İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vista satışlarında hüsran yaşanıyor

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ne zaman programlar ben xp'de çalışmam illa da vista isterim derse o zaman geçeriz. görselliğe gelince ben xp'yi bile windows 98 temasıyla kullanıyorum :)

sibersonic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Inşallah Vista'ya geçtiğinizde ( ne zaman olursa) açık yüreklilikle bu posta yazarsınız bakalım ne kadar sürecek geçişler.
Bu arada ben kullanıyorum. Tamamen alışkanlık meselesi. bence anlatıldığı kadar değil kesinlikle. Ama nasıl olsa denersiniz bir ara.
Donanım meselesi özellikle grafik kartı için geçerli cancanlı işler grafik kartı istiyor, diğer donanımda son 1 yılda aldığınız bir donanım varsa bence yeterli.

Ben notebook ta kullanıyorum xp ye göre performans farkı yok. Şu anda yaşanan sorunun kaynağı driver üreticilerinin geç kalmış olmaları.

nukeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vista için henüz erken, bence iyi bir yaması çıkmadan geçilmemeli. Ben 3 farklı bilgisayarda denedim ve onca hata ile karşılaştım. Hiç hata almadık diyenler ya hiç farketmiyorlar yada önemsemiyorlar, ki ben hiç hata almadım diyenleri anlayamıyorum..

Sorumlusu kim bilmiyorum ama XP ye oranla driver problemi atlanmayacak kadar büyük (bence bunun sorumlusu tek taraflı değil, sanırım microsoft da geç kod desteği sağladı üreticilere), eski yazılımların bir kısmı da çalışmıyor..

Yüksek donanım ihtiyacı ise normal, aradan 6 sene geçti.. Dedildiği gibi son 1 yılda sahip olunan sistemlerin çoğu kaldırabiliyor Vistayı..

Vistanın satışının yüksek olmamasının bence temel iki sebebi var, birincisi fiyatının yüksek oluşu; diğeri ise hepimizde şu haklı mantık, XP neyime yetmiyor, neden Vistaya geçeyim..

Birgün şartlar zorlayınca zaten otomatik geçecez..

Umarım o zamana kadar Pardus hız kazanır ve ev kullanıcısı seviyersine yaklaşarak yaygınlaşır, yoksa yine hep yabancılara çalışmaya devam ederiz..

Saygılar..

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hiç tavsiye etmiyorum çok karışık çok geç açılıyor bu yüzden biglisayarı haftada bir kapatıyorum. ilk çöktüğünde hemen XP ye geçicem.:D
pc nin özellikleri: amd 3200 1 gb ram 256 ekran kartı bu kadar kasıcağını tahmin etmiyordum. Ayrı yeten daha neyin ne olduğu çözemedim. Eskiden tek tıkla yağtığım şeyi şimdi 10 - 20 tıkta anca buluyorum.

bu arada kullandığım tema win 98 teması :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5