İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Video sitesi açmak istiyorum ama(?)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
merhaba arkadaşlar
trendwpnin tema alanlara ücretsiz sunduğu video temasını görmüşsünüzdür
görmeyenler için link verirdim ama sitelerine henüz koymamışlar
neyse
konu benim video sitesi açmamla alakalı,
bu hafta bir video sitesi açsam bana önerileriniz ne olurdu?
diğer sitelerin arasında kaybolurmuyum?
videoları indirip kendi linklerimi videoya eklesem editlesem nasıl olur?
nasıl bir reklam politikası izlemem lazım?
adsense kullanabilecekmiyim?
başarılı olabilmek için neler yapmalıyım?
bir video sitesi açmalımıyım?
en çok hangi tür videolar izleniyor?
youtube videoları sorun çıkartıyor mu?
müyapın bir videosunu indirip tekrar düzenleyip yine youtube üzerinden siteme eklesem sonuç ne olur?
yine müyap tarafından ciddi uyarı alan oldumu?

fikrimden vazgeçmek istemiyorum. başarabileceğime inanıyorum
ilk defa video sitesi girişiminde bulunacağım için videocu arkadaşlardan tüyo almak isterim.
ayrıca elinde video domainleri olanlar teklifleriyle beraber adresleri de gönderirlerse sevinirim

HatayMaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.videoji.com u bu gün 120 liraya sattım üzerindeki premium tema ile birlikte. Hafif, hızlı, esnek ve bir video sitesi için olabilecek kullanışlı wp teması budur gözümde. Temayı istersen pm.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
benim temam var
ben sadece öneri bekliyorum

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Video sitesi genelmi yoksa bir bölümemi hitap edicek ( film sitesi gibi ) öncelikle şöyle söyliyeyim muyap video yayınlarında sorun çıkartıyor bu bir gerçek ama buna rağmen video siteleri herzaman çabuk hit alan sitelerdir.Öncelikle ne tür videolar barındırıcaksınız? Videoları indirip, editleyerek tekrar yüklemeniz herzaman yararlı olucaktır , video sitesini güncel tutarsanız kazanırsınız.Reklam politikası olarakda sakın adsenseyi tercih etmeyin eğer yüksek bütçeniz yok ise kaybolur gider reklamlarınız..Ama bir film izleme sitesini yada dizi izleme sitesini tercih edebilirsiniz bu işlem için çünkü izleyici kesime hitap ediceksiniz ve hitti iyi olan bir sitede reklamlarınız görünebilirse iyi şeyler olabilir.Yasal olan içeriklere yogunluk gösterin bugün türkiyenin en iyi video siteleri bile erişime kapanıyor ama internet dünyasında herşey makbul .htaccess dosyasıyla yönlendirebilirsiniz.. Eğer bu işte ciddi şekilde ilerlemek istiyorsanız domaininiz com.net.org olarak tescil ettirin herhangi bir yasal sorunda .htaccess dosyası ile diğer domainize transfer daha kolay olur kazanırsınız.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Şimdi sorularının genelinde aslında temel bir kaç soru var kendinin cevaplaması gereken.

1. Ciddi olarak mı bu işe gireceksin? Yoksa sadece hobi amaçlı mı?
2. Telif haklarını dikkate alacak mısın? Evet ise, public ve telif haklarını size ait olmayan hiç bir video'u yayınlayamayacağınızı baştan kabullenmeniz gerek.
3. Video'ları kendi alt yapınız da mı tutmayı planlıyorsunuz?
4. Bu işe ayıracak yeterli vaktiniz var mı?

Web sitelerinden para kazanabilmek için onların birer ticari kuruluş olduğunu unutmamanız gerek. Nasıl bir iş yeri açmaya karar veriyorsanız, aynı şekilde site açmaya karar vermelisiniz. Domain almak, dükkan tutmaktan kolay fakat ürünü internette satmak, dükkanda satmaktan çok daha zor.

Bu soruların cevaplarını verdikten sonra ona göre fikirlerimi paylaşabilirim.

