İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Video Sitesi Aylık Trafik Gideri

Eternoenmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
günlük tekil hiti 700, çoğul hiti 1500-2000 civarında bir video sitesine sahibim, videolar çeşitli paylaşım sitelerinden çekiliyor tabi.. kullanılan script wordpress.. sitenin sunucudaki toplam boyutu yaklaşık 7 mb civarında..

sorum şu, bu site bu şartlarda aylık kaç gb bandwith kullanılır veya böyle bir site için aylık kaç gb trafik limitine ihtiyaç vardır?

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
günlük tekil hiti 700, çoğul hiti 1500-2000 civarında bir video sitesine sahibim, videolar çeşitli paylaşım sitelerinden çekiliyor tabi.. kullanılan script wordpress.. sitenin sunucudaki toplam boyutu yaklaşık 7 mb civarında..

sorum şu, bu site bu şartlarda aylık kaç gb bandwith kullanılır veya böyle bir site için aylık kaç gb trafik limitine ihtiyaç vardır?

bu haliyle tahmini aylık 100 gb tı geçmez sanırım...

Eternoenmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 gb çok değilmi biraz.. yani videolar falan hep başka sitelerden çekiliyor da..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
5-10 gb arası yeter benim tahminim

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
dosyaların boyutu değil temanın boyutu önemli, temanda kullanılan tasarım stilinden tutta imajlara kadar herşey bu faktörü değiştirir... Ama ben söyleyeyim aşağı yukarı aynı değerlerde bir sitem var tekil hiti 1000-1500 civarı yediği bw 1-1.5gb aylık.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
böyle bir sitenin aylık yiyacegi band 1-2 ancak 100 diyen arkadaş abartmış olayı 13 bin telkil 40 bin cogul site ayda 50gb yiyor 80 hiti olan nasıl olurda 100 yer.

Eternoenmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim site bu haliyle (700 tekil hit civarı) 10 günde 2.5 gb ı geçti.. burdada tema faktörü ortaya çıkıyor sanırım, osahin in dediği gibi tasarım ve stilden imajlara kadar hatta.. bu da ayda aşağı yukarı 7.5 gb eder yahu.. baya bi fazla aslında..

zaten burda bunu sormamın sebebi banada bu 10 günlük süreçte 2.5 gb lik kullanımın fazla gelmiş olmasından, düşünsenize sitenin hiti baya bir arttığında hiç içinden çıkılmaz bir durum oluşacak..

sonuçta osahin arkadaşım senin kullandığın video tema scriptini merak ettim doğrusu, söylemende bir sakınca yoksa, makbule geçer, belki temayı değiştiririm bende..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
wordpress scriptlerinin yüksek band yediğini duymuştum aşırıda ram kullandıgını ama wordpress neden bu kadar band yiyor araştırmak lazım.. Google baot bile girip cıkmasında band harcıyor hemen indexleme olayı ping olayı bunu ypıyor olabilir.

kendi sitemde 9 günde 1.5 gb sadece google bot yemiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5