İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

viki hakkında

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
arkadaşlar viki sizce neden adsense veya başka bir ads kullanmıyor? headere zamanında bağışta bulunun resmi atmışlardı, ve bu sitenin kurucuları site üzerinden bişey kazanmıyor gibi duruyorlar, sizce de öylemi?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
adsense reklamı ekleyip 3 gün sonra banlanmaktansa reklamsız güzel görünümlü bir site olmak daha iyi onlar mutlaka bir yerlerden gelir elde ediyordur.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sadece kar amacı yoktur....

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Wikinin illaki bi yerden bi geliri vardır. Yoksa böylesine büyük bir sitenin ayakta durması çok zordur. Bağışlardan iyi gelir elde ettiklerini biliyorum. Onun dışında da vardır bişiler. Ama çok fazla kar amacı gütmedikleri kanaatindeyim.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Sadece bağış olduğunu biliyorum ki zaten yurtdışındaki iş adamları böyle projelere el ayak olup yatırım yapıyorlar, onu da düşünmek gerekiyor. :)

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
birde bu scripti kullanıyorlar bedava kendıleri yappıs scripti felanda satmıolar

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bildiğim kadarıyla viki indirilebiliyor ama kurulum için ücret isteniyor, belkide iş adamları yardım ediyordur

KIRMIZI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kar amacı gütmeyen bir site,ayrıca bağış ilanı verdiklerinde oldukça bağış toparlıyorlar :)

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evet sadece ama sadece bağış üzerinden gelir elde ediyorlar.

Yalnız şu dikkatimi çekti, sitelerden gelir elde etmek konusunda sadece adsense geliyo aklınıza. Çok aşırı şartlanmışsınız. Belli hedeflerle yola çıkan siteler ilk süreçten sonra, yatırım kuruluşlarından önemli miktarda yatırım alabiliyorlar projelerini ileriye götürebilmek için. Mesele www.put.io ki bir Türk start-up'ıdır, 50.000$ gibi bir yatırım kopardı. Tabi bu yatırımlara karşılık hisse devrediyorsunuz.

Ama yani, sadece adsense yok ya da banner reklam yok koskoca internet piyasasında.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ne yatırım alıyorlar, ne satıyorlar ,nede reklam koyuyorlar ve bu istikrarlı süreci inatla devam ettiriyorlar.Stratejimi bilemiyorum tabi.Ama strateji olsu en üst noktadalar satarlar diyorum.Belkide alıcı bulamadılar:D O bağış yapanları ters köşeye yatırcakalrda dur bakalım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5