Daha önce Vidivodo'da (Çukurova Holding) çalıştım. UCT Holding'e Türkiye'nin ilk Video Ad Server'nı geliştirdim. Yine Türkiye'nin ilk HD GPU Encoder'ını (nVidia Tesla CUDA Based) geliştirdim.
Özetle, size söyleyeceklerim gerçek hayat çalışmalarına dayalı deneyimlerdir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Wp tema ile işe başlayacağına göre kaybolur gidersin demek mantıklı sanırım.
Ön plandaki video sitelerinin hemen hepsi şirket+ekip+para üçlüsüyle hareket ediyor. Onların arasında yer alabilmek onlarla yarış edebilmek için en az onların mevcut halleriyle işe başlamalısın. WP tema ile olmaz bu iş.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
[MENTION=11120]hakan[/MENTION]damar
1. Ciddi olarak mı bu işe gireceksin? Yoksa sadece hobi amaçlı mı? amacım para kazanabilmek ve video sitelerinin gerçekten kazandırıp kazandırmadığını anlayabilmek
2. Telif haklarını dikkate alacak mısın? Evet ise, public ve telif haklarını size ait olmayan hiç bir video'u yayınlayamayacağınızı baştan kabullenmeniz gerek. bunu kabullenemem nedenini soracak olursan google hislerime tercüman olabilir, mesela bu aramada çıkan ve şirket olmayan aynı zamanda alexası pr si iyi olan ve adsense kullanabilen site sahipleri bu işi nasıl beceriyor? nerede kaldı telif hakları? video sitesi açmak çok basittir, ben adsense hesabımı kaybetmekten korkuyorum
3. Video'ları kendi alt yapınız da mı tutmayı planlıyorsunuz? embed çalışacağım
4. Bu işe ayıracak yeterli vaktiniz var mı? çok fazla zamanım olmuyor, arada bir güncel bişey eklesem yeterli
[MENTION=52649]dar[/MENTION]kart
gördüğüm bir çok site wordpress altyapıyla soyunmuş bu işe, indexlenme hızı iyi olduğu için daha iyi olacağını sanıyorum, beceremezsem zaten bırakırım

görüşleriniz için teşekkürler

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
film sitesi açmak istiosan domain ile birlikde 2 yıllık hostu ve lisanslı wp temasıyla sana devredebilirim detaylı bilgi için pm

LuKeNs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=11120]hakan[/MENTION]damar
1. Ciddi olarak mı bu işe gireceksin? Yoksa sadece hobi amaçlı mı? amacım para kazanabilmek ve video sitelerinin gerçekten kazandırıp kazandırmadığını anlayabilmek
2. Telif haklarını dikkate alacak mısın? Evet ise, public ve telif haklarını size ait olmayan hiç bir video'u yayınlayamayacağınızı baştan kabullenmeniz gerek. bunu kabullenemem nedenini soracak olursan google hislerime tercüman olabilir, mesela bu aramada çıkan ve şirket olmayan aynı zamanda alexası pr si iyi olan ve adsense kullanabilen site sahipleri bu işi nasıl beceriyor? nerede kaldı telif hakları? video sitesi açmak çok basittir, ben adsense hesabımı kaybetmekten korkuyorum
3. Video'ları kendi alt yapınız da mı tutmayı planlıyorsunuz? embed çalışacağım
4. Bu işe ayıracak yeterli vaktiniz var mı? çok fazla zamanım olmuyor, arada bir güncel bişey eklesem yeterli
[MENTION=52649]dar[/MENTION]kart
gördüğüm bir çok site wordpress altyapıyla soyunmuş bu işe, indexlenme hızı iyi olduğu için daha iyi olacağını sanıyorum, beceremezsem zaten bırakırım

görüşleriniz için teşekkürler

Burdaki Video izle kelimesindeki ilk sayfada 1 sitem bulunuyor :) ve şirket ve para harcamadım sadece domain + host + tema ücreti o kadar. Sadece size önereceğim telif hakları olan videoları eklememmeniz bu sayede rahatlıkla adsense ekliyebileceksiniz. Google amca buna kızmaz özellikle muyap videolarını eklememenizi şiddetle tavsiye ederim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
zaten müyapla ilişkili videolar eklemem, yabancı videolar komediler falan fragmanlar gibi
beni daha fazla aydınlatırsan sevinirim

LuKeNs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam zaten bunları eklemediğiniz taktirde ne google ads size ne karışır nede başka şey olur. Ama bunları yapmadığınız zamanda hit almak gerçekten çok zor.

Telif hakkına bulaşmayın yolun açık olur merak etmeyin.

dilarabilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ;
Piyasada çok fazla video sitesi sahibi mevcut ve çoğu tutturamıyor siteyi hit alamıyor.Çünkü artık herkes video sitesi açmaya yöneldi aranan videolar her yerde var.
Yok illaki açacağım diyorsan siteyi güncel tutman lazım her gün bir şeyler girmen lazım yoksa tutturamazsın.
Ayrıca TR lokasyonda video sitesi açmak yasak.Bunun için Fransa İngiltere vs. gibi yurtdışı lokasyonlu hosting almanız lazım.Eğer siteyi açmayı düşünürseniz size domain & hosting konusunda yardımcı olabiliriz.
Saygılarımla
Hüseyin YAVUZ | Dilara İnternet Bilişim Hizmetleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5