İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

veritabanında toptan değişiklik?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
merhaba arkadaşlar, sitenin ismini değiştirdim de şu sorguyu kullanarak veritabanında toptan değişiklik yapmak istedim.
Kod:
UPDATE wp_posts SET  post_content = REPLACE(post_content, 'BU VERİYİ BUL', 'BUNLA DEĞİŞTİR')

sonra arama yaptım ama guid diye bir alanda eski alan adı ile ilgili linkler filan duruyor, başka yerlerde de var. yukarıdaki sorgu sadece konu içersindekileri değiştirmiştir sanırım.

ben veritabanının tamamında bu değişikliği nasıl yaparım? teşekkürler

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
değiştirmek istediğin şeyler neredeki ? onu yaz ona göre söyleyeyim ben bildiğimi

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
değiştirmek istediğin şeyler neredeki ? onu yaz ona göre söyleyeyim ben bildiğimi

zaten bende o şekilde yapmak istemiyorum. yani, nerde ne olduğunu aramak yerine veritabanının tamamında tek seferde bu değişikliği yapmak istiyorum. teşekkürler

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ben mesela yazı içindeki tüm linkleri kaldırak isterken bulmuştum bu bilgiyi. ilk kısma http://www ikinci kısmı tamamen boş bıraktım ortaya çıkan sonuç tüm liklerin yerine benim site adresim yazıyordu :)

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam zaten senin dediğini benim ilk mesajfa verdiğim kod ile yapılıyor. ben tek tek tablolarla uğraşmak istemiyorum. tüm veritabanında toptan bir değişiklik yapmak istiyorum. post, options vs tek tek değil de tüm tablolarda birden replace nasıl yaparım?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
blogumu taşırken bende çok uğraşmıştım bununla, ama bi türlü sql bulamadım bunun için, benim yaptığım şey ise sql i indirip tek tek site adını düzeltmek oldu

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
yahu arkadaşım tek tek uğraşmıyorsunki. istediğin kelimeyi ya da tabloyu tek seferdedeğiştiriyorsun kendi verdiğin kodla

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yahu arkadaşım tek tek uğraşmıyorsunki. istediğin kelimeyi ya da tabloyu tek seferdedeğiştiriyorsun kendi verdiğin kodla

kendin diyorsun tablo diye :) ben tablodan bahsetmiyorum.

ben tablolardan değil veritabanının tamamından bahsediyorum. wp bir veritabanı var. bu veritabanında tablolar var. tablolar içinde alanlar var vs....

veritabanında 10 dan fazla tablo var. tek tek farklı farklı sorgu yapmak zorunda kalıyoruz. ben ise toptan yapalım şu işi diyorum.

o kod sadece post tablosundaki post_content alanında değişiklik yapıyor. wp de her tarafa birşeyler kaydeden bir sistem.
şimdi anlatabildin mi?

by_ram

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
find replace diye bir eklenti var onunla çok daha pratik bir şekilde yapabilrsin. böyle uğraşmana da gerek kalmaz. arama yaparsan ulaşırsının.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5