İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Veritabanındaki bilgiler için anahtar kelime yazma

nocturne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
Veritabanından sayfaya çekilen bilgiler için ayrı ayrı keyword nasıl yazarız? ya da yazabilir miyiz? Örneğin onlarca yemek tarifini MySQL'e koymak istiyorum. Google'a patlıcan yemeği yazan kullanıcının benim veritabanındaki patlıcan yemeğine ulaşması için keywordü nereye yazmalıyım? Ama her yemek için ayrı keyword yazmak istiyorum. Saçma bi soru olduysa kusura bakmayın. Çok iyi değilim veritabanında.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bir tane tbl_keywords diye bir tablo oluşturup. tbl_food tablosundaki tbl_food.foodID ile ilişkilendirmen gerek.

Yani;

tbl_keywords'te keywordsID , foodID, keywords, v.s... gibi alanlar olsun.

tbl_food'ta da foodID, foodName, foodDesc v.s... gibi alanlar olsun.

SQL sorgusu da;

Kod:
   SELECT tbl_food.*, tbl_keywords.keywords
   FROM   tbl_food
   CROSS JOIN tbl_keywords ON tbl_keywords.foodID = tbl_food.foodID
   ORDER BY tbl_food.foodName DESC

gibi olursa istediğini yapabilirsin.

Software'deki SQL kodlarını ve DB schema'nı paylaşırsan daha net örnekler verebilirim.

İyi Çalışmalar.

nocturne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Detaylı bilgi için çok saol. Henüz Db yok yeni kuruyorum siteyi. Ama olayın özünü anladım sanırım. Dbyi verdiğin bilgilere göre düzenliycem. Öyleyse arama motorunun yazdıklarımın keyword olduğunu anlaması için tablonun adında keyword yazması mı gerekiyo?

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Detaylı bilgi için çok saol. Henüz Db yok yeni kuruyorum siteyi. Ama olayın özünü anladım sanırım. Dbyi verdiğin bilgilere göre düzenliycem. Öyleyse arama motorunun yazdıklarımın keyword olduğunu anlaması için tablonun adında keyword yazması mı gerekiyo?

Arama motorlarının keyword'leri tanıyabilmesi için HTML Meta tag'lari arasındaki <meta name="keywords" content="{Keyword'leri buraya yazdırman gerekli}" /> alanına aralarında virgül olacak şekilde yazdırman gerekiyor.

Fakat dikkatli olmalısınız sitenin sayfalarında benzer keywords'ler ve çok sayıda alakalı,alakasız keyword'ler arama motorları tarafından hoş karşılanmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5