İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Video reklamlar nasıl para veriyor

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Blogumda son 3 gündür çok sık video reklamları çıkmaya başladı.Benim merak ettiğim ziyaretçiler bu video reklamlarını izleyincemi para alıyoruz yoksa izlemek para vermiyoda reklama tıklamalarıdamı lazım.

http://geccetr.blogspot.com

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sorumun cevabını bilen yokmu..Hiç adsense uzmanı falan yokmu forumda..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Uzman olmaya gerek yok, adsense yardım sayfasında sorunun cevabı var.
Video reklamlarından nasıl gelir elde edebilirim?

Video reklamlarından elde ettiğiniz gelir görüntülediğiniz belirli video reklamlarının fiyatlandırılmasına bağlıdır. Video reklamları tıklama başı maliyeti veya bin gösterim başı maliyeti temel alabilir. TBM temel alınarak ödeme yapıldığında reklama yapılan her bir geçerli tıklama karşılığında gelir elde edersiniz (yani, kullanıcıyı reklamverenin web sitesine yönlendiren, görünen URL'nin veya oynatılan videonun tıklanması karşılığında) BGBM temel alındığında, videonun oynatılması karşılığında değil, açılış resminin gösterim sayısı karşılığında size ödeme yapılır.

Video reklamlarının sayfalarınızda gösterilecek metin ve resim reklamlarının yanı sıra yarışacağını unutmayın. Bir video reklamını sizin için maksimum potansiyel geliri temsil ettiğinde görüntüleriz.
Kaynak:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=40115&topic=8832

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bir video reklamını sizin için maksimum potansiyel geliri temsil ettiğinde görüntüleriz.
Bu cümleyi açarmısınız biraz..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Biraz devrik çevrilmiş o cümle, bende pek anlamadım :)

Ama benim anladığım kadarıyla video reklamlar iyi kazandırıyor. Bu sebeple sürekli çıkmıyorlar. Anca sayfanda o video reklamına uygun kaliteli içerik olursa video reklam yayınlanıyor. Yanlışım varsa düzeltin :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Basit, sizin sitenin anahtar kelimelerine en yüksek teklifi kim verdiyse video, image, text o çıkar.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Vala blogumdaki içerik her zamanki içerik zaten çıkan reklamın içerikle alakası yok.Ama diğer reklamlara göre iyi kazandırıyor galiba çünkü blogumda 4 gündür yüzde 90 2 farklı video reklamı dolanıyor ve tık başına 0.12- 0.26 gibi ücretler alıyorum.Tıklamaların o reklamlara olma olasılığı çok yüksek zaten gelen ziyaretçiler bile video reklamlarını siteme nasıl eklerim diye bana soruyor :D
Ama ben hala
Bir video reklamını sizin için maksimum potansiyel geliri temsil ettiğinde görüntüleriz.
cümlesinin tam olarak neyi ifade ettiğini anlayamadım..
-----
Tam düşündüğüm gibi 1 tıka 0.19 aldım az önce..

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım daha kaliteli gördüğü sitelerde çıkarıyor video reklamları.

Real_Life

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende çıkarıyo bazen 2 tane yanyanabile çıkarıyo :)

adszir4.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5