chat ege.net

Viral Reklam Nedir? Nasıl Yapılır?

DogaDijital

Sosyal Medya & SEO Hizmetleri
Paylaşım Ekibi
Onaylı Üye
Katılım
19 Eyl 2014
Mesajlar
62
Eski Rumuz
DerinWEB
Viral Reklam, internet üzerinde çoğunlukla video formatında, video paylaşım ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan ve kullanıcıların çeşitli internet siteleri üzerinde yorum, başlık vb. yaparak ağızdan ağıza yaydıkları reklam türüdür.

Kısaca özetlemek gerekirse, bir reklam çeşidir ancak, bu reklam kampanyasının başarı oranı da, yapılan çalışmanın reklam için yapılmadığının anlaşılmaması ile doğru orantıdadır.

Viral Reklam Nasıl Yapılır?

Viral Reklam yaparken, bir markayı müşterisi gibi tanıtmanız gerekmektedir. Diğer kullanıcılar firmanın kendini tanıtmasını samimi bulmasa da müşterilerinin firmayı tanıtmasını samimi bulmaktadırlar, o yüzdendir ki çoğumuz bir ürün veya hizmet almadan evvel ilgili web sayfalarında kullanıcı yorumlarını ve puanlamalarını kontrol ederiz. İşte bu aşamada viral reklamın gücü ortaya çıkıyor, kısa, kestirme ve yapmacık yapılan yorumlar diğer kullanıcılarda şüphe uyandırırken, dil kurallarına hakim, dışarıdan bakan bir gözle ürünü veya hizmeti gerçekçi bir şekilde öven yorumlar kayda değer bir verim almanızı sağlamaktadır.

Bilakis bu tür yorum, inceleme ve puanlamaları yaparken kullanıcıyı yanıtlamamaya gayret göstermelisiniz ki, sahte müşteriler aracılığı ile aldığınız olumlu yorumlar, olumsuz yorum ve şikayetler ile geri dönmesin.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst