='elma' ORDER BY id ASC LIMIT 1,1
elma-1
SELECT id FROM tablo WHERE name='elma' ORDER BY id ASC LIMIT 0,1
elma-n
SELECT id FROM tablo WHERE name='elma' ORDER BY id ASC LIMIT n-1,1

Geri kalan verileri de bu sekilde cekersin

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çekmek değil aslında sorun, kayıt ettirmek :) Atıyorum veritabanında armut diye kaydımız var, mysql sorgusuyla bakacağız var mı yok mu. Daha sonra eğer armut varsa, sonuna -1 ekle diyeceğiz armut-1 olacak.. Daha sonra bir tane daha armut eklediler, armut-2 olacak vs.. Eğer son karakter harf olursa sorun olmaz yapılabilir son karakteri çekerek.. Ama mesela "a101 1" diye bir kayıt eklendi.. Bu veritabanına a101-1 diye kayıt olacak.. Bir tane daha "a101 1" eklenirse aynı kayıttan, a101-2 diye kayıt olur diye düsünüyorum harflerde kullandığımız kodu uygularsak yanlıs mıyım? Ortada kod yok sadece düsünüyorum :) Çünkü son karaktere bakarak kayıt ettirmeyi düsünüyordum, fakat böyle bir sorun aklıma geldi. Anlatabildim mi acaba..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunu söyle çözdüm:

PHP:
$kactane = mysql_query("select count(id) from tabloadi where sutunadi='$gelenveri'");
list($hanimis) = mysql_fetch_row($kactane); 
if ($hanimis > 0) {
$linkseo = "$linkseo-$hanimis";
}

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5