İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Virüssüz Mac efsanesinin sonu...

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Artık Mac kullanıcıları da virüs tehlikesiyle karşı karşıya. Güvenlik firması Panda Security, bu noktaya dikkat çekiyor ve Mac kullanıcıları için yeni bir anti-virüs yazılımını piyasaya sürüyor.

Panda'nın ortaya koyduğu rakamlara göre, Mac'leri hedefleyen 5 bin kötü yazılım mevcut ve her ay 500 adet yeni kötü yazılım ortaya çıkıyor. 2009 yılında Apple'ın işletim sistemi OS X'de 34 açık görülürken 2010 yılında bu sayı 175'e ulaştı. Bu sayılara dikkat çeken güvenlik firması artık Mac kullanıcılarının da bilgisayarlarında bir adet anti-virüs programı bulundurmalarının gerekliliğine dikkat çekti:

"Hatta Windows işletim sisteminin Mac'ten daha güvenli olduğunu söyeleyebiliriz çünkü en basitinden Microsoft, yıllardır aktif bir şekilde güvenlik piyasasında."

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Pc ile mac kullanıcılarının sayısı yer değiştirseydi, yani çok büyük bir çoğunluk pc değilde mac kullansaydı eminimki yıllardır pc ler için güvenli denirdi. Macintosh yayıldıkça, kullanıcı sayısı arttıkça haliyle onada virüs yazılıyor. Fazla tercih edilmeyen bir platform için neden virüs kassın ki adamlar?
Aksi halde her zaman söylüyorum. Her iki sistemide yıllardır aktif olarak kullandıgım için pc nin artısı çok çok fazla.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Virus olayı değil de işletim sisteminin saçma sapan nedenlerden dolayı çökmemesi güzel bir şey.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